ivan123
14.10.11,11:16
Dobry den,
chcel by som sa s vami poradit pri izolacii obvodovych stien drevenej stavby (zahr. chatky - v zime vyuzivana nebude). O co ide? Obvodova stena je zlozena z vonku: 2cm drevena lata, 15cm hranol, 2cm drev. lata. Laty maju pero-drazku. Vnutro bude vyplnene min. vlnou. Stavitel neodporuca davat z vonkajsej strany ziadnu foliu, ze tie drevene laty budu dostatocne izolovat vonkajsiu vlhkost a neprepustia ju k izolacii. Mne sa to velmi nepozdava a bojim sa, ze vlhka izolacia bude prd platna.... preto sa chcem spytat, ci je ta folia potrebna alebo nie. Dalsia podotazka znie, ci je nutna aj folia z vnutornej strany medzi izolaciu a vnutorny obklad stien... Neviem kde ide parozabrana a kde paropriepustna folia.. dakujem vam za vysvetlenie. Ak tu uz je podobna tema, tak sa ospravedlnujem. Asi som zle hladal.
marleau
14.10.11,09:35
Ak nepojde z vonkajšej strany žiadne zateplenie,tak dajte parozábranu z oboch strán mineralnej vlny.Ten drevený obklad nie je paronepriepustný ako OSB alebo MFP,ktoré sa na to obvykle používajú.A suchá izolácia je základ kvalitného izolovania.
ivan123
14.10.11,10:48
ja som si myslel, ze z vonkajsej strany izolacie ma ist parozabrana a potom dreveny obklad a z vnutornej strany paropriepustna folia a potom obklad.. ci sa mylim?
alltracboy
14.10.11,11:15
skor naopak.. difuzny odpor musi smerom von klesat.
ivan123
14.10.11,11:28
takze od izolacie smerom von ide paropriepustna folia a smerom dnu parozabrana? Dobre tomu rozumiem? Ozaj, tie strany na tych foliach su rovnake, ci treba davat aj pozor na to ktorou stranou to prilozim k izolacii?
alltracboy
14.10.11,12:54
sedis v izbe a kukas na stenu oblozenu drevom.. pod tym mas parozabranu. Potom je izolacia a konstrukcia, potom je paropriepustna folia ktora je tam snad iba ako poistka proti nejakemu sikmemu dazdu. Potom mas v idealnom pripade vetraciu medzeru (prevetravana fasada)a vonkajsi obklad.
Parozabrana je jedno ako sa da a paropriepustna ide popisom do exterieru