praska
15.10.11,15:18
Dobry den
chcem sa opytat, som zacinajuci ucitel, pretym ako som nastupila do zamestnania som vykonavala zamestnanie v
sukromnej firme na sekretariate kde som odpracovala 4 roky, po nastupe do skoly mi bolo povedane ze roky co
som odpracovala v sukromnej firme sa mi nezapocitavaju do praxe a tak ma zaradili do platovej triedy 9. Je to spravne
nezapocitavaju sa mi tie roky vobec!!!!!!!Dakujem za odpoved
Tweety
15.10.11,13:44
Dobry den
chcem sa opytat, som zacinajuci ucitel, pretym ako som nastupila do zamestnania som vykonavala zamestnanie v
sukromnej firme na sekretariate kde som odpracovala 4 roky, po nastupe do skoly mi bolo povedane ze roky co
som odpracovala v sukromnej firme sa mi nezapocitavaju do praxe a tak ma zaradili do platovej triedy 9. Je to spravne
nezapocitavaju sa mi tie roky vobec!!!!!!!Dakujem za odpoved
Do odpracovaných rokov sa určite započítavajú, ale do rokov učiteľskej praxe určite nie.
Sabadka
16.10.11,16:05
Nakoľko si v školstve ešte nikdy nepracovala a teda nemáš pedagogickú prax, musíš byť zaradená do 9 platovej triedy ako začínajúci učiteľ a absolvovať adaptačné vzdelávanie a až po jeho úspešnom ukončení, čo trvá spravidla jeden rok budeš preradená do kategórie samostatný učiteľa a teda aj do 10 platovej triedy.
Čo sa týka praxe ako sekretárky tie roky ti môže (ale nemusí) zamestnávateľ zarátať maximálne do výšky 2/3. Ak by ti ich zarátal a uznal dve tretiny čo by bolo cca 2,6 roka, tak k základnému tarifnému platu (samozrejme v 9 PT) by sa ti započítalo zvýšenie za odpracované roky - za dva celé roky a to by bolo cca nejakých 8€ plus.