ezop
10.10.11,14:27
poprosím o radu, ako posúdiť prácu vo sviatok u zamestnancov /kuriči/, ktorí pracujú každý druhý deň - striedajú sa. Napr. za mesiac 09/2011 prvý zamestnanec odpracoval 15/172 - nepracoval vo sviatok a druhý pracoval dva dní vo sviatok - 13/149,5 odpracoval + 2 dní sviatok 2/23. Neviem posúdiť či práca vo sviatok je považovaná za opracovaný sviatok, alebo sa považuje za platený sviatok, alebo odpracovaný + zvýhodnenie.
jankasm
10.10.11,12:39
poprosím o radu, ako posúdiť prácu vo sviatok u zamestnancov /kuriči/, ktorí pracujú každý druhý deň - striedajú sa. Napr. za mesiac 09/2011 prvý zamestnanec odpracoval 15/172 - nepracoval vo sviatok a druhý pracoval dva dní vo sviatok - 13/149,5 odpracoval + 2 dní sviatok 2/23. Neviem posúdiť či práca vo sviatok je považovaná za opracovaný sviatok, alebo sa považuje za platený sviatok, alebo odpracovaný + zvýhodnenie.

U toho, ktorý nepracoval, pretože sviatok mu nepadol na jeho pracovný deň nepatrí nič.
U toho, ktorý pracoval, pretože sviatok pripadol na jeho bežný pracovný deň patrí mzda + mzdové zvýhodnenie.
ivka70
10.10.11,12:41
Praca vo sviatok je riadne odpracovany pracovny cas a pracovnik, ktory pracoval, ma narok na mzdu + priplatok za pracu vo sviatok.
Pracovnik, ktory nemal na sviatok naplanovanu zmenu a nepracoval, nema ziadny narok na zaplatenie sviatku.

Narok na nahradu mzdy za sviatok pri nerovnomerne rozlozenom prac. case ma pracovnik iba v pripade, ze cez sviatok mal pracovat, ale nepracoval (lebo zamestnavatel ci zakon zrusili jeho prac. zmenu kvoli sviatku).
ezop
11.10.11,07:29
ďakujem, ako to je keď nemáme urobený pracovný kalendár - nie sú naplánovené zmeny. Poprosím ako vypočítať fond pracovného času, ak kuriči odpracujú 13 hodín - pol hodina prestavka.
ivka70
11.10.11,12:51
ďakujem, ako to je keď nemáme urobený pracovný kalendár - nie sú naplánovené zmeny. Poprosím ako vypočítať fond pracovného času, ak kuriči odpracujú 13 hodín - pol hodina prestavka.

Zamestnavatel ma povinnost naplanovat pracovne zmeny, myslim, ze minimalne tyzden dopredu, ale rozhodne mesiac dopredu je lepsie to vediet.
Ako si zamestnanci bez planovania zmien cerpaju napr. dovolenku?
Daj si tu na porade vyhladat informacie ohladom nerovnomerne rozlozeneho prac. casu - a mas citania na dlhe hodiny.