majusina
10.10.11,12:33
Ahojte poraďáci,
prosím o radu. Práve zatepľujeme dom, mali by sme ťahať omietku na ktorej je uvedené, že do 24 hod. po natiahnutí nesmie klesnúť teplota pod 5°C. Nočné teploty sú hlásené okolo 0°C - -2°C. Mám dodržať pokyn od výrobcu, alebo má už niekto s tým skúsenosti (overené), že sa dá natiahnuť omietka aj keď je cez deň 12°C a v noci -2°C. Prosím skúsených odborníkov o radu. Ďakujem
arizona
10.10.11,10:36
Ked to je od vyrobcu napisane ako odporucenie,tak to urcite ma nejaky vyznam, nemyslis?
Ja by som neriskovala...
marleau
10.10.11,14:35
Veru nie.Kým sa natiahne posledný meter štvorcový,bude pol dňa preč a do tmy to neuschne pri tomto počasí.
Mám skúsenosti,že sa ťahala fasáda aj pri nule,ale v lete sa robila nová.
mendo933
10.10.11,16:25
Este sa otepli, treba radsej pockat. Ja tiez cakam.
Napr. zajtra okolie TN 15 den, 11noc len ten dazd, keby nebolo dazda tak je to ideal pocasie lepsie jak keby malo prazit slnko.
štátny
15.10.11,19:14
Pri tomto počasí sa ešte dá. Pozrite sa koľko domov sa vo vašom okolí ešte končí. Zastavte sa pri nich a poraďte sa. Na väčších stavbách sú odbornící, ktorý Vám poradia ako to načasovať. Máte ešte min. mesiac času, tak ako mi všetci stavbári.
Prajem všetko dobré.
osky
13.02.12,05:19
chceme zateplit rodinny dom.viete mi odporucit daku korektnu,na vlastnej kozi odskusanu firmu,najlepsie z okolia Bratislavy a prip.aj priblizne cenove relacie.
firma by mala mat certifikat-opravnenie pracovat v krajinach EU,nakolko zijeme v rakusku.
dakujem pekne.
drozdm
13.02.12,14:34
čim sa zatepluju miesta na fasade kde bude kamenny obklad , na ostatnej ploche chcem neoform 12 cm
220870
13.02.12,15:01
Napríklad aj neoformom.
drozdm
13.02.12,15:07
Napríklad aj neoformom.
udrži to teda bez problemov
220870
13.02.12,18:33
Bez problemov nie .V miestach kde bude kameň treba polystyrén lepiť na čo najväčšiu plochu .Kotvy znásobiť podľa druhu a váhy kameňa,pri lepení polystyrénových tabulí naniesť celoplošne lepidlo aj na múr(omietku) na ktorú sa lepia jednotlivé tabule polystyrénu.Neodporúčam lepiť na väčšiu hrúbku ako 10 mm lepidla..Je niečo iné nalepiť pás kameňa a iné oblepiť celú stenu kameňom.Moc záleží aj od váhy samotného kameňa predávajú sa imitácie kameňov ktoré sú z ľahčeného betonu a pod....
drozdm
13.02.12,19:51
Bez problemov nie .V miestach kde bude kameň treba polystyrén lepiť na čo najväčšiu plochu .Kotvy znásobiť podľa druhu a váhy kameňa,pri lepení polystyrénových tabulí naniesť celoplošne lepidlo aj na múr(omietku) na ktorú sa lepia jednotlivé tabule polystyrénu.Neodporúčam lepiť na väčšiu hrúbku ako 10 mm lepidla..Je niečo iné nalepiť pás kameňa a iné oblepiť celú stenu kameňom.Moc záleží aj od váhy samotného kameňa predávajú sa imitácie kameňov ktoré sú z ľahčeného betonu a pod....
jasne to da logiku , určite viac kotiev a lepidlo celoplošne ako sledujem ceny tak to bude asi imitacia nakoniec a je lahšia pretože v jedne časti to bude cela plocha asi tak 4x3 metrre , mame na to čas ale zisťujem a sondujem
vdaka