mehid
13.10.11,10:27
Včera večer mi z ničoho nič zamrzol pc. Dala som obnoviť stranu, potom mäkký reset, ostala čierna obrazovka a naskočilo mi na obrazovku toto. /ofotila som ju a je v prílohe/. PC sa nedal vypnúť, musela som ho vybrať zo zástrčky. Pri opätovnom zapojení na obrazovku to opäť naskočilo a nedal sa vypnúť, iba zo zástrčky.
Prosím poraďte, kde je chyba. Ďakujem.
sthruska
13.10.11,08:37
To ukazuje na grafickú kartu. Požičaj si niekde inú a vyskúšaj.
KoxXxo
13.10.11,08:38
Grafika sa poberá do iNeba.
pistik71
13.10.11,08:44
Ak ma graficku kartu integrovanu na zakladnej doske, tak tazko vyskusa (aj ked moze mat aj slot). Vatsinou takto odchadza graficka karta, teda jej pamat. A ked nabieha PC uplne od startu, je citatelny ten vypis a ze "starting windows"? Ak ano, tak este skus spustit pc v nudzovom rezime (pri starte PC podrz F8). Ak to nabehne, ale vsetko bude "velke", tak skus nastavit nanovo graficke rozlisenie obrazovky (pravy klik na plochu a vybrat z menu) a restartuj. Ak bude po nabehnuti obraz rozsypany, tak to bude grafika. Potom by som to zveril niekomu co sa v tom trochu vyzna (neviem ci ty ano :-).
mehid
13.10.11,09:03
díky, na tom PC budem až po 16,00, vyskúšam a ozvem sa.
mehid
14.10.11,08:58
takže: vybrali sme GK geforce gx5500, očistili celý počítač, prezreli káble, zapli a:
naskočila taká obrazovka ako je na obrázku, PC pípol, začal vypisovať, začal naťahovať WIN, potom zostala čierna obrazovka a znovu naskočilo to isté. čo vypisoval nebolo čitateľné kvôli tým kmitajúcim obdĺžnikom. PC sa nedal vypnúť, iba zo zásuvky. F8 vôbec nereagovala, nedal sa prepnúť do núdzového režimu.
misoft
14.10.11,18:22
Dve možnosti: 1) chyba hardware - komponentov na doske; 2) chyba OS - Windows je kaput
mehid
20.10.11,06:59
takže problém bol: grafická karta. PC už funguje po jej výmene. Díky za rady.