regain
11.10.11,17:42
Dobry den.
Chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s Ulceroznou kolitidou... aku percentualnu mieru poklesu za tuto diagnozu pocitaju pri posudzovani zdravotneho stavu.Nakolko mi ju nedavno diagnostikovali po asi polroku neskutocnych bolestiach brucha,hnackach,slabosti,hospitalizacii v nemocnici a kadejakych moznych vysetreniach.Konecne! Beriem sice 4x po 2tbl Salofalk a 1tbl. Prednison denne,ale chvalabohu moj zdrav. stav sa stabilizoval.
Momentalne som invalidny na 75% po polytraume ktoru som utrpel uz davnejsie.70% som mal za odumretie resp. poskodenie nervu v nohe (to je vsak uz o nieco zlepsene) no ako dalsia diagnoza sa mi pridruzila tato ulcerozna kolitida.preto by som rad vedel kolko percent za nu davaju,aby som vedel ktoru diagnozu si mam dat ako hlavnu a ktoru ako vedlajsiu.
Ovela radsej by som bol samozrejme zdravy,ale akosi sa na mna vsetko neskutocne vali :( a co sa tyka prace nevyzera to vobec ruzovo,kedze mam problem aj s chodzou aj s touto novou diagnozou,preto by som dostal najradcej samozrejme co najviac percent a tym aj co najvacsi invalidny dochodok.pretoze ako zainteresovani ludia vedia su to vsetko len almuzne na prezitie.

Dakujem za vsetky Vase postrehy a reakcie.