moninask
13.10.11,10:38
Dobrý deň, otázka súvisí aj z jednoduchým účtom aj s účtov.softvérom, dúfam, že nebude problém s výberom kategórie :-)
K otázke - ak prepisujem bločky z ERP do softvéru je nutné prepisovať každú položku, alebo len všeobecne napr. nákup materiálu - spotrebný mat., a pod.?

Vopred ďakujem
rodina1
13.10.11,09:08
Dobrý deň, otázka súvisí aj z jednoduchým účtom aj s účtov.softvérom, dúfam, že nebude problém s výberom kategórie :-)
K otázke - ak prepisujem bločky z ERP do softvéru je nutné prepisovať každú položku, alebo len všeobecne napr. nákup materiálu - spotrebný mat., a pod.?

Vopred ďakujem

Neviem, aký SW používaš, ale v Alfe sa dá jedným zápisom zaúčtovať nákup materiálu a v analytickom členení potom napr. kancelárske potreby, čistiace prostriedky a pod.
moninask
13.10.11,10:36
Používam MRP, aj tu sa to dá jedným zápisom aj využiť analytiku, ja som skôr mala na mysli, či treba prepisovať položky bločku, napr. na jednom bločku je:
cement 1ks
matice 10ks
klince 15ks
atď...
či to môžem zadať ako nákup materiálu + anal.členenie - spotrebný materiál a netreba prepisovať prácne všetky riadky :-)
rodina1
13.10.11,11:14
Používam MRP, aj tu sa to dá jedným zápisom aj využiť analytiku, ja som skôr mala na mysli, či treba prepisovať položky bločku, napr. na jednom bločku je:
cement 1ks
matice 10ks
klince 15ks
atď...
či to môžem zadať ako nákup materiálu + anal.členenie - spotrebný materiál a netreba prepisovať prácne všetky riadky :-)

Treba si aj uvedomiť, že podľa Postupov účtovania pre JÚ je potrebné viesť aj skladovú evidenciu.
Záleží aj na tom, aká činnosť v podnikaní je vykonávaná.
Je možné, v internej smernici si ošetriť, že určitý druh materiálu nebudeš evidovať na sklade (bolo tu toho už dosť popísané) a potom môžeš aj uvedené položky zapísať jedným zápisom ako spotrebný materiál.
Žanet
13.10.11,18:51
Bločky v MRP tiež nahadzujem jedným zápisom cez analytiku,ale ja si tam dopisujem aj to čo je približne na bločku a delím ho hlavne vtedy, keď je spolu materiál + réžia. Lepšie sa mi potom orientuje, keď niečo spätne hľadám alebo niečo treba reklamovať a pod. Podľa mňa je len na tebe aký postup ti bude vyhovovať.
moninask
14.10.11,06:21
Mala som na mysli materiál ktorý ide priamo do spotreby, týkalo sa to napr klincov pre remeselníka na výkon nejakého diela... Ale napr.na bločku je 5 druhov rôznych klincov, a otázka bola či to tam všetko mám do pc prepisovať, alebo stačí hromadný všeobecný názov, ale teda asi áno, takže vám ďakujem a prajem pekný deň
Žanet
14.10.11,12:41
Jasné, že stačí aj hromadný všeobecný názov. Neviem si predstaviť prepisovať celý ERP. Ja som mala na mysli skôr to, že keď si vytlačíš nejakú zostavu cez pohyby tak tam nemáš všade len ten všeobecný názov. Keď mám na bločku napríklad klince,hmoždiny a iný materiál, tak si to len takto všeobecne napíšem do textu jednou položkou potom viem čoho sa ten bloček týkal a nemusím ho prácne vyhľadávať keď to potrebujem vedieť. Pekný deň.
moninask
19.10.11,12:22
ďakujem žanet aj ja to tak robím, len niekedy je dobré si to radšej overiť od skúsených :-)
Pekný deň
nikulik
04.01.13,07:49
Ahojte, poprosim Vas o radu, szčo mi doniesol doklady paragony, a na niektoré su popisane. Konkretne je tam poradove cislo v kruzku a 8 miestne cislo ktore je rovnake na kazdom doklade. Je to asi na 20 paragonoch. Ide mi len o to, ci to mozem pouzit. Szčo povedal, ze ano, ale naozaj mu to mozem zauctovat? Dakujem velmi pekne.