bambulka080
18.10.11,09:51
Ahojte. Som tu ešte nová tak neviem ako to funguje ale chcela by som sa opýtať ohľadom stavebných prác či máte niekto skúsenosti. Je možné po vykonaní stavebných úprav na dome nezaplatiť celú sumu ktorú si firma účtuje za svoju prácu aj napriek tomu že to neurobili dobre a cena je skoro trojnásobok ceny ponuky ktorú nám dávali na začiatku?
Som z toho zúfalá tak mi prosím poraďte čo mám robiť. Nemám s tou firmou žiadnu zmluvu.
pepsikova
19.10.11,05:43
..no keďže si sa nepoučila a dala si firme zákazku bez zmluvy, musíš teraz sama uvážiť, na čom ste sa dohodli a ak firma neurobila všetko tak, ako si si priala, dojednať cenu,prípadne i nápravu s tým, s kým si ústne dojednávala práce...vysvetliť, čo neurobili a čo je zle a ak chcú dohodnutú sumu, nech to napravia...ak nie, nezaplať...(zavolala by som si nejakého odborníka, čo tomu rozumie, aby si mohla silnejšie argumentovať-nakoniec, firma tiež nemá s tebou žiadny papier:)
arizona
19.10.11,06:13
Ak si nemala s firmou nejaku zmluvu ani vopred vyratanu cenovu kalkulaciu, tazko sa ti bude nieco dokazovat.
Mali ste aspon dohodnute to, ze kazde navysenie ceny musite odsuhlasit?

"Co je psano, to je dano" je stale platne, lebo inak sa tazko budes domahat svojej pravdy...
Najlacnejsia ponuka je nie vzdy najvyhodnejsia...zial, ludia su nepoucitelny...
Braňo
19.10.11,06:16
Určite by som nezaplatil ani celú dohodnutú sumu, nieto trojnásobok. Časť sumy by som podmienil opravou vykonaných prác a vyplatil by som ich až po kvalitnej oprave.
adi11
19.10.11,06:28
..ked nie si spokojna s vykonanim prace, tak nepodpis prevzatie supisky vykonanych prac a ziadaj napravu a zdovodnenie navysenia ceny..
bjuty smis
19.10.11,08:55
no , tak isto, ako sa tebe bude ťažko niečo dokazovať, bude sa ťažko dokazovať aj im, takže sa hned nelakaj...ty sa nikam neponáhlaš, oni chcú peniaze......
určite im nezaplať, ak nie si spokojná s prácou a už vonkoncom nie 3-násobok.. " majstri" vedia byť pekní hulváti, tak si zožeň k jednaniu -ak nemáš - poriadneho chlapa, čo tomu rozumie a nezlakne sa, ked začnú zvyšovať hlas....na slabú ženu si dovolia viac...
day
19.10.11,18:27
s tym papierom to neprehanajme, zatial mi na papier este nikto nic neurobil, ale:
pracu, rozsah a cena musi byt dohodnuta vopred, preto ziadny 3nasobok a ked neopravia pokazene nevyplatit ani dohodnutu sumu
vratnik
20.10.11,06:44
Ahoj Bambulka,
V prípade nekvality prác, môžeš žiadať výraznú zľavu resp. znížiť cenu, tak ako uznáš za vhodné - dôvod nekvalita práce + náklady na opravu. Na jednanie s firmou by to chcelo chlapa, majstri v jednaní so ženou zvyknú nadsadiť cenu. Na Tvojom mieste, hlavne keď sa jedná o trojnásobné navýšenie by som žiadal rozpísanie spotreby materiálu (zdokladovanie + bločky) + náklady na prácu. Podľa toho rozpisu by som preveril v stavebninách ceny a množstvo spotrebovaného materiálu.
220870
20.10.11,17:39
Nezaplatiť ani jediný cent navyše.
alchstuip
26.10.11,12:55
Ak s firmou nemas ziadnu zmluvu, nema firma dokaz, ze si si nieco u nich objednavala. Nemaju zmluvu, nemaju narok na peniaze.
dolfort
27.10.11,18:55
žiadna zmluva žiadne prachy.
ak chceš opraviť to čo pokazili, budeš si asi musieť nájsť niekoho normálneho. neviem si predstaviť že by títo lapikurkári opravovali po sebe to čo pokazili.