zelenydom
12.10.11,08:45
Zdravim,

planujeme si dat elektricke podlahove kurenie a bolo nam poradene, ze este predtym by sme si mali dat urobit projekt od nejakeho 'elektrikara'.
Mate niekto skusenosti a aka je priblizna cena?
Vdaka.
comodo
12.10.11,07:08
Projekt by nemal robit hociaky elektrikar ,ale tenco toto bezne robieva. Zohnal by som ho u toho , co tieto vykurovacie kable predava. Netvrdim ze sam to clovek neurobi ,ale moze sa stat, ze ten projekt bude treba predlozit ci ku kolaudaci , v pripade poziaru a pod. Cenu Vam da jedine ten elektrikar.
tienik
13.10.11,05:50
Pri elektrickom kureni su na projekt potrebny dvaja. Kurenar, co zrata straty a urci potrebne prikony do miestnosti a projektant elektro co na zaklade podkladov kurenara pokryje pozadovane vykony vykurovacimi kablami, doriesi regulacie, kabelaz a istenie.
Bez takejto spoluprace je to tapanie v tme a akcie typu "to musi stacit"
skyle
16.10.11,11:43
ja som platila 130 eur konktretne Kosice, dom o rozlohe 7x11m2, dvojpodlazny. Elektricke podlahove kurenie na prizemy + radiator v obyvacke a elektricke podlahove kurenie na prvom poschodi (spalna, satnik, 2xkupelna, radiatory v 2 dalsich izbach a na schodisku)
navrhoval mi tiez tepelne cerpadlo voda - vzduch
V sprave mam vypocitane tepelne straty 8642 W, rocnu spotrebu na vykuroanie 16,98MW/r a spotrebu pre ohrev 5,22MW/rok.
Dufam ze som pomohla.
Edo1
16.10.11,12:16
Ahoj. My máme elektrické podlahové kúrenie, zatial ešte nespustené. Ako 1. som si dal spočítať tepelné straty domu- robil mi to človek, čo realizuje energetické certifikáty- energet. certifik. budete aj tak potrebovať a my sme sa dohodli, že toto mi potom odčíta z ceny certifikátu.
Keď som mal straty- tak som išiel za region. predajcom- a ten navrhol výkon kúrenia v konkrétnych miestnostiach- bolo to bezplatne. E