nana134
15.10.11,21:07
Dobry den,som po operacii krcnej chrbtice.Menili mi platnicky a davali titanove nahrady.Rada by som si poziadala o kupele v Kovacovej v NRC.Bola by som rada keby sa niekto ozval kto tam uz bol na lieceni a napisal ako sa mu tam pacilo a ako to tam funguje.Procedury,strava,ubytovanie,denny rezim.Nikoho nepoznam kto tam uz bol.Dakujem nana
drobeceva
15.10.11,19:11
rebekasun
18.10.11,13:40
Moja mama bola v Kovacovej v maji: Ubytovanie a strava boli perfektne (pokial si rozumiete so spolubyvajucimi - 3 pacientky na jednej izbe). Procedury su v jednej budove prakticky na jednom poschodi. Co sa tyka casoveho harmonogramu procedur vsetko bolo velmi jednoduche a prehladne. Personal vyborny! V porovnani s inymi liecebnymi arealmi je tam vela deti a pacientov na vozickoch. Kultura a spolocenske posedenia - ziadne. Do Kovacovej asi 800 metrov pesi. Vela pacientov chodieva na nakupy do Zvolena. Pridora je nadherna na prechadzky. Sluzby: kadernicka, pedikura, kniznica, internet. Dalej je tam bufet na sedenie s predajom aj zakuskov, nealkoholicke napojov, kavy, zakladna drogerie...atd.
Pozn.: uteraky a osusky su k dispozicii, nezabudnut plavky! Zupan nie je potrebny.
Pytajte sa otazky ak by vas este nieco zaujimalo.
rebekasun
19.10.11,08:28
Dodatok k mojmu predchadzajucemu prispevku: tyka sa to zotavovne Marina ktora je mimo Kovacovej. Priamo v Kovacovej su aj ine liecebne ustavy kde to ubytovanie nepozname.
natalia01
29.10.11,10:28
Môj brat sa tam lieči po autohavárii a veľmi sa mu tam páči. Vychvaľuje si stravu, aj keď je dosť fajnový papkáč, tam mu chutí všetko. Aj sestričky sú tam milé, našiel si tam veľa nových priateľov a nových záujmov. Mal by tam byť ešte 2 mesiace, ale minule povedal, že sa mu domov ani nechce :) tak asi je to tam vážne dobré :):)
rebekasun
02.11.11,17:25
nana134, neslo mi poslat vam odpovede na vase otazky, tak si ich prosim precitajte tu:
Dobry den,
Mamina mala poukaz A - takze cakala asi 2 mesicace.
Ubytovanie je v dvojpostelovych a trojpostelovych izbach s televizorom, sprchovym kutom a wc. Su to normalne izby ako v kupeloch.
Procedury su prakticky na jednom poschodi (na prizemi), bazeny su o poschodie vyssie. Nedela je co sa tyka procedur volna.
Na krcnu chrbticu vam to urcite pomoze, su tam bazeny ale asi nie na intenzivne plavanie (aj ked podla nej mozne to je). Cvicitelky vas budu viest pri rehabilitacii a naucia vas vhodne cviky.
V Marine vizite nebola, len vstupna a vystupna prehliadka. Lekar je k dispozicii. Atmosfera zodpoveda liecebnemu domu a nie nemocnici.
Zelame vela zdravia
rebekasun s maminou
nana134
06.11.11,17:54
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.:)
paula2
23.05.12,17:53
Dobrý večer,aj ja by som sa chcela niečo opýtať ohľadom Kúpeľov Kováčová : priateľ mal ťažkú autonehodu,momentálne bojuje s ventilátorom a zápalom pľúc,bol operovaný v Ružomberku pred dvoma týždňami - štvrtý hrudníkový stavec Th4,primár ma pripravil na to,že bude ochrnutý na dolné končatiny .. (aj ked sa mi to stále nechce veriť a stále dúfam,že všetko bude ako predtým ...)a neskôr treba začať vybavovať kúpele v Kováčovej (ked už bude schopný sám dýchať a stav sa zlepší).Prosím poradíte niekto, ako začať s vybavovaním , a u koho... a koľko dní - týždňov sa čaká ,kým sa tam dostane ??? Zo srdca ďakujem za všetky odpovede.
natalia01
10.06.12,14:12
Dobrý deň, žiadosť o liečenie v NRC by mu mala vypísať všeobecná lekárku, ku ktorej je registrovaný. Asi by ste ju mali čo najskôr navštíviť a požiadať o žiadosť, tú potom pošlete do Kováčovej a odpoveď by Vám mala prísť do 30 dní. Teda aspoň v našom prípade to trvalo dlhšie, kým sa uvoľnilo miesto. My sme na odchod do Kováčovej čakali celkovo 6 týždňov. Ak máte nejaké otázky, pokojne sa môžete spýtať aj na mail, rada vám pomôžem, tiež sme zažili ťažkú autonehodu s trvalými následkami.
martuli
10.06.12,16:21
Kým bude hospitalizovaný v nemocnici, všeobecný lekár môže odmietnuť vypísať návrh, nakoľko to nebude mať uhradené zo zdravotnej poisťovne. Nemôže si to v čase hospitalizácie pacienta vykázať.
paula2
11.06.12,19:00
No už ma predbehol primár, oznámil mi , že všetky papiere poslal do Kováčovej...hmm. Ja som bola vo Všzp a tam mi povedali,že všetky vypísané papiere mám priniesť k nim a oni to musia schváliť, potom to posielajú do Kováčovej aj tam to musia schváliť a určiť termín nástupu... Neviem prečo primár postupoval takto ? Teraz to odtaiaľ vrátia späť do Všzp , a bude sa to len predlžovať... Aj ked je ešte na to čas,lebo priateľ sám nedýcha, a prmárka z Kováčovej mi poslala odpoved , že musí byť stabilizovaný a bez komplikácií....Teraz je druhý krát opäť v Ružomberku,zajtra ho idú znova operovať,lebo v mieste ,kde ho operovali na mieche prvý krát , sa mu vytvoril absces a z toho má horúčky... P.S.: (... a všeobecný lekár mu ten Návrh na rehabil.liečbu musí tiež vypísať? %Ci stačí to , čo má od primára z ARO...??? ) Dakujem za všetky odpovede..Ahojte.
martuli
12.06.12,11:00
Ahoj Paula, je to presne tak, ako som Ti písala, zoberú ho, ale bez dýchačky. a v stabilizovanom stave. Obvodný lekár už nemusí nič vypisovať, ak to urobil primár. Ak primárka neokomentovala poisťovňu, tak je to v poriadku. Toto je trocha iný postup ako pri bežnej kúpeľnej liečbe.
paula2
12.06.12,18:45
Ďakujem martuli , si zlatá...
martuli
13.06.12,07:37
Keď môžem, pomôžem... Prajem veľa síl a trpezlivosti, nebude to ľahké, budú výbuchy emócií, ale všetko sa dá zvládnuť, hlavne - rozprávať sa...