NIKITKAA7
12.10.11,18:43
NECHODILA SOM NA PREVENTíVNE PREHLIADKY,MÁM ZDRAVÉ ZUBY LEN NA JENDOM MÁM KAZ. CHCELA BY SOM SA OPYTAŤ O kOĽKO Sú DRAHŠIE PLATBY U ZUBÁRA AK NEMÁM PREVENTíVNU PREHLIADKU AKO KEĎ JU MÁM ?NEVIETE KOľKO ZO ZAKROKU HRADí POISŤOVŇA....A TAKTIEŽ NEPOZNÁTE NEJAKÉ DOBRÉHO ZUBÁRA V SPIŠKEJ NOVEJ VSI?
pasuliatko
12.10.11,16:59
ak si nechodila na preventívne prehliadky platíš si celú sumu nič ti poisťovňa neprepláca...
u každého zubára je to individuálne...
NIKITKAA7
12.10.11,18:18
JA VIEM, ŽE SI HRADíM CELÉ SAMA ALE ČI JE TO AŽ TAKý VEĽKý ROZDIEL,KOĽKO HRADí POISŤOVŇA....
Mila123
12.10.11,18:20
JA VIEM, ŽE SI HRADíM CELÉ SAMA ALE ČI JE TO AŽ TAKý VEĽKý ROZDIEL,KOĽKO HRADí POISŤOVŇA.... v tvojom prípade nič nezaplatí stomatológovi.....
NIKITKAA7
12.10.11,18:25
ALE VEĎ JA VIEM, ALE JA SA PýTAM KEBY SOM MALA PREHLIADKU, KOĽKO HRADí POISŤOVŇA
buchač
12.10.11,18:47
ALE VEĎ JA VIEM, ALE JA SA PýTAM KEBY SOM MALA PREHLIADKU, KOĽKO HRADí POISŤOVŇA

Zo stránky VSZP:
"Preventívna prehliadka zahŕňa vyšetrenie stavu chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľustí a ústnej dutiny, kontrolu zubných náhrad, kontrolu zubnej hygieny, hygienických návykov, určenie indexov KPE a PBI. V prípade potreby stomatológ súčasne odstráni povlak, zubný kameň, ošetrí zubný kaz. Ak má poistenec absolvované preventívne prehliadky, odstránenie zubného kazu mu hradí zdravotná poisťovňa."

Ale to sa tu už preberalo ...

http://www.porada.sk/t143441-p2-platba-u-zubara.html
NIKITKAA7
12.10.11,19:32
OJ MŇA TU NIKTO NECHAPE..TO NIČ ..ZISTIM SI TO NEJAK INAK ...ĎAKUJEM AJ TAK
Mila123
12.10.11,19:33
OJ MŇA TU NIKTO NECHAPE..TO NIČ ..ZISTIM SI TO NEJAK INAK ...ĎAKUJEM AJ TAK
každý lekár, stomatológ má svoj cenník......
BXLmiami
13.10.11,05:54
OJ MŇA TU NIKTO NECHAPE..TO NIČ ..ZISTIM SI TO NEJAK INAK ...ĎAKUJEM AJ TAK
:) Možno preto,že si dala otázku,na ktorú sa nedá odpovedať:) Každý lekár má svoje zmluvy ,prípadne žiadne zmluvy a svoje ceny.Takže u každého inak.:)
drobeceva
13.10.11,06:47
OJ MŇA TU NIKTO NECHAPE..TO NIČ ..ZISTIM SI TO NEJAK INAK ...ĎAKUJEM AJ TAK
NIKITKAA7 - v Tvojom prípade by som asi neriešila, koľko zaplatím. Potrebujem, tak idem. A zároveň Ti bude vykonaná aj preventívna LP. Veď raz začať treba.
Dokonca aj tým, čo pravidelne chodia na PLP sa občas z úhrady za výkon zakrúti hlava, ale to už je o inom.
GabiZ
13.10.11,06:59
Môžem potvrdiť, že naozaj je to individuálne u každého lekára, mala som ten istý problém. Nechodievala som k zubárovi, nakoľko som zuby mala vždy v poriadku :D (až doteraz :(). Tiež som mala teraz kaz a bola som u zubára bez preventívnej prehliadky na ošetrení a jeho vôbec nezaujímalo, či prehliadku mám alebo nie, má svoje ceny a tie si účtuje. Väčšina zubárov ako súkromníci to riešia takto a neviem, či vôbec má nejakú zmluvu s nejakou zdravotnou poisťovňou, pretože ani to ho nezaujímalo ako u iných lekárov v akej poisťovni si prihlásená. Takže ak chceš vedieť rozdiel, tak ti asi nikto neodpovie, možno priamo zubár, u ktorého si dáš kaz opraviť. Zavolaj si tam a spýtaj sa.
NIKITKAA7
13.10.11,18:09
DÁ SA NA ŇU ODPOVEDAŤ,UŽ VIEM ČO A AKO,MÁM TETU ZUBNú TECHNIČKU TAK MI TO VYSVETLILA....VEĎ PôJDEM A LEN SOM CHCELA VEDIEŤ KOĽKO PEŃAZI MI TREBA BRAŤ A TAK PRIBLIŽNE ALE JE TO LEN JEDEN KAZ TAK TO PREŽIJEM AJ TU VEĽKú SUMU.