martinecko
11.10.11,10:21
Zdravim,

zrekonstruovali sme byt v tehlovej bytovke a na nase prekvapenie nam prenika do bytu dost vela hluku, ci uz z vonkajsieho prostredia alebo od susedov nad nami. Co sa vonkajsieho hluku tyka upodozrievam nie velmi kvalitne plastove okna. Co sa tyka susedov - vsade mame urobeny strop zo sadrokartonu pod ktorym je mineralna vlna s parozabrananou (okrem kupelne a WC) a aj ked je to primarne koli znizeniu prestupov tepla medzi bytmi ocakavali sme, ze to bude tlmit aj hluk od susedov (do urcitej miery). Existuje ekvivalnet tepeleneho mostu, teda nejaky "audio most", v stavbach? Ako by sa dalo nieco take riesit?

Dakujem.
m.
Stanislav 1975
11.10.11,08:24
Zdravim,

zrekonstruovali sme byt v tehlovej bytovke a na nase prekvapenie nam prenika do bytu dost vela hluku, ci uz z vonkajsieho prostredia alebo od susedov nad nami. Co sa vonkajsieho hluku tyka upodozrievam nie velmi kvalitne plastove okna. Co sa tyka susedov - vsade mame urobeny strop zo sadrokartonu pod ktorym je mineralna vlna s parozabrananou (okrem kupelne a WC) a aj ked je to primarne koli znizeniu prestupov tepla medzi bytmi ocakavali sme, ze to bude tlmit aj hluk od susedov (do urcitej miery). Existuje ekvivalnet tepeleneho mostu, teda nejaky "audio most", v stavbach? Ako by sa dalo nieco take riesit?

Dakujem.
m.

Neviem, ale to je život v bytovke,hm a v paneláku je počuť ešte viac ako v tehlovej bytovke- človek si musí dávať na všetko pozor, pri určitých činnostiach sa musí krotiť, lebo susedia hned všetko počujú...:-)
v rodinnom dome to je iné, toto je riziko bytoviek...
zk24
11.10.11,08:43
No musim povedat, ze ked som byvala jednu dobu v tehlovej novostavbe, tak sme poculi bezny rozhovor susedov vedla nas. bez toho aby sme sa o to snazili. mali sme chrbtami k sebe obyvacky a ked sme sedli na gauci tak sme boli vlastne chrbtom k sebe iba. mohli sme sa pomaly cez tu stenu rozpravat....

teraz byvam v panelovom dome a nie je to take hrozne ako to bolo v prvom byte... Ale zato teraz nado mnou dve placuce male deti kazde rano o siestej, ked musia ist do jasli, mi to vsetko vynahradzaju :D
martinecko
11.10.11,08:50
Mne ide vyslovene o susedov nad nami. Vedlajsich ani pod nami nepocujeme. Je pravda, ze sme zmenili kompoziciu bytu a tam kde susedia pod a nad nami maju obyvacku my mame teraz spalnu. Navyse suseda nad nami, starsia pani, zle pocuje takze ma vypeckovany televizor casto, napriek tomu niesom schopny rozoznat o com je rec. Mozno to neni az take hrozne len som precitlively :)
Stanislav 1975
11.10.11,08:56
Mne ide vyslovene o susedov nad nami. Vedlajsich ani pod nami nepocujeme. Je pravda, ze sme zmenili kompoziciu bytu a tam kde susedia pod a nad nami maju obyvacku my mame teraz spalnu. Navyse suseda nad nami, starsia pani, zle pocuje takze ma vypeckovany televizor casto, napriek tomu niesom schopny rozoznat o com je rec. Mozno to neni az take hrozne len som precitlively :)
Vieš, vačšinou sú najvačšie problémy zhora-dolu- to nejde úplne negovať tie zvuky- a napr. nad nami majú plávajúcu podlahu a počujem aj ich chudáka psa ako sa nej párkrát šmykne...
zk24
11.10.11,09:01
suseda, ktora byva nad rodicmi, ma v byte kancelariu a asi tam chodi v kostyme a v opatkoch.... to je len žúžo ked celý den chodi v opatkoch po plavajucej podlahe... ako ihlicou do hlavy kazdy jej krok...

bohuzial. je to bytovka... s tym treba pocitat...