zuzizuz
12.10.11,20:57
Firma, ktorá nám robila strechu, nám robila aj podhľady a stavala komín. Máme tam však niekoľko nedostatkov, pán "strechár" má na to prísť pozrieť a opraviť. Ak bude ochotný opraviť nedostatky, ktoré sa nám nepáčia, ide to len na jeho náklady? A čo ak nebude ochotný nedostatky odstrániť???? Ako máme postupovať? ďakujem
220870
12.10.11,19:00
Klasická písomná reklamácia.
zuzizuz
13.10.11,13:14
dokedy je možné reklamovať nájdené nedostatky? ďakujem
andiablo
13.10.11,14:24
no máte to v zmluve. A ak nie tak sa riadi občianskym zákonníkom a tam to je 24 mesiacov
štátny
15.10.11,17:56
Pri preberaní stav. diela,stavby,alebo jaj časti Vám odporúčam stále spísať preberací protokol, stačí aj v stavebnom resp., montážnom denníku zhotoviteľa. Pokiaľ sa pri zhotovení riadil prjektom resp. výkresom je potrebné, aby dokončené dielo, alebo jeho časť niekto spôsobilý prebral.Závady ako také delíme na zjavné, ktoré by ste mali reklamovať pri preberaní diela pred zaplatením a skryté ktoré je potrebné reklamovať písomne počas záruky.Pokiaľ ste nemali odborne spôsobilú osobu, ktorá Vás zastupovala urobte, tak teraz a dajte sa zastúpiť pri vyjednávaní o oprave, možno v tomto štádiu skús.dozorom, resp. právnikom. Pre nedostatok informácií Vám neviem konkrétne ďalej poradiť.
Prajem všetko dobré.
zuzizuz
21.10.11,19:39
Pri preberaní sme boli len ja s manželom, zpočiatku sme si mysleli, že všetko je ok, ale postupom času, ako sme dielo obhliadali, sme zistili, že práca nie je ovedená 100%, našli sa aj skryté vady (ako zatekanie pri komníne - "strechári" nám stavali aj komín). Momentálne reklamáciu riešime mailom, nakoľko majster je v zahraničí a navrhol nám vrátenie určitej sumy. Neviem si predstaviť, že tá suma by mala pokryť opravu vád a preto som ho požiadala, že keď je tak veľmi vyťažený, aby nám najal remeselníkov, ktorí by nedostatky odstránili a zaplatil by ich. Uvidím čo mi na to odpíše. Takže vaša rada je, aby sme si určite "zaobstarali" právnika? Neviete mi poradiť, kto je skúsený dozor? Je to napríklad pán, ktorý nám robí stavebný dozor? ďakujem veľmi pekne
220870
22.10.11,03:38
Pri rekonštrukciách ak nieje uvedené inak sa záručná doba pohybuje od 6 mesiacov.Zjavné vady sú napríklad poškriabané sklo,zle,škaredo urobený povrch omietok ,poterov ,obkladačiek,fľakatá maľovka,a pod jednoducho všetko čo sa dá odhaliť letmým pohľadom.Takéto vady sa po prebratí už nedajú reklamovať.Vyškolený ,alebo skúsený stavbár vám takých chýb nájde na každej stavbe koľko si budete priať.Preto by stavebné dielo nemal preberať amatér.Stavebný dozor je na to ,aby dohliadal počas stavby na pribeh stavby preberal konštrukcie, ktoré budú v konečnom štádiu skryté.Stavebný dozor sa tiež zúčastňuje kolaudácie a preberania diela.
Zatekanie pri komíne býva síce častá chyba pri novostvbách ,ale nebýva nejaká veľká a finančne náročná vada.Väčšinou oprava na hodinku práce,ale pre odborníka nie lajdáka.Väčšina slovače nieje ochotná zaplatiť odborníka ,ktorý pýta viac peňazí ,ale hľadá sladké slovíčka a nižšie ceny.