marekskulo
11.10.11,21:10
Zdravim mam problem.Fungujem klasicky na C:disk ale ked pripojim aj disk D windows sa nespusti.D-cko som kedysi tiez pouzival ale po preinstalovani win som ho uz nerozbehal.original mi to zapajali v predajni kde som pc aj disk kupil ale vraj aj oni s tym mali vtedy nejake problemy.Ma niekto podobne skusenosti alebo vie mi niekto poradit?Dakujem:)
Chobot
11.10.11,19:55
Zdravim mam problem.Fungujem klasicky na C:disk ale ked pripojim aj disk D windows sa nespusti.D-cko som kedysi tiez pouzival ale po preinstalovani win som ho uz nerozbehal.original mi to zapajali v predajni kde som pc aj disk kupil ale vraj aj oni s tym mali vtedy nejake problemy.Ma niekto podobne skusenosti alebo vie mi niekto poradit?Dakujem:)

Pravdepodobne na tom D: disku bol kedysi nainštalovaný nejaký operačný systém a keď dáš obidva disky do PC, tak ten nevie, z ktorého disku má spustiť operačný systém. JA by som na tvojom mieste preformátoval ten disk D: (nie rýchly formát, ale úplný) na inom PC a až potom ho dal do tvojho PC.

Alebo vlož len disk D: do kompu, uvidíš, či sa z neho niečo spustí, alebo či je vôbec dobrý. Keď bude v PC len ten disk D, môžeš ho naformátovať tak, že začneš inštaláciu Windowsu po formátovanie disku.
Vlado40
11.10.11,21:01
Ale veď stačí v Biose po pripojení aj druhého disku D nastaviť botovanie z disku C ako má byť.Samozrejme ak máš náhodou ešte HDD na IDE kábel ,tak nezabudni ,že keď sú spolu na jednom IDE kábli ,tak jeden musí byť prepnutý na master a druhý slave ,ináč sa nerozbehne systém.
marekskulo
12.10.11,07:21
vdaka za radu..mam doma este jedem disk nazvyme ho E: a ten mal v sebe windows tak som ho dal do PC na ako master a D: slave.. zase to iste pocitac sa chcel bootovat ci co..ako pri C-cku..tak som potom dal iba dist D: aby sa spustila windows instalacia aj to zacalo -modre okno dole behali tie drivery alebo co to bolo ale v inych pripadoch to vypise tu tabulku ci suhlasim s tym ze sa zacne instalacia alebo nie.. ale v tomto pripade tato tabulka nevybehla namiesto toho to napisalo "setup did not find anyhard disk drivers installed in your computer...bla bla bla...setup cannot continue.To quit setup.press F3" a konec dokola to iste ked sa restartuje... neviem teda ci treba aj nejake specialne nastavenie v biose alebo ci to tam nemam zle..dufam teda ze disk je ok :) ...vsetky disky mam na IDE kable neviem napisem sem ich oznacenia mozno aj v tom bude nieco C: Hitachi deskstar HDS728080PLAT20 ATA/IDE ... D:samsung SP165N PATA ... E: WD200EB-00cpf0 IDE
Vlado40
12.10.11,08:25
Mám v PC viacej HDD .Hlavný HDD je WIN7 ,druhý HDD XP a OS štartujú podľa toho z čoho si bios vyberá ako prvé botovanie.PC mi štartuje s WIN7.Na zmenu botovania pri nových doskách ani netreba zásah do biosu.Stačí si pri štarte vybrať napr. u mňa je to F11 a štartovanie PC sa zastaví pri ponuke z čoho sa má PC nabotovať.Odklepnem napr.HDD s XP a nabotuje sa mi Windows XP.Takže ak máš jeden HDD s funkčným OS windows ,ten ako označuješ C ,tak ten si daj napr. na master bez ostatných diskov a spusť PC či sa rozbehne windows.Ak PC pobeží pripoj druhý HDD ,prepnutý na slave a zapni PC ak sa PC nerozbehne ,tak v biose si zmeň botovanie na disk C.Najlepšie je stále pozrieť do biosu či v biose ukazuje správne HDD master aj slave.Niekdy po pripojení druhého HDD bios neukáže žiadný HDD,pretože je zlé prepnuté a oba HDD sú na master.Ak pobeží správne môžeš pridať aj ďalší HDD E.
Chobot
12.10.11,11:25
vdaka za radu..mam doma este jedem disk nazvyme ho E: a ten mal v sebe windows tak som ho dal do PC na ako master a D: slave.. zase to iste pocitac sa chcel bootovat ci co..ako pri C-cku..tak som potom dal iba dist D: aby sa spustila windows instalacia aj to zacalo -modre okno dole behali tie drivery alebo co to bolo ale v inych pripadoch to vypise tu tabulku ci suhlasim s tym ze sa zacne instalacia alebo nie.. ale v tomto pripade tato tabulka nevybehla namiesto toho to napisalo "setup did not find anyhard disk drivers installed in your computer...bla bla bla...setup cannot continue.To quit setup.press F3" a konec dokola to iste ked sa restartuje... neviem teda ci treba aj nejake specialne nastavenie v biose alebo ci to tam nemam zle..dufam teda ze disk je ok :) ...vsetky disky mam na IDE kable neviem napisem sem ich oznacenia mozno aj v tom bude nieco C: Hitachi deskstar HDS728080PLAT20 ATA/IDE ... D:samsung SP165N PATA ... E: WD200EB-00cpf0 IDE

A je ten disk v poriadku? Vyskúšal si ho na inom PC? Je plne funkčný?

Lebo zdá sa mi, ako keby na ňom niečo nebolo v poriadku, keď ho PC nevie identifikovať a hlási, že nie je žiadny HDD, hoci je zapojený.
marekskulo
12.10.11,19:27
no to neviem ci je ten disk v poriadku..(spravil som test)ked bol master disk raz C a raz E tak vlastne aj bios maju iny a vsetko takze by som povedal ze ako keby iny pocitac som si zlozil a tam to tiez nefungovalo..ale v biose mi vzdy ten disk (chybny) D: rozpozna a prideli spravne ako slave..neviem teda funkcnost toho disku ci ide alebo nie..ani neviem ako to inak zistit tak zajtra nastudujem ako zistit ci je ok
Vlado40
12.10.11,20:23
To že bios ukáže HDD typ aj kapacitu ,neznamená že je HDD v poriadku.Je to iba informácia.Disk môže mať aj mechanickú vadu a pritom ho bios správne zobrazuje.
Chobot
13.10.11,05:29
no to neviem ci je ten disk v poriadku..(spravil som test)ked bol master disk raz C a raz E tak vlastne aj bios maju iny a vsetko takze by som povedal ze ako keby iny pocitac som si zlozil a tam to tiez nefungovalo..ale v biose mi vzdy ten disk (chybny) D: rozpozna a prideli spravne ako slave..neviem teda funkcnost toho disku ci ide alebo nie..ani neviem ako to inak zistit tak zajtra nastudujem ako zistit ci je ok

Jediný spôsob, ako to zistiť, je, že ho pripojíš na iný PC.
marekskulo
13.10.11,08:08
Tak tieto spravy ma moc nepotesili :) ok spravim ako hovorite len to torsku potrva kym tak spravim .. potom sa ozvem s vysledkom..zatial dakujem