Tati5
11.10.11,21:12
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je možné byť súčasne na MD resp. RD a súčasne mať aktívnu živnosť? Ako je to potom s nárokom na materské a rodičovský príspevok? Je povinnosť platiť odvody v prípade, že je možné mať súčasne živnosť a byť na MD alebo RD?

Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

Tati5
leille
27.12.11,20:26
ahoj ja mam tiez tuto otazku, vedel by nam prosim niekto poradit:)? dakujeem za vsetky odpovede:)
Mila123
27.12.11,20:30
cez MD neplatíš fondy , SP vypláca MD, cez RP (stačí prehlásenie do SP, že nemáš príjem zo živnosti) nemusíš si platiť......pri RZZP si daj pozor aby si dosiahla iba min. VZ na platenie fondov, aby si si nemusela doplácať ZP, aj napriek tomu, že si bola na MD:...
Xanti
27.12.11,20:34
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je možné byť súčasne na MD resp. RD a súčasne mať aktívnu živnosť? Ano, počas MD to problém nie je, odvody do ZP a SP sa neplatia. . Počas RD je povinnosť platiť odvody ak je aktívna živnosť aj do ZP a aj do SP: Ako je to potom s nárokom na materské vysvetli na čo sa pýtaš? myslíš na dalšie tehotenstvo? a rodičovský príspevok? Rodičovský príspevok dostane každý. Je povinnosť platiť odvody v prípade, že je možné mať súčasne živnosť a byť na MD alebo RD?

Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

Tati5v texte modrým.
leille
27.12.11,20:43
dakujeem velmi pekne a eset poprosim radu ako dosiahnem to minimum? DAKUJEEM este raz:)
Xanti
27.12.11,20:57
Nerobením.
leille
27.12.11,21:00
:) nerobim, takze dakujem, lebo akosi sa v tom nevyznam::))
veronikasad
27.12.11,21:01
dakujeem velmi pekne a eset poprosim radu ako dosiahnem to minimum? DAKUJEEM este raz:)
Pre poistencov štátu už neplatí žiadne minimum príjmu, kedy nie sú počas aktívnej živnosti povinní platiť preddavky do ZP.
leille
28.12.11,14:31
dakujem Ti velmi pekne za odpoved, ale praveze mam v tom zmatok, lebo ako som presla na rodicovsky a nepozastavila som si zivnost dosla mi upomienka spatne za 5 mesiacov v hodnote cca 246 euro, tak teraz neviem, aj som poslala doklad spatne, ze som na rodicovskom, ale ze to s tym nema nic spolocne , ze ak mam zivnost aktivnu, aj ked nepodnikam mala by som zaplatit, tak ak by si nahodou vedela ako teraz postupovat bola by som ti velmi vdacna, lebo ako pises ty tak by som to vlastne platit nemala:) dakujem velmi pekne este raz za kazdu radu:)
veronikasad
28.12.11,14:41
dakujem Ti velmi pekne za odpoved, ale praveze mam v tom zmatok, lebo ako som presla na rodicovsky a nepozastavila som si zivnost dosla mi upomienka spatne za 5 mesiacov v hodnote cca 246 euro, tak teraz neviem, aj som poslala doklad spatne, ze som na rodicovskom, ale ze to s tym nema nic spolocne , ze ak mam zivnost aktivnu, aj ked nepodnikam mala by som zaplatit, tak ak by si nahodou vedela ako teraz postupovat bola by som ti velmi vdacna, lebo ako pises ty tak by som to vlastne platit nemala:) dakujem velmi pekne este raz za kazdu radu:)
ak máš aktívnu živnosť, ako poistenec štátu nemusíš platiť preddavky z minima, ale sumu, ktorá ti vyšla v RZZP za rok 2009.
Aký si mala základ dane v roku 2009 ?
Ak nemáš počas RD príjem (nepodnikáš), nebolo by pre teba lepšie živnosť pozastaviť ?
leille
28.12.11,14:58
dakujem:) no uz som zivnost pozastavila, ja som taka trubka mohla som to urobit uz skor, ale nikdo ma neupozornil na tuto povinost, co uz nabuduce budem mudrejsia::)) a ten zaklad dane neviem, ale mesacne mi to tusim vyslo platit do ZP z minima. Este raz vdaka za tvoj cas:)
leille
28.12.11,14:59
a asi uz teraz tie zaplatene predavky z upomienky nedostanem spat, ze?