Jozef57
16.10.11,21:47
Dobrý deň, vlastnim pozemok vo vinohradníckej oblasti na ktorom je vyňatok z polnohospodarskej pody na stavbu vihradníckého domčeka a na tomto pozemku sme spoločne s priatelom postavili vinohradnícký domček ale bez stavebného povolenia.Projekt a technická správa bola vyhotovená na obidvoch spolu.Ako by som mala postupovať, nakolko som sa s priatelom rozišla a ani jeden sa toho nechceme vzdať.Ja vlastním pozemok a priatel investoval do stavby vetšiu čiastku penazí a robí si nárok na celú stavbu. Tak sa chcem spýtať ...ktorý z nás ma vetšie pravo ? lebo priatel sa mi vyhráža že stavbu zbura ked ho nevyplatim a ja nato peniaze nemam.Bolo by to možne predať aj bez stavebního povolenia ?
marjankaj
16.10.11,21:23
Dobrý deň, vlastnim pozemok vo vinohradníckej oblasti na ktorom je vyňatok z polnohospodarskej pody na stavbu vihradníckého domčeka a na tomto pozemku sme spoločne s priatelom postavili vinohradnícký domček ale bez stavebného povolenia.Projekt a technická správa bola vyhotovená na obidvoch spolu.Ako by som mala postupovať, nakolko som sa s priatelom rozišla a ani jeden sa toho nechceme vzdať.Ja vlastním pozemok a priatel investoval do stavby vetšiu čiastku penazí a robí si nárok na celú stavbu. Tak sa chcem spýtať ...ktorý z nás ma vetšie pravo ? lebo priatel sa mi vyhráža že stavbu zbura ked ho nevyplatim a ja nato peniaze nemam.Bolo by to možne predať aj bez stavebního povolenia ?

Veď to by bolo ideálne. Aspoň nedostaneš pokutu od stavebného úradu za čiernu stavbu. A ani to búranie ťa nič nebude stáť.
Erzebeth
17.10.11,09:09
Pozemok je tvoj. O ten sa tu nejedná a ani nemá vplyv na vlastníctvo stavby. Ak ste stavali spoločne, predpokladá sa teda, že si so stavbou súhlasila. Ak priateľ investoval väčšiu časť peňazí, ty si poskytla pozemok, za ktorý by ti mal platiť nájomné. Toto zrejme neplatil, lebo viac investoval. Tak by sa to možno vyrovnalo. Bez toho však, aby si ho vyplatila, to asi nepôjde. Expriateľ bude zrejme môcť dokázať, že ste stavali spoločne. Treba však podotknúť, že ak by sa stavba legalizovala, tiež to nebude zadarmo.
Gina Er
17.10.11,09:28
ešte taká možnosť,byť sviňa,keď sa on vyhráža: staval na Tvojom pozemku bez stavebného povolenia,tak nech si to zlegalizuje,lebo mu to zbúraš :D