kurizon
11.10.11,10:53
Zdravim Vas,
povodne sme mali naprojektovany na steny pivnice Durisol, no neskor sme zvazili, ze by boli lepsie betonove debniace tvarnice + zateplenie. Betonove jadro v Durisole je hrube 12cm. Stacia teda debniace tvarnice siroke 20cm? Mne to vychadza tak, ze by to bolo este pevnejsie, no zatial som sa stretol len s tym, ze sa davaju na pivnicu v sirke 30cm.
kezeso
11.10.11,12:14
Nezabudol si na uloženie vína? Jedným ťahom, môže byť aj širšie...:)
kurizon
12.10.11,06:40
:) tomu som nerozumel. Ide mi skor o to, ci staci ta 20ka, alebo to neunesie? Na pivnici bude stat este prizemie a podkrovie.
kezeso
12.10.11,12:32
Zabuduj do stien pivnice odvodňovacie tehlové rúry, dobre sa do nich vkladajú fľaše na ležato.
kurizon
13.10.11,17:49
nebude to pivnica ako za starych cias, myslim tym, ze tam nebudeme skladovat zeleninu a vino. Bude tam aj okno, a skor to bude vyuzivane na take volnocasove ucely, cize aj zateplene a vykurovane. Viem ze by som sa asi mal statika spytat, ale stale mi vrta v hlave, ci tam staci ta 20cm tvarnica zaliata betonom+zelezo. Ved niekto to uz musel stavat, ci? :)
81janka
13.10.11,20:45
My akurat pracujeme na pivnici a davali sme najskor 15-ky (so zelezom a zaliate betonom), potom sme lepili zvnutra izolaciu a na nu pojde opät poter a vytiahnut mury z 15-tok (so zelezom a betonom). Pivnica je velka cca 5 x 5 m, ma okno a sluzit bude ako kotolna a dielna (v bungalove). Takto nam to odobrili.
kurizon
14.10.11,14:56
Takze ak tomu dobre rozumiem, vy mate stenu v pivnici (smerom zvonka dnu) 15cm zelezobeton, izolacia, poter a este raz 15cm zelezobeton? A aku izolaciu myslite? Proti vode alebo tepelnu (polystyren)?
81janka
14.10.11,19:50
Presne tak. Izolacia proti vode - lepili sme tam take "asfaltove pasy" na penetracny nater.
štátny
15.10.11,18:22
Stavbu zásadne realizujte podľa projektu. Pochybujem, že v projekte méte 20cm tvárnice. Pokiaľ chcete čokoľvek meniť, tak len zo súhlasom prjektanta a staveb. dozora.
Prajem všetko dobré.