luckysun
14.10.11,17:26
Dobry den.
Prosim o radu. Co mam spravit, ked som kupila pozemok, ale nachadza sa na nom mestska budova. Predoslemu majitelovi mesto neplatilo ziadny prenajom. Mam narok na nejake peniazky, alebo mam smolu, lebo budova je mestska?
Vopred dakujem.
andiablo
15.10.11,07:18
samozrejme že máš nárok na nájomné. Treba informovať obec o tejto skutočnosti. Nájom môžeš pýtat max tri roky dozadu ak si bol tri roky vlastníkom. AK ti nebudúú platit najomné tak môžes dať návrh na súd o zburanie nehnutelnosti
luckysun
20.10.11,19:27
Velmi pekne dakujem za odpoved. A neviete mi, prosim, poradit, kde by som mohla najst nejake orientacne ceny? Je len na mne, aku cenu za 1 m2 urcim, alebo je to nejako dane? Lebo nikde som nic take nenasla.
misoft
20.10.11,19:42
Zisti si, za koľko v meste sa prenajímajú obecné pozemky (cenové relácie) a podľa toho potom odvoď svoj požiadavok - cena je pre teba orientačná, môžeš si určiť sumu nájomného za pozemok, ako uznáš za vhodné - podáš návrh mestskému zastupiteľstvu s určením tvojej predstavy nájomného (trochu nadsaď, aby bol priestor pre manévrovanie - jednanie). Ak mesto nepristúpi na tvoju ponuku, potom zostáva návrh podľa andiablo - zbúranie nehnuteľnosti na tvojom pozemku na náklady majiteľa budovy.