besttracker
16.10.11,15:58
Dobrý deň
Chcel by som sa s Vami poradit ohladom najvyhodnejsie riesenia vystavby dalsieho komina.Moja situacia je nasledovna:V rodinom dome by sme chcel poriesit kotol na pevne palivo do pivnice aj kvoli dost vysokej cene plynu, ale momentalne su vsetky kominy pouzivane inymi spotrebicmi,a asi najvyhodnejsie aj po bezpecnostych podmienkachje riesenie asi len dalsi komin,a uvazuje sa nad vystabov dalsieho +- 10 m komina s priemerom 180mm ,a hladam najvyhodnejsie(teda najlacnejsie riesenie vystavby dalsieho komina... ) a je viacero variant co som sa tak ohliadal:
1V:najednoduksie po stavebnej stranke sa pozdava sa varianta nerezoveho komina,co som sledoval treba nejaky 3 plastovy a cena vychadzala +- 2000 €, a to sa len vyvedie na stenu a je to,v tom je vyhodnejsi ako rubat otvor do stropou,ale asi najdraksi co som kukal,
2V:variarianta kominoveho systemu (take skladacky ktore sa vyplnaju sklenou vatou alebo perlitom) tam som nasiel cenu +- 1500€,
3.V vymurovat to z tehal,ale tam nemam potuchy kolko by to vyslo ,lebo neviem kolko tam by slo tehal...
Vopred diky za radu :)
mildo1
16.10.11,14:43
Zdravím túto tému budem sledovať, na jar budem musieť pristaviť komín z dôvodu zmeny umiestnenia a doplnenia vykurovacích telies. zatiaľ som zisťoval ceny a komín PRESPOR 10 m priemer 200 jednoprieduchový cena 1014 €.
alltracboy
16.10.11,16:54
nad murovanym z tehal v dnesnej dobe uz ani neuvazuj. nerezovy bude ako vravis najjednoduchsi. Vyhoda je ze sa da preniest inde ..teda aj predat. Cenovo je najdrahsi.
220870
16.10.11,17:55
Zrovna si robím doma murovaný z tehál.Tehlový + šamotové vložky je z kvalitatívneho hľadiska najlepší.
Pre orientáciu .1 ks pálenej tehly cca 11 korún.Do jedného radu na to aby ste obmurovali 180 vložku potrebujete 6 ks tehiel do 1 m b výšky ide 13 radov tehiel.Vo vašom prípade 13 x 6 x 10 m = 780 ks tehiel to je cca 286 €.K tomu si je nutné prirátať sklennú vatu cca 100€ a komínové vložky mb 25€ + napájací kus Y-ka stojí 86 € a pár drobností a omietku komína + čapica cca 100€ a osobu čo to urobí.