fachman
09.10.11,10:39
Zdravím vás,volal som do t-mobile a nevedeli mi poradiť ako stiahnuť a používať navigáciu,dali mi číslo do nokie .sk,ale tam zasa pracujú len v pracovné dni.Poprosím o radu,čo potrebujem , aký je postup stiahnutia mapy do delefonu a jej spôsob použitia.Ďakujem.
duves
09.10.11,08:44
Zdravím vás,volal som do t-mobile a nevedeli mi poradiť ako stiahnuť a používať navigáciu,dali mi číslo do nokie .sk,ale tam zasa pracujú len v pracovné dni.Poprosím o radu,čo potrebujem , aký je postup stiahnutia mapy do delefonu a jej spôsob použitia.Ďakujem.
Ty musiš byť bohaty. Tie ich ovi mapy su viazane na spoplatnene navigovanie a vyblbečkovaní poradcovia naviguju klienta tak, aby z neho operator vyťahal kopec prachov.
duves
09.10.11,08:48
A inak, nevem či ma vznam pre teba sa s tym zaoberat. Jedine bezplatne riešenie je pre teba Garmin XT mobile. Ak pozhanaš prislušne mapy, tak ich musiš aj odomknuť a to je ina parketa. Bud na to maš, alebo nemaš. Nič dalšie medzi tym nie je, žiadne čiastočne, polovične riešenie. Je to ako s binarnym kodom v počítači, bud je 1, alebo 0. Čo tak nejake fora: Symbian a navigácia doň?
duves
09.10.11,08:51
leonq
10.10.11,05:32
OVI mapy aj navigacia v nokii je zadarmo, len treba v telefone nastavit aby sa nepripajal na net ale len pozival GPS, pouzivam to uz niekolko mesiacov aj v zahranici a ziadny problem.
Instaluje sa pomocou aplikacie OVI dodavanej k telefonu, mapy sa daju stiahnut do pocitaca a potom natiahnut do telefonu
GARMIN je fajn, ale nie zadarmo a mam pocit ze vyvoj pre symbian je uz zastaveny (ale nie som si isty),
ked porovnavam Garmin a Ovi, Garmin mi pride detailnejsi ale OVI je uplne v pohode a zadarmo
duves
10.10.11,09:33
Ano, symbian je už mrtvy. Co si spominal zadarmo, neviem to určite, ale pri prvotnej lokalizacii to stiahne nejaky male udaje cez operatora a to sa spoplatnuje. Aspon tak to píšu na forach. Tiež som chcel ist do niečoho podobneho, napokon som začak koketovať s androidom. No a najnovšie ma kamoš od toho odhovoril, že sa s tym budem iba jednovať. Takže na konci zimy bude Garmin Montana. Zostavam verny značke, mam cyklisticky EDGE 305 (aj na beh, v zime bežky....)
leonq
10.10.11,12:01
to co spominas plati pri asistovanych GPS, ked mas telefon nokia s GPS chipom a dobre na staveny aby nekontaktoval net tak je to komplet zadarmo aj pri prvom prihlaseni, ako som spominal pouzivam to pravidelne aj pri cestach v zahranici a nemal som spoplatnene nic
nevyhoda je ako si spominal, ze velmi otazna je buducnost ovi maps, co je skoda
Garmin mam v mobile, funguje dobre ako normalna navigacia
cize som spokony z oboma, prepinam podla potreby, niekde je lepsi ovi niekde garmin