dudino
09.10.11,14:32
Dobry den.

prosim, mozte mi pomoct. Sused ma zaujem sa pripojit na nase stupacky a to tak, ze si chce vo svojej obyvacke zriadit aj kuchynsky kut, a aby nemusel tahat potrubie cez svoju chodbu, kupelnu a WC, tak oslovil nas, ktori susedime z jeho obyvackou nasim WC, aby prevrtal panel cez obyvacku do nasho WC, takze stupacky by mal dostupne.

Nevieme ako sa zachovat a bojime sa, aby sme si nenarusili komfort nasho byvania. Jedna sa o 4. poschodie a nad nami je este jedno dalsie. Nie je mozne, ze nam bude "dvihat" vodu vo WC resp. v kupelni, ked aj on, my a susedia nad nami budeme pouzivat WC, ci on kuchynu. Je v tom nejaky zadrhel, ktory neviedie my a mozno ani on? Budeme nejako obmedzovani (nebude pocut zvuky z nasho WC do jeho obyvacky a naopak, nebude nam vyrazat vodu atd. atd.)?

Dakujem.
D.
Gapo
09.10.11,12:52
Technicky to možné podľa mňa je a nejaké "dvíhanie" vody neprichádza do úvahy. Iné ovšem je, že odbočky stúpačiek a kanalizácie pre jeho byt, sa budú opravovať u vás, v prípade poruchy. Ďalej, kde bude mať uzatváracie armatúry u vás a či u seba? Zvuky od vás počuť nebude o nič viac ako teraz, pretože ak sa vyplnia otvory pre potrubia, bude to tak isto.
Neviem ako to bude, ako to nebude v súlade s technickou dokumentáciou domu.:cool:
dudino
09.10.11,13:09
Technicky to možné podľa mňa je a nejaké "dvíhanie" vody neprichádza do úvahy. Iné ovšem je, že odbočky stúpačiek a kanalizácie pre jeho byt, sa budú opravovať u vás, v prípade poruchy. Ďalej, kde bude mať uzatváracie armatúry u vás a či u seba? Zvuky od vás počuť nebude o nič viac ako teraz, pretože ak sa vyplnia otvory pre potrubia, bude to tak isto.
Neviem ako to bude, ako to nebude v súlade s technickou dokumentáciou domu.:cool:

OK, dakujem, takze dvihanie vody a zvuky nehrozia, to je fajn...
No, presne napr. aj toho opravovania, prip. havarie atd. sa bojim...
Ake uzatvaracie armatury mate na mysli? Na odpad nejake existuju?
No, tak s tou tech. dokumentaciou to netusime ani my...
Najhorsie je, ze nevieme povedat nie... :(
sito
09.10.11,13:57
OK, dakujem, takze dvihanie vody a zvuky nehrozia, to je fajn...
No, presne napr. aj toho opravovania, prip. havarie atd. sa bojim...
Ake uzatvaracie armatury mate na mysli? Na odpad nejake existuju?
No, tak s tou tech. dokumentaciou to netusime ani my...
Najhorsie je, ze nevieme povedat nie... :(

Pokiaľ nie sú v dome vydokumentované vzťahy v zmluve o SVB, alebo o výkone správy, čo v byte, nie je vlastníka bytu, ale vlastníkov domu, tiež nie. Ak je v dome stena, fasáda. Treba sa pozrieť, čo je za fasádou a hľadať riešenie.

Prútkari ešte nepovedali nie? :eek: :) :D:D:D ;)
dudino
09.10.11,14:35
Pokiaľ nie sú v dome vydokumentované vzťahy v zmluve o SVB, alebo o výkone správy, čo v byte, nie je vlastníka bytu, ale vlastníkov domu, tiež nie. Ak je v dome stena, fasáda. Treba sa pozrieť, čo je za fasádou a hľadať riešenie.

Prútkari ešte nepovedali nie? :eek: :) :D:D:D ;)

Ako citam, tak citam, velmi som tomu neporozumel. :( Mozte na mna skusit este raz a pomalsie... :)

Kto su prutkari?? :o

DAKUJEM!
sito
09.10.11,15:26
Tak Ty nerozumieš! Po lopate, ak máš rodinný dom, len pre seba, vieš čo? Nie je problém.

Ak si sa rozhodol, že budeš bývať v bytovom dome, musíš sa držať pravidiel, ale už nie svojich, ale pravidiel dohodnutých v dome. Sám si nemôžeš schváliť, ani so susedom, len vy dvaja, prípadne, traja. Musí to byť nadpolovičná väčšina vlastníkov.

Už?

Na prútkarov kašli. Čo by dub to bude vyriešené.
Gapo
09.10.11,18:25
,

Ake uzatvaracie armatury mate na mysli? Na odpad nejake existuju?
No, tak s tou tech. dokumentaciou to netusime ani my...
Najhorsie je, ze nevieme povedat nie... :(

No veď predsa tie stúpačkové, čiže vodovodné a odpad predsa nemá žiadne armatúry.
No a ako naznačil aj on, bez súhlasu vlastníkov sa nič nedeje.
Akože neviete povedať nie, budem ako sito, veď teraz si ho napísal :)
Sito píše trochu v hádankách, my mu už rozumieme, občas :D
dudino
09.10.11,20:12
Tak Ty nerozumieš! Po lopate, ak máš rodinný dom, len pre seba, vieš čo? Nie je problém.

Ak si sa rozhodol, že budeš bývať v bytovom dome, musíš sa držať pravidiel, ale už nie svojich, ale pravidiel dohodnutých v dome. Sám si nemôžeš schváliť, ani so susedom, len vy dvaja, prípadne, traja. Musí to byť nadpolovičná väčšina vlastníkov.

Už?

Na prútkarov kašli. Čo by dub to bude vyriešené.

Tak toto mi je jasne, len z tej odpovede som nemal velmi jasno. (a urcite som nebol sam - to sa tyka aj tych prutkarov)

Viem, ze nemozem svojvolne zasahovat do stupaciek, ktore su spolocnym vlastnictvom bytoveho domu, ale ak by s tym nema nikto problem, moze nastat pre nas nejaka neprijemnost vyplyvajuca z toho, ze sa na nas sused "pripoji"? (hluk, vytlacanie vody, nejake obmedzenia, atd. atd. atd.)

Budem sa snazit prutkarov vypustit z hlavy, ale neviem, ci to dokazem... ;)
dudino
09.10.11,20:30
No veď predsa tie stúpačkové, čiže vodovodné a odpad predsa nemá žiadne armatúry.
No a ako naznačil aj on, bez súhlasu vlastníkov sa nič nedeje.
Akože neviete povedať nie, budem ako sito, veď teraz si ho napísal :)
Sito píše trochu v hádankách, my mu už rozumieme, občas :D

Ano, preto som sa pytal, pretoze bavili sme sa iba o odpade. Ale ked mam pravdu povedat, ked to chce takto riesit, tak neviem ako chce riesit vodu a plyn, ci ho chce tahat popod chodbu, kupelnu a obyvacku, alebo tiez cez nas. To by sa mi pacilo este menej ako terajsi napad.... :cool:
OK, jedine pojdeme cez SVB.
Ano, to mas recht, pise sa lahko, ale hovori sa tazsie... ;)
No, tak tym sito-vym hadankam budem musiet prist na koren, pretoze zatial sa nechytam... :)

Vdaka!
Erzebeth
09.10.11,20:45
A ako to bude s vodomerom a plynomerom? Tiež na vás ?
Gapo
10.10.11,08:29
Ano, preto som sa pytal, pretoze bavili sme sa iba o odpade. Ale ked mam pravdu povedat, ked to chce takto riesit, tak neviem ako chce riesit vodu a plyn, ci ho chce tahat popod chodbu, kupelnu a obyvacku, alebo tiez cez nas. To by sa mi pacilo este menej ako terajsi napad.... :cool:
OK, jedine pojdeme cez SVB.
Ano, to mas recht, pise sa lahko, ale hovori sa tazsie...
No, tak tym sito-vym hadankam budem musiet prist na koren, pretoze zatial sa nechytam... :)

Vdaka!
Ja som zásadne proti takýmto prerábkam. Zober si to, že mu začne niekde tiecť a bude vytápať susedov pod ním, tí sa budú na vás hnevať, že ste mu to umožnili. Treba slušne odmietnúť a je to.
sito
10.10.11,09:28
Ano, preto som sa pytal, pretoze bavili sme sa iba o odpade. Ale ked mam pravdu povedat, ked to chce takto riesit, tak neviem ako chce riesit vodu a plyn, ci ho chce tahat popod chodbu, kupelnu a obyvacku, alebo tiez cez nas. To by sa mi pacilo este menej ako terajsi napad.... :cool:
OK, jedine pojdeme cez SVB.
Ano, to mas recht, pise sa lahko, ale hovori sa tazsie... ;)
No, tak tym sito-vym hadankam budem musiet prist na koren, pretoze zatial sa nechytam... :)

Vdaka!

Nie je to žiadna záhada. Vieš, chvíľku som sa tu nepotuloval a keď som sa vrátil, nastal zhon, alebo hon? Zadal si tému v zadaní máš vyriešené. Čo to znamená? Že ešte nikto na porade nepokladá tvoj problém za vyriešený. Ale, akto niekto pokladá už za vyriešené, klikne a naskočí jednotka. Keď druhý, tak dvojka. Keď sa nájde tretí prútkar, spoja sa. Ale v tom momente už nie je možné pridať do témy ďalší príspevok a ten by mohol byť najlepšou radou. nie riešením. Riešenie sa musí nájsť u vás v dome. Čo je na tom záhadné? Pár tém mi prútkari behom par hodín uzavreli. To nič, to len taký módny výstrelok.



Dobry den.

prosim, mozte mi pomoct. Sused ma zaujem sa pripojit na nase stupacky a to tak, ze si chce vo svojej obyvacke zriadit aj kuchynsky kut, a aby nemusel tahat potrubie cez svoju chodbu, kupelnu a WC, tak oslovil nas, ktori susedime z jeho obyvackou nasim WC, aby prevrtal panel cez obyvacku do nasho WC, takze stupacky by mal dostupne.

Nevieme ako sa zachovat a bojime sa, aby sme si nenarusili komfort nasho byvania. Jedna sa o 4. poschodie a nad nami je este jedno dalsie. Nie je mozne, ze nam bude "dvihat" vodu vo WC resp. v kupelni, ked aj on, my a susedia nad nami budeme pouzivat WC, ci on kuchynu. Je v tom nejaky zadrhel, ktory neviedie my a mozno ani on? Budeme nejako obmedzovani (nebude pocut zvuky z nasho WC do jeho obyvacky a naopak, nebude nam vyrazat vodu atd. atd.)?

Dakujem.
D.


Keby to bolo hotové, bolo by to bez problémov.

Stúpačky sú spoločné zariadenie, majetok všetkých, nie len vec vás dvoch. Potrebuje súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov.

Treba si uvedomiť, že v tvojom WC by prebehla podstatná časť rekonštrukcie, po je dobu by si nemohol použivať WC, teda aj byt nad vami, ak by sa jednalo len o odpad. Ak aj o vodu, tak všetky byty na stúpačke.

Oprava stúpačiek sa hradí z FOaÚ, ale v tom to prípade by mal všetko hradiť ten sused.

Zvuky je počuť vždy, a vyrážať vodu, nie. To je predsa len odpad z drezu. To stovka zhltne.

Problém sa je dohodnúť aby to bolo hotové.

Asi tak.
Halli
10.10.11,09:31
Dobry den.

prosim, mozte mi pomoct. Sused ma zaujem sa pripojit na nase stupacky a to tak, ze si chce vo svojej obyvacke zriadit aj kuchynsky kut, a aby nemusel tahat potrubie cez svoju chodbu, kupelnu a WC, tak oslovil nas, ktori susedime z jeho obyvackou nasim WC, aby prevrtal panel cez obyvacku do nasho WC, takze stupacky by mal dostupne.

Nevieme ako sa zachovat a bojime sa, aby sme si nenarusili komfort nasho byvania. Jedna sa o 4. poschodie a nad nami je este jedno dalsie. Nie je mozne, ze nam bude "dvihat" vodu vo WC resp. v kupelni, ked aj on, my a susedia nad nami budeme pouzivat WC, ci on kuchynu. Je v tom nejaky zadrhel, ktory neviedie my a mozno ani on? Budeme nejako obmedzovani (nebude pocut zvuky z nasho WC do jeho obyvacky a naopak, nebude nam vyrazat vodu atd. atd.)?

Dakujem.
D.

...v žiadnom prípade by som to nedovolila.!
dudino
07.11.11,17:44
...v žiadnom prípade by som to nedovolila.!

Priznam sa, ze ani ja by som to najradsej nepovolil, ale jedna sa o byt mojej svagriny. Ak to povoli spolocenstvo vlastnikov a nabodaj aj my, moze nam z toho v buducnosti plynut nejaky problem? Da sa na tieto ucely spisat zmluva - pre pripad, ze by byt predali a my by sme nechceli mat napojeneho ineho suseda, alebo nieco podobne???
Dakujem... Svagrina to riesi ako hotovu vec, a my nevieme ako ju stopnut... :(

Dakujem!!!
dudino
13.11.11,20:24
Priznam sa, ze ani ja by som to najradsej nepovolil, ale jedna sa o byt mojej svagriny. Ak to povoli spolocenstvo vlastnikov a nabodaj aj my, moze nam z toho v buducnosti plynut nejaky problem? Da sa na tieto ucely spisat zmluva - pre pripad, ze by byt predali a my by sme nechceli mat napojeneho ineho suseda, alebo nieco podobne???
Dakujem... Svagrina to riesi ako hotovu vec, a my nevieme ako ju stopnut... :(

Dakujem!!!

Prosim popiste viac, ze keby ste nepovolili, tak preco a podobne. A ak by ste povolili, tak pod akymi podmienkami a podobne... Svagrina na nas tlaci a ja neviem, co s tym...

DAKUJEM!!!
D.
misoft
13.11.11,21:40
Dôvody, prečo nie? Tu sú (podľa mňa):
1) Väčšina prác by sa konala u teba (najmä búracie, zváracie, inštalačné) - u neho by sa len natiahli rúry. Bol by si "odstavený".
2) Musel by mať vodomery u teba v šachte (stačí, aby sa odpočtár krivo pozrel, on mal väčšiu spotrebu vody, ale napíše ju tebe -nevraviac,že on by mal pokoj, ku tebe by chodili ako na Václavák).
3) Prdne mu voda, ty nebudeš doma, ako zastaví vodu? Potopa ako Niagara. Susedia ti poďakujú.
4) Pretože by sa to robilo aj v tvojom byte, musel by si aj ty zháňať súhlasy. Okrem toho ešte aj u správcu bytovky - papierovačky a pod. Treba ti to?
5) Zapchá sa mu odpad, kde sa bude hľadať chyba? U teba!
Keď to zhrniem: On bude mať vodu, odpad a KĽUD, ty budeš mať len dobrý pocit a starosti.
Na tvojom mieste by som s týmto v žiadnom prípade nesúhlasil, čo je raz moje, druhý do toho nemá čo babrať. On nech si svoje problémy a nápady rieši na svojom piesočku a nech do toho neťahá druhých.
dudino
01.01.12,19:17
Dôvody, prečo nie? Tu sú (podľa mňa):
1) Väčšina prác by sa konala u teba (najmä búracie, zváracie, inštalačné) - u neho by sa len natiahli rúry. Bol by si "odstavený".
2) Musel by mať vodomery u teba v šachte (stačí, aby sa odpočtár krivo pozrel, on mal väčšiu spotrebu vody, ale napíše ju tebe -nevraviac,že on by mal pokoj, ku tebe by chodili ako na Václavák).
3) Prdne mu voda, ty nebudeš doma, ako zastaví vodu? Potopa ako Niagara. Susedia ti poďakujú.
4) Pretože by sa to robilo aj v tvojom byte, musel by si aj ty zháňať súhlasy. Okrem toho ešte aj u správcu bytovky - papierovačky a pod. Treba ti to?
5) Zapchá sa mu odpad, kde sa bude hľadať chyba? U teba!
Keď to zhrniem: On bude mať vodu, odpad a KĽUD, ty budeš mať len dobrý pocit a starosti.
Na tvojom mieste by som s týmto v žiadnom prípade nesúhlasil, čo je raz moje, druhý do toho nemá čo babrať. On nech si svoje problémy a nápady rieši na svojom piesočku a nech do toho neťahá druhých.

Reagujem sice neskor, ale DAKUJEM za reakciu a suhlasim s kazdym jednym bodom. Horsie vsak je ako som spominal, ze ide o svagrinu a v tomto pripade o citlivu rodinnu zalezitost. Rata sa s tym ako s hotovou vecou, cela rodina sa tesi, ze sa to bude takto riesit a ja neviem, co s tym ako povedat nie resp. ako sa poistit v pripade nejakej necakanej havarie, keby som to povolil a tak isto ako sa poistit, keby svagrova byt predala a novi vlastnici by odpad v "obyvacke" nechceli a v pripade odpojenia by sme si my museli zdemolovat zadnu stenu vo WC a pod. Da sa to podchytit v zmluve alebo nejako inak, ze v pripade predaja su povinny to dat do povodneho stavu alebo ja neviem uz co... Stale nad tym premyslam... Jedna sa iba o odpad cca. 1 meter potrubia (vodu bude mat z vlastnych stupacie, cize meracov a podobne sa to netyka), ale nada mi to spat.... :(
buchač
01.01.12,19:29
Reagujem sice neskor, ale DAKUJEM za reakciu a suhlasim s kazdym jednym bodom. Horsie vsak je ako som spominal, ze ide o svagrinu a v tomto pripade o citlivu rodinnu zalezitost. Rata sa s tym ako s hotovou vecou, cela rodina sa tesi, ze sa to bude takto riesit a ja neviem, co s tym ako povedat nie resp. ako sa poistit v pripade nejakej necakanej havarie, keby som to povolil a tak isto ako sa poistit, keby svagrova byt predala a novi vlastnici by odpad v "obyvacke" nechceli a v pripade odpojenia by sme si my museli zdemolovat zadnu stenu vo WC a pod. Da sa to podchytit v zmluve alebo nejako inak, ze v pripade predaja su povinny to dat do povodneho stavu alebo ja neviem uz co... Stale nad tym premyslam... Jedna sa iba o odpad cca. 1 meter potrubia (vodu bude mat z vlastnych stupacie, cize meracov a podobne sa to netyka), ale nada mi to spat.... :(
...ja sa len čudujem , že čo irituje švagrinú k takejto činnosti - súhlasu ...veď to len a len problémy sú ...

OK, dakujem, takze dvihanie vody a zvuky nehrozia, to je fajn...
No, presne napr. aj toho opravovania, prip. havarie atd. sa bojim...
Ake uzatvaracie armatury mate na mysli? Na odpad nejake existuju?
No, tak s tou tech. dokumentaciou to netusime ani my...
Najhorsie je, ze nevieme povedat nie... :(

...je potrebné sa to naučiť ...raz sa musí začať , teraz je celkom príhodná doba ...

...čo ak príde susued s návrhom , že sa napojíte spoločne na prívod elektriny , vody .............................. internetu - toto som zažil , sused slušne prišiel , ale aj odišiel ...
dudino
01.01.12,20:01
...ja sa len čudujem , že čo irituje švagrinú k takejto činnosti - súhlasu ...veď to len a len problémy sú ...

inspiruje ju modernizacia a zmena dispozicneho riesenia bytu t.j. spojenie obyvacky s kuchynskym kutom a prerabka povodnej kuchyne na mensiu hostovsku izbu. Mam pocit, ze problemy budem mat len ja...


...je potrebné sa to naučiť ...raz sa musí začať , teraz je celkom príhodná doba ...

...čo ak príde susued s návrhom , že sa napojíte spoločne na prívod elektriny , vody .............................. internetu - toto som zažil , sused slušne prišiel , ale aj odišiel ...

Povedal som nie, ked som mal pocit, ze pojde o komplet pripojku, co som aj zdovodnil, ale potom bola cela rodina oboznamena z dalsou alternativou, ktora ma vraj nemoze nijako obmedzit a vraj ani SVB k tomu nema vyhrady. Jedna sa o meter dlhe napojenie odpadu z drezu na susednu stupacku... A aj s tym mam problem - postoj vsetkych naokolo... Da sa to nejako podchytit, ked to povolim???
mona091
01.01.12,20:12
moj nazor, vsetky zmeny nech si sused riesi v ramci svojho bytu, vobec nie je potrebne, aby si bol zucastneny tejto prestavby, toto musi pochopit aj svagrina,
buchač
01.01.12,20:21
inspiruje ju modernizacia a zmena dispozicneho riesenia bytu t.j. spojenie obyvacky s kuchynskym kutom a prerabka povodnej kuchyne na mensiu hostovsku izbu. Mam pocit, ze problemy budem mat len ja...
...kua .........ale šak susedný byt sa ide prerábať .......alebo snáď nie .......či ...?????

Povedal som nie, ked som mal pocit, ze pojde o komplet pripojku, co som aj zdovodnil, ale potom bola cela rodina oboznamena z dalsou alternativou, ktora ma vraj nemoze nijako obmedzit a vraj ani SVB k tomu nema vyhrady. Jedna sa o meter dlhe napojenie odpadu z drezu na susednu stupacku... A aj s tym mam problem - postoj vsetkych naokolo... Da sa to nejako podchytit, ked to povolim???

...meter sem ...meter tam .......jak Jánošík - od buka k buku ...

Podaj prst a za chvíľu budeš mať ruku urvatú v ramene .............



...nechápem jednanie - rozmýšľanie poniektorých ....
dudino
01.01.12,20:48
moj nazor, vsetky zmeny nech si sused riesi v ramci svojho bytu, vobec nie je potrebne, aby si bol zucastneny tejto prestavby, toto musi pochopit aj svagrina,

Plne suhlasim... Mala by, avsak nepochopi... Snaha povedat nie bola, ale vidia to z mojej strahy ako marenie niecej snahy... Ide ma roztrhnut...
dudino
01.01.12,20:54
...meter sem ...meter tam .......jak Jánošík - od buka k buku ...

Podaj prst a za chvíľu budeš mať ruku urvatú v ramene .............



...nechápem jednanie - rozmýšľanie poniektorých ....

Tiez ma se*e, ze nas do toho zatiahlaa tym aj celu rodinu, pretoze o tom hovori ako o hotovej veci a urobim tak priestor pre jej deti a tym, keby sme nesuhlasili by sme isli proti rodine... Ved ide len o drobnu upravu a jej by to helflo - toto su ohlasi z rodinnych kruhov a okolia... Ide ma porazit...
mona091
01.01.12,21:00
Plne suhlasim... Mala by, avsak nepochopi... Snaha povedat nie bola, ale vidia to z mojej strahy ako marenie niecej snahy... Ide ma roztrhnut...

ide o to, ze tu prestavbu vedia spravit aj bez tvojej ucasti, nie su odkazani na tvoju pomoc,

takze asi by si sa mal naucit vraviet "NIE",

nikde inde problem nevidim, rodinne vztahy maju byt zalozene na inom, ako na vyuzivani, takze, stoji ti posudzovanie rodiny za to? si nejak na nich odkazany? si im nejak zaviazany?
pepsikova
01.01.12,21:17
Tiez ma se*e, ze nas do toho zatiahlaa tym aj celu rodinu, pretoze o tom hovori ako o hotovej veci a urobim tak priestor pre jej deti a tym, keby sme nesuhlasili by sme isli proti rodine... Ved ide len o drobnu upravu a jej by to helflo - toto su ohlasi z rodinnych kruhov a okolia... Ide ma porazit.....

mimotemy..vieš, ty dudino, ty musíš byť charakter...a ako takého ťa má celá rodina na háku a presadí si svoje aj za cenu narušenia tvojho súkromia..odsťahuj sa čo najďalej a daj si s nimi pokoj..inak ti časom naondejú na hlavu..(len malá rada)
..ja teda nech sa snažím, ako chcem, neviem si predstaviť tie byty nad sebou, kde sa susedí obývačka s WC a stupačky idú kadetade....(ale zas- nemusím všetko)..nedáš nákres?..
verkaz
01.01.12,21:36
Pridám sa aj ja so svojim názorom.
V žiadnom prípade by som s takýmto riešením nesúhlasila. A myslím si, že "misoft" to vo svojom príspevku presne vystihol. Ak sa Vaše rodinné vzťahy pre toto narušia, tak čo už potom, keď budete musieť riešiť iné problémy s tým spojené (a určite ich nebude málo).
Šikovný projektant by im určite navrhol aj iné riešenie a napojenie na vodu a odpad.
Ćo sa týka bytovky, tak keď sa to povolí jednému, viem si predstaviť, ako začnú vymýšľať aj ostatní.
Ešte sa ťa opýtam, čo by robila Tvoja švagriná, keby to bolo naopak ?
misoft
01.01.12,21:49
ze ide o svagrinu a v tomto pripade o citlivu rodinnu zalezitost..... v niektorých veciach nepoznám brata, rodinu.... a v tomto dupľom.

Podaj prst a za chvíľu budeš mať ruku urvatú v ramene .............
... a povedal to jemne! Ona si zvykne, potom bude chcieť hento a toto .... elektriku od teba, potom plyn a nakoniec ťa ešte poohovára. Tak nech začne ohovárať teraz - ale doma budeš mať bohovský pokoj.

Tiez ma se*e, ze nas do toho zatiahlaa tym aj celu rodinu, pretoze o tom hovori ako o hotovej veci a urobim tak priestor pre jej deti a tym, keby sme nesuhlasili by sme isli proti rodine... ... tak nech sa stará o svoje, nie ty ideš proti rodine, ale ona - tyranizuje väčšinu - nech sa to odnaučí a nech sa "hrá na vlastnom piesočku".
Vraví sa: Môj dom, môj hrad. Tak sa toho drž. A ju pošli niekde pod 30 rovnobežku, teda do teplých krajín - po našom - do r***!
Erzebeth
01.01.12,22:47
misoft má pravdu. A povedal to ešte veľmi jemne. Človek si nesmie dať na hlavu to onéé, však vieš čo.
buchač
02.01.12,09:21
Priznam sa, ze ani ja by som to najradsej nepovolil, ale jedna sa o byt mojej svagriny. Ak to povoli spolocenstvo vlastnikov a nabodaj aj my, moze nam z toho v buducnosti plynut nejaky problem? Da sa na tieto ucely spisat zmluva - pre pripad, ze by byt predali a my by sme nechceli mat napojeneho ineho suseda, alebo nieco podobne???
Dakujem... Svagrina to riesi ako hotovu vec, a my nevieme ako ju stopnut... :(

Dakujem!!!
Spoločenstvo vlastníkov si môže akurát tak ......šak vieš čo ???........aj keby všetci schválili , mal by som osobne v trubke ...
Ako vravím a znova sa pýtam ...čo irituje švagrinú ( okrem tej modernizácie a zmeny dispozičného riešenia bytu ) ešte ...???
Možno by som pritvrdil a preto sa pýtam ?
...platíš švagrinke za byt ???...asi hej ...
...len tie poplatky ( SIPO ) alebo aj niečo naviac ...do kešene ???
...pochopené ????....;)

Reagujem sice neskor, ale DAKUJEM za reakciu a suhlasim s kazdym jednym bodom. Horsie vsak je ako som spominal, ze ide o svagrinu a v tomto pripade o citlivu rodinnu zalezitost. Rata sa s tym ako s hotovou vecou, cela rodina sa tesi, ze sa to bude takto riesit a ja neviem, co s tym ako povedat nie resp. ako sa poistit v pripade nejakej necakanej havarie, keby som to povolil a tak isto ako sa poistit, keby svagrova byt predala a novi vlastnici by odpad v "obyvacke" nechceli a v pripade odpojenia by sme si my museli zdemolovat zadnu stenu vo WC a pod. Da sa to podchytit v zmluve alebo nejako inak, ze v pripade predaja su povinny to dat do povodneho stavu alebo ja neviem uz co... Stale nad tym premyslam... Jedna sa iba o odpad cca. 1 meter potrubia (vodu bude mat z vlastnych stupacie, cize meracov a podobne sa to netyka), ale nada mi to spat.... :(
...celá rodina sa teší ???....prebožíčka a z čoho ???

Len teraz zasa nechápem ....Ty máš povoliť niečo v cudzom byte ...šak švagrinká je majiteľkou bytu , nech sa stará ......všetky náklady nech ona znáša ( po prípade aj vajcia - sliepka je to teda dokonalá ...)
Ty si robíš starosti so zmluvami , predaj budúci riešiš ????...prestavby , správcu , majiteľov -susedovcov ...???.....
...že jak by som mal na háku všetko...aj keď síce neviem , v akej bytovej situácii si ...ťažká odpoveď
...tiež záleží , či máte zmluvu so švagrinkou a ako je nastavená ...
...holt , rodinné vzťahy sú vždy o tých vážkach ...niekedy aj vlastní potopia toho svojho ...šak je to v rodine , kua ...
niella
02.01.12,10:30
Rodina-nerodina, ja by som to v žiadnom prípade dovolila, môžu z toho vyplynúť nepredvídané problémy. Určite by to bolo iné, keby ste si vy samotní odkúpili aj ten druhý byt a ako majitelia riešili prerábku, teda napr. spájanie oboch bytov do jedného.... ale takto.... Ak si chcú upravovať byt, tak nech si to riešia na "svojom území"...
niella
02.01.12,10:36
[QUOTE=niella;1929729]Rodina-nerodina, ja by som to v žiadnom prípade dovolila, môžu z toho vyplynúť nepredvídané problémy. Určite by to bolo iné, keby ste si vy samotní odkúpili aj ten druhý byt a ako majitelia riešili prerábku, teda napr. spájanie oboch bytov do jedného.... ale takto.... Ak si chcú upravovať byt, tak nech si to riešia na "svojom území"...[/QUOTE

opravujem svoj vlastný príspevok : NEDOVOLILA
Halli
02.01.12,11:19
Tiez ma se*e, ze nas do toho zatiahlaa tym aj celu rodinu, pretoze o tom hovori ako o hotovej veci a urobim tak priestor pre jej deti a tym, keby sme nesuhlasili by sme isli proti rodine... Ved ide len o drobnu upravu a jej by to helflo - toto su ohlasi z rodinnych kruhov a okolia... Ide ma porazit...

Myslím, že odmietnuť švagrinine nezmyslelné požiadavky bude pre teba oveľa ľahšie, ako sa potom do smrti vadiť kvôli prípadným problémom. A najlepšie bude, ak si niekto z Vás zmyslí byt predať:rolleyes:...nikdy nehovor nikdy..
Projekt domu je záväzný a hotovo...nedaj sa, na druhých kašli, lebo ľahko radí ten , koho sa to netýka...
Indeed
02.01.12,11:38
Prečítal som si celú tému a nie je mi jasné ohľadom niekoľkych záležitostí.

Dudino pišeš,že byvaš na 4.posch. teda odpadové potrubie v Tvojom byte nekončí, používajú ho ešte ďalší najmenej 2-ja susedia byvajuci v bytoch nad Tebou,

prečo je Teda z toho problém, že do odpadu budú zvedené 3 kanalizácie miesto 2-och ?

Ďalej píšeš,že by si musel strpieť zasah do inštalacie stupačky v Tvojom byte,

ber to tak , že sa robí rekonštrukcia odpadového potrubia a musel by si umožniť zasah tak-či -tak.

Teda z logickej stranky všetko pasuje, akurát žeby zase uradovala typicka slovenská "dobroprajnosť" ??

Keď ja nemám, tak nech nemá ani druhý ???

Hmmm , sonda do svedomia slovenskeho malomeštiaka.
dudino
03.01.12,13:46
Prečítal som si celú tému a nie je mi jasné ohľadom niekoľkych záležitostí.

Dudino pišeš,že byvaš na 4.posch. teda odpadové potrubie v Tvojom byte nekončí, používajú ho ešte ďalší najmenej 2-ja susedia byvajuci v bytoch nad Tebou,

prečo je Teda z toho problém, že do odpadu budú zvedené 3 kanalizácie miesto 2-och ?

Problem je najma v tom, ze neviem, ci na to treba stavebne, pretoze svagrova to chce len tak, ze my sa dohodneme... Co ak sa odstahuju a novy majitel bude chciet kuchynu na svojom mieste, budem musiet spristupnit opat stupacku, aj ked budem mat nanovo prerobenu kupelnu... ?


Ďalej píšeš,že by si musel strpieť zasah do inštalacie stupačky v Tvojom byte,

ber to tak , že sa robí rekonštrukcia odpadového potrubia a musel by si umožniť zasah tak-či -tak.

Ano, to je mi jasne, skor ma na tom odradzaju potencialne mozne zasahy v pripade, ze by pripojku chceli zrusit alebo niekto kto pride po nej a ja zase budem burat kupelnu. Do toho sa mi fakt nebude chciet...


Teda z logickej stranky všetko pasuje, akurát žeby zase uradovala typicka slovenská "dobroprajnosť" ??

Keď ja nemám, tak nech nemá ani druhý ???

Hmmm , sonda do svedomia slovenskeho malomeštiaka.

Ja doprajem. Mozno uz aj to, ze som hned nepovedal nie hovori za to... Avsak clovek nerad spristupnuje nieco svoje a najma ak to ma mat casom na neho nejaky vplyv. Potrebujem vediet uskalia, obmedzenia a pod. co sa mna tyka, pretoze nebyt tejto poziadavky neriesim to ani tu a nestracam drahocenny cas. Tak isto je na mne vyber majstrov, prevedenie a pod, pretoze ona by to uz zajtra spravila buracim kladivom svojpomocne... Mrzi ma, ze nie je to moja prerabka ale pohlcuje ma celeho...
jezo421
03.01.12,14:19
Ano, to je mi jasne, skor ma na tom odradzaju potencialne mozne zasahy v pripade, ze by pripojku chceli zrusit alebo niekto kto pride po nej a ja zase budem burat kupelnu.
Ak som pochopil, tak svoje jadro este nemas prerobene. Bez ohladu na to ako to poriesis so svagrinou, odporucam pri zakryvani stupaciek pouzivat hlavu a nebyt lenivy. Iste - vacsina ludi to obmura ytongom a hodi mini dvierka. Vsak vodomer sa cez to da odcitat. Lenze je to panelak a pride cas, ked stupacky bude treba vymenit. A potom je to v pr..., lebo rozbit to bude treba tak ci tak. Pritom sa to da urobit rozoberatelne napr. so sadrokartonu a funkcne aj esteticky to bude uplne zhodne. V pripadne potreby vyskrabnes z rohov sparovacku ci akrylatovy tmel, stenu odlozis a mozu tam instalateri aj tancovat...
buchač
03.01.12,14:43
Problem je najma v tom, ze neviem, ci na to treba stavebne, pretoze svagrova to chce len tak, ze my sa dohodneme... Co ak sa odstahuju a novy majitel bude chciet kuchynu na svojom mieste, budem musiet spristupnit opat stupacku, aj ked budem mat nanovo prerobenu kupelnu... ?

Ano, to je mi jasne, skor ma na tom odradzaju potencialne mozne zasahy v pripade, ze by pripojku chceli zrusit alebo niekto kto pride po nej a ja zase budem burat kupelnu. Do toho sa mi fakt nebude chciet...

Ja doprajem. Mozno uz aj to, ze som hned nepovedal nie hovori za to... Avsak clovek nerad spristupnuje nieco svoje a najma ak to ma mat casom na neho nejaky vplyv. Potrebujem vediet uskalia, obmedzenia a pod. co sa mna tyka, pretoze nebyt tejto poziadavky neriesim to ani tu a nestracam drahocenny cas. Tak isto je na mne vyber majstrov, prevedenie a pod, pretoze ona by to uz zajtra spravila buracim kladivom svojpomocne... Mrzi ma, ze nie je to moja prerabka ale pohlcuje ma celeho...

......TY si fakt nepevný ...........:confused:
dudino
03.01.12,18:14
......TY si fakt nepevný ...........:confused:

Suhlasim. Nechcem ist proti rodine, tak idem proti sebe... To s tym vyberanim a hladanim majstrov som myslel obrazne, ale viac menej ich schvalujem, pretoze uz svagrova uz dotiahla kamosa, ktory to spravi za pekny usmev (nie je vodar a ako odbornik tvrdi, ze netreba ani povolenie, ani stavebne ohlasenie, ci povolenie, staci ak sa my dohodneme medzi sebou a on to spravi, ved naradie ma doma v garazi) :confused:
dudino
03.01.12,18:32
..

mimotemy..vieš, ty dudino, ty musíš byť charakter...a ako takého ťa má celá rodina na háku a presadí si svoje aj za cenu narušenia tvojho súkromia..odsťahuj sa čo najďalej a daj si s nimi pokoj..inak ti časom naondejú na hlavu..(len malá rada)
..ja teda nech sa snažím, ako chcem, neviem si predstaviť tie byty nad sebou, kde sa susedí obývačka s WC a stupačky idú kadetade....(ale zas- nemusím všetko)..nedáš nákres?..

Prepac, ze na tvoj prispevok som nedal reakciu... Idem to napravit... Stahovat sa este nechcem, ale dufam, ze takychto vystrelkov nebude viac... Co sa tyka rozmiestnenia stupaciek - byty su vedla seba, nie nad sebou, takze WC aj so stupackou s jednou stenou susedi s obyvackou...
GABAZ
03.01.12,19:10
Ak si nieco take nechas spravit vo svojom byte, znehodnocujes si svoj majetok, v pripade, ze by si chcel byt niekedy v buducnosti predat. Dost pochybujem, ze pripadnemu kupujucemu bude vyhovovat taketo riesenie kanalizacie a vody. A dost pochybujem, ze na taketo zavazne zmeny nie je potrebne stavebne povolenie. Urcite by som na nieco take nepristupila, lebo je to riesenie na dlhu dobu. A to teda mam pochopenie pre rodinu / docasne som rucila bratovi svojim bytom za uver, kym mohol rucit prerobenym domom.
fetya
03.01.12,19:22
svagrinu poslat do pi.i, a nech si svoje vymysi spravi u seba. Problemy su uz hned na zaciatku zname: kamarat to spravi. v rodinnom dome ok, znehodnotis, vyplavis len seba, ale v bytovke ziju aj pod tebou a nad tebou. Takata kamaratska fusera vali na teba len neprijemnosti. neda ti ziadnu zaruku, svagrina bude v pripade problemov bude ukazovat len na teba, a na teba bude rozhorceny cely vchod s pravom. Ani technicky sa mi to nezda: odstavis susedov od vody, nebudu moct pouziavat svoj zachod, lebo svagrina si vymysla? kasli na svagrinu a nehladaj zbytocne problemy.
dudino
03.01.12,19:25
Ak si nieco take nechas spravit vo svojom byte, znehodnocujes si svoj majetok, v pripade, ze by si chcel byt niekedy v buducnosti predat. Dost pochybujem, ze pripadnemu kupujucemu bude vyhovovat taketo riesenie kanalizacie a vody. A dost pochybujem, ze na taketo zavazne zmeny nie je potrebne stavebne povolenie. Urcite by som na nieco take nepristupila, lebo je to riesenie na dlhu dobu. A to teda mam pochopenie pre rodinu / docasne som rucila bratovi svojim bytom za uver, kym mohol rucit prerobenym domom.

Jedna sa o napojenie "len" s odpadovou rurou na drez, ziadna voda, plyn... Znehodnocujem byt aj tymto sposobom? Ako? Je na toto treba stavebne povolenie? Je mozne, ze by novy majitel (ak by bat predali) mohol pozadovat navrat do povodneho stavu a prinutit nas odpojit a tym rozburat zadnu stenu v kupelni, Wc???
Tiez z toho nemam dobry pocit, pretoze mam pocit, ze budeme na niekom zavisli, i ked nepriamo - niekto bude zasahovat do nasho...