ja_na
20.03.12,10:39
ahojte. okolo strany 17 som tu uz pisala... tak a mam vysledky. vtedy som o zrusenie zmluvy v zakonnej lehote do 7 dni do EC pisala doporucene listy jednotlivo na plyn, na elektrinu, potom som napisala jeden pre spolocne el a plyn podla ich vop do 14 dni a este som napisala mailom.... no to akoze pre istotu :-D. asi do mesiaca mi prisiel akceptacny list, ale skoro som to vyhodila ako reklamu, kedze to tak vyzeralo, nebolo to doporucene ani nic... uf, esteze som to nespravila. tento akceptacny som isla osobne zaniest na plynarne, kedze su v nasom meste, tam si to pani ofotila a zalozila a na elektrarne som volala, ze co robit a pani povedala, ze mam poslat kopiu a sprievodny list doporucene. to som aj spravila. kedze mi neposlali tie koncorocne faktury, co mi ich predavac vtedy vzal, tak som im pisla maila, ze nech poslu a po par dnoch mi odpisali, ze toho maju vela a ze poslu co najskor. inak na moj mail vtedy tiez reagovali. zdalo sa mi to dost seriozne, ze v podstate reagovali aj na postu, aj na mail a aj na telefon. takze tak..... teraz budem cakat, co sa udeje. ale som rada, ze mam aspon toto za sebou. tak v am drzim paste a nedajte sa uz nikto nachytat. prajem krasny prvy jarny den vsetkym :-). j.
majka:)
20.03.12,10:12
Pre gogol99.Dobry den.Mamka podpisala zmluvu s EC 24.2.2012, poslali sme im aj odvolanie ale sme to presvihli o 1 den.Zmluva by mala zacat platit od 1.7.2012.Dnes sme tam volali a povedali nam ze sa zmluva da zrusit bez poplatkov este tak ze ocko musi ist na matricny urad alebo k notarovi overit si svoj podpis pretoze na zmluve ktoru mamka podpisala bol podpis sfalsovany(nebol to podpis aky ocko pouziva).Tak ja sa chcem opytat ci sa da podla nejakeho zakona tato zmluva zrusit,a este ktomu mame dolozit kopiu zmluvy a odvolanie,a oni nam poslu list o ukonceni zmluvy a vratia nam aj fakturi a aj plnu moc.DAKUJEM.
majka:)
21.03.12,15:50
Chcem sa este opytat ohladom zmluvy s EC.My sme podpisali iba jednu zmluvu na ktorej bolo zaskrtnute aj plyn a elektrina,tak teraz neviem ci tie papiere mame poslat zvlasc na plyn a zvlasc na eletrinu,ked to bolo vsetko na tej jednej zmluve.Prosim poradte mi ze ako dalej.
pavol36
22.03.12,18:25
Pre majka

Vy ste jednoducho nepoučiteľná. Všetko Vám tu bolo vysvetlené jasne a mali ste to ako na lopate. Prešvihli ste o jeden deň odstúpenie v 14 dňovej lehote? Čo Vám na to povedať? ... No, neviem, či ten matričný úrad zaberie, osobne si myslím, že nie. Ale skúsiť môžete.
A čo sa týka Vašich ďalších otázok - už tu boli aj konkrétne pre Vás minimálne jeden krát v plnom rozsahu zodpovedané...

P.S: Nespoliehate sa na to, že Vám na infolinke EC (a nielen EC) poskytnú úplné a pravdivé informácie. Zväčša Vám povedia len to, čo chcete počuť a nasľubujú Vám hory doly...
majka:)
23.03.12,16:33
Prepacte ale mi sme si mysleli ze sme sa stihli naozaj odvolat,ale potom som si precitala ze to sa pocita odkedy zmluvy bola podpisana.A vy si osobne myslite ze nic stoho nebude ked na zmluve bol podpis sfalsovany.A chcem sa este opytat aj ked sme sa nestihli odvolat tak aj tak tie odvolania mame poslat na SPP a VSE.
Paracková Želka
02.04.12,14:20
Ahoj Keri, sme na tom podobne.... Manžel neuvážene podpísal...O zrušenie zmluvy napísal po lehote.. aj sa mu to akosi podarilo, normálne máme písomne akceptáciu výpovede....ale medzitým nás odhlásili od ZSE aj SPP, potom sme sa nahlásili späť..to bola tiež ,,zábava". Napriek tomu stále posielajú šeky na úhradu a sms. Od októbra 2011 by sme mali mať od nich pokoj ale nemáme. Dnes zlatý klinec programu prišla výstraha od exekučnej firmy... Tiež neviem čo bude, manžel zúri Všetko dovtedy máme u nich vyplatené...
galloman78
02.04.12,17:29
Ahoj Keri, sme na tom podobne.... Manžel neuvážene podpísal...O zrušenie zmluvy napísal po lehote.. aj sa mu to akosi podarilo, normálne máme písomne akceptáciu výpovede....ale medzitým nás odhlásili od ZSE aj SPP, potom sme sa nahlásili späť..to bola tiež ,,zábava". Napriek tomu stále posielajú šeky na úhradu a sms. Od októbra 2011 by sme mali mať od nich pokoj ale nemáme. Dnes zlatý klinec programu prišla výstraha od exekučnej firmy... Tiež neviem čo bude, manžel zúri Všetko dovtedy máme u nich vyplatené...


Ked mate akceptaciu tak to ste museli stihnut v lehote tych 14 dni. Nemyslim si, ze by ste dostali akceptaciu pokial by ste ju presvihli. Ak ste dostali akceptaciu mali ste tam urcite uvedeny aj datum ku ktoremu vam vypoved akceptovali , takze to musi mat nejaky dovod ak zasielaju vyzvy na uhradu. To ze to dali uz exekucnej firme, tomu vzdy predchadzaju upozornenia.
Rozalka
02.04.12,17:36
Už som to tu spomínala, aj moja svokra podpísala - začala nariekať, až keď prišla faktúra.
Našťastie byt nie je na jej meno, tak sme požiadali o zrušenie zmluvy pred jej účinnosťou. Odpísali po 2 mesiacoch, vraj treba doložiť doklad, že naozaj nie je majiteľom nehnuteľnosti. Doložili sme "sofort".
Odpovedali po ďalších 30 dňoch, vraj musí poslať žiadosť o zrušenie s overeným podpisom a aj podpis majiteľa bytu musí byť overený.
Som zvedavá, čo si vymyslia nabudúce (svokra odoberá plyn aj elektrinu od SPP a ZSE, stihli sa zrušiť všetky zrušenia) - naťahujú čas?
gogol99
03.04.12,03:22
Pre gogol99.Dobry den.Mamka podpisala zmluvu s EC 24.2.2012, poslali sme im aj odvolanie ale sme to presvihli o 1 den.Zmluva by mala zacat platit od 1.7.2012.Dnes sme tam volali a povedali nam ze sa zmluva da zrusit bez poplatkov este tak ze ocko musi ist na matricny urad alebo k notarovi overit si svoj podpis pretoze na zmluve ktoru mamka podpisala bol podpis sfalsovany(nebol to podpis aky ocko pouziva).Tak ja sa chcem opytat ci sa da podla nejakeho zakona tato zmluva zrusit,a este ktomu mame dolozit kopiu zmluvy a odvolanie,a oni nam poslu list o ukonceni zmluvy a vratia nam aj fakturi a aj plnu moc.DAKUJEM.

Ak je podpis sfalšovaný, tak Vy by ste mali od EC žiadať dôkaz o tom, že podpis je pravý. Podnet na Energetickú inšpekciu a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na Políciu by som podala okamžite. Ak je podpis sfalšovaný, tak by som to celé hodila na EC, nech oni dokazujú, že je podpis pravý. Som presvedčená, že EC musí byť aj takto dotlačené do toho, aby nieslo plnú zodpovednosť za činy ľudí, ktorým vypláca provízie za získavanie zmlúv čím prenesie na svoje plecia plnú zodpovednosť za to s kým podpisuje zmluvy o obchodnom zastúpení, či externom predaji. Je nepodstatné, že EC má určite dobre postavené zmluvy o externom preadi tak, aby za nič nezodpovedali. Jednoducho nech oni dokazujú, nech dokazuje ich externý predajca a nie odberateľ.

Takže najneskôr zajtra by som podala podnet na Energetickú inšpekciu a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa - nech sa EC potí vo vlastnej koži a dokazuje a vysvetľuje a nosí potvrdenia od notára, matriky a podobné nezmysly. Súčasne by som EC oznámila, že v lehote do 30.06.2012 očakávam, že predložia dôkazy o tom že zmluva je podpísaná skutočným odberateľom a ak tak neurobia, tak im oznamujete, že odstupujete od zmluvy z dôvodu, že EC nepreukázal oprávnenosť zmluvného vzťahu. Súčasne si zabezpečte to, aby ste v termíne od 1.7.2012 mali platné zmluvy o dodávke elektriny a plynu - podpis nových zmlúv s novým dodávateľom, alebo s pôvodným dodávateľom, pretože EC Vám odpovie tak, že odpoveď od EC Vám príde cca 1 deň pred termínom 30.06.2012.

Ak chcete svoje práva hájiť, tak použite kompletný arzenál právnych prostriedkov s tým, že EC musí dokazovať a chodiť po úradoch - určite nie odberateľ.
galloman78
03.04.12,11:33
Ak je podpis sfalšovaný, tak Vy by ste mali od EC žiadať dôkaz o tom, že podpis je pravý. Podnet na Energetickú inšpekciu a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na Políciu by som podala okamžite. Ak je podpis sfalšovaný, tak by som to celé hodila na EC, nech oni dokazujú, že je podpis pravý. Som presvedčená, že EC musí byť aj takto dotlačené do toho, aby nieslo plnú zodpovednosť za činy ľudí, ktorým vypláca provízie za získavanie zmlúv čím prenesie na svoje plecia plnú zodpovednosť za to s kým podpisuje zmluvy o obchodnom zastúpení, či externom predaji. Je nepodstatné, že EC má určite dobre postavené zmluvy o externom preadi tak, aby za nič nezodpovedali. Jednoducho nech oni dokazujú, nech dokazuje ich externý predajca a nie odberateľ.

Takže najneskôr zajtra by som podala podnet na Energetickú inšpekciu a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa - nech sa EC potí vo vlastnej koži a dokazuje a vysvetľuje a nosí potvrdenia od notára, matriky a podobné nezmysly. Súčasne by som EC oznámila, že v lehote do 30.06.2012 očakávam, že predložia dôkazy o tom že zmluva je podpísaná skutočným odberateľom a ak tak neurobia, tak im oznamujete, že odstupujete od zmluvy z dôvodu, že EC nepreukázal oprávnenosť zmluvného vzťahu. Súčasne si zabezpečte to, aby ste v termíne od 1.7.2012 mali platné zmluvy o dodávke elektriny a plynu - podpis nových zmlúv s novým dodávateľom, alebo s pôvodným dodávateľom, pretože EC Vám odpovie tak, že odpoveď od EC Vám príde cca 1 deň pred termínom 30.06.2012.

Ak chcete svoje práva hájiť, tak použite kompletný arzenál právnych prostriedkov s tým, že EC musí dokazovať a chodiť po úradoch - určite nie odberateľ.

Tak tato vec Vam po pravnej stranke absolutne neprejde, ale to urcite viete. Ak ktokolvek apeluje na to, ze nejaky podpis nie je pravy, tak on je povinny preukazat jeho nepravost (kazdy sa moze podpisat na akykolvek dokument odlisne) a je povinny preukazat ze nemal moznost resp. to nemohol podpisat. Dokonca ani notar neoveruje pravost podpisu , ale len to , ze dany clovek co bol unho to prednim podpisal. Pravost podpisu overuje grafolog. Takze ak sa napriklad stal pripad , ze je vsetko na otca pisane a zanho to podpise ja neviem brat a v jeho mene tak on sa dopustil trestneho cinu. Toto bolo v jednej diskusii uz pisane, ak najdem link, tak doplnim.
gogol99
03.04.12,15:02
Tak tato vec Vam po pravnej stranke absolutne neprejde, ale to urcite viete. Ak ktokolvek apeluje na to, ze nejaky podpis nie je pravy, tak on je povinny preukazat jeho nepravost (kazdy sa moze podpisat na akykolvek dokument odlisne) a je povinny preukazat ze nemal moznost resp. to nemohol podpisat. Dokonca ani notar neoveruje pravost podpisu , ale len to , ze dany clovek co bol unho to prednim podpisal. Pravost podpisu overuje grafolog. Takze ak sa napriklad stal pripad , ze je vsetko na otca pisane a zanho to podpise ja neviem brat a v jeho mene tak on sa dopustil trestneho cinu. Toto bolo v jednej diskusii uz pisane, ak najdem link, tak doplnim.

Ak ja tvrdím, že Váš podpis na zmluve nie je Váš podpis, tak to musím dokázať a celá povinnosť dokazovania je na mojich pleciach.

Ak ja tvrdím, že môj podpis na zmluve nie je môj podpis, tak osoba, ktorá požaduje plnenie z tejto zmluvy musí preukázať, že môj podpis na zmluve je môj podpis. To by sme sa kam dostali? Ja si vymyslím zmluvu, akože Vás podpíšem a budem tvrdiť, že je to Váš podpis. A Vy budete musieť dokazovať a vyvracať? No to by som sa na to pozrela. Ústavný súd je tu aj na takéto prípady.

Ak EC tvrdí, že na zmluve je podpis odberateľa a odberateľ tvrdí, že to jeho podpis nie je, tak EC musí dokazovať a je to problém EC, že podpisy na zmluve nie sú overené notárom. EC na seba berie celé riziko, že zmluvy budú falšované.
galloman78
06.04.12,16:13
Ak ja tvrdím, že Váš podpis na zmluve nie je Váš podpis, tak to musím dokázať a celá povinnosť dokazovania je na mojich pleciach.

Ak ja tvrdím, že môj podpis na zmluve nie je môj podpis, tak osoba, ktorá požaduje plnenie z tejto zmluvy musí preukázať, že môj podpis na zmluve je môj podpis. To by sme sa kam dostali? Ja si vymyslím zmluvu, akože Vás podpíšem a budem tvrdiť, že je to Váš podpis. A Vy budete musieť dokazovať a vyvracať? No to by som sa na to pozrela. Ústavný súd je tu aj na takéto prípady.

Ak EC tvrdí, že na zmluve je podpis odberateľa a odberateľ tvrdí, že to jeho podpis nie je, tak EC musí dokazovať a je to problém EC, že podpisy na zmluve nie sú overené notárom. EC na seba berie celé riziko, že zmluvy budú falšované.

Dokazne bremeno je na cloveku, na ktoreho je uzatvorena zmluva, teda ten kto tvrdi, ze on zmluvu nepodpisal. Aj v pripade ak by to dal na sud, musel by to on dokazat ze to nepodpisal. Zo strany spolocnosti by mohli navrhnut sudneho znalca z odboru , cize grafologa.
gogol99
07.04.12,03:17
Ako som povedala. To ja teraz vytiahnem papier s Vašim podpisom (ktorý tam načmáram), a Vy budete platiť grafológa? Myslím, že Ústavný súd bude mať iný názor (ak má takýto názor Okresný, či Krajský súd).
danalo
13.04.12,17:25
Na energeticke centrum nemam prave najlepsi nazor.Tiez som chcela zmluvu zrusit,ale povedali mi ze to nejde,tak som vydrzala rok,totizto zmluvu som mala uzatvorenu na dobu urcitu.Pred ukoncenim som podala vypoved energetickemu centru,ti mi vsak neboli tri mesiace schopni dat odpoved,ci ukoncenie zmluvy budu akceptovat,az nakoniec mi prisla vypoved posledny pracovny den v mesiaci 30,to bolo v piatok s tym,ze zmluvu akceptuju ku dnu 31 ale vraj uz musim mat k 1.dnu nASLEDUJUCEHO MESIACA co bola nedela UZATVORENU ZMLUVU s novym dodavatelom.Co vsak nijako nebolo mozne,pretoze cez vikend sa to nedalo,hoci aj tak nechapem,kto uzavrie novu zmluvu,ked este nemate ukoncenu a potvrdenu zmluvo od jedneho dodavatela.To dokaze len energeticke centrum!!!Hned v pondelok som s vypovedou utekala k novemu dodavatelovi podotykam do ineho okresneho mesta kde zmluvu sice uzatvorilli ale nedalo sa prejst k zmene nakolko ma energeticke centrum nevyradili zo skupiny distributora a tu sa zacali moje problemy.I napriek mojim urgenciam energeticke centrum stale zdrziavalo moj prestup k inemu dodavatelovi .Niekolko krat som volala na energeticke centrum,a kazdy operator mi povedal nieco ine,no hotova katastrofa,nakoniec to zaklincovali listom,ktory mi poslali,ze som ciernym odberatelom,co ma priviedlo do zurivosti.Podla mojho nazoru nie su doveryhodnym dodavatelom,presvedcila som sa na vlastnej kozi.Prihlasit k sebe to vedia,ale odhlasit uz nie,to sa starajte ako viete a ked sa prida este aj neochota nejako komunikovat,no nieco strasne..
danalo
13.04.12,17:46
My mame podobny problem,my sa zase nemozeme dostat od EC k inemu dodavatelovi nakolko nam komplikuju prechod k inemu dodavatelovi
gogol99
14.04.12,07:31
Sú to podvodníci, to je známa vec.
trisestri
23.04.12,12:01
z VSE my prisiel oznam ze na odbernom mieste doslo k zastaveniu procesu zmeny dodavatela a ze kedze proces zmeny dodavatela nebol uskutocneny tak ostavaju VSE,NADALEJ DODAVATELOM ELEKTRINY,kedze doslo k stornovaniu procesu zmeny dodavatela znamena to ze zmluva z EC je tym padom bezpretmetna?
gogol99
23.04.12,14:28
Podľa všetkého asi áno.
pavol36
25.04.12,08:55
V tomto momente určite áno. Ale ako tu už bolo viackrát napísané, nikto Vám nezaručí, že to o štvrťroka EC neskúsi opätovne. A prečo? Pretože má predpokladám stále vo vlastníctve Vami podpísanú plnú moc na realizáciu procesu zmeny dodávateľa. Takže na Vašom mieste by som im ešte napísal list, ktorý beriete späť udelenie plnej moci pre EC. Bližšie info a aj nejaký vzor nájdete na webe www.odstoupeni.cz
galloman78
27.04.12,19:15
Nie, bol stornovany iba proces zmeny oddavatela , ale tu pozor na to ci ste neporusili zmluvne podmienky a nezastavili proces tj podpisom tych papierov Vasmu povodnemu dodavatelovi - tu Vam hrozi sankcia. Zastavenim procesu zmeny dodavatela nedochadza k zruseniu platnosti zmluvneho vztahu s EC a takisto ani keby to bolo naopak. Samozrejme ak ste obdrzali potvrdenie od EC ze Vam zmluvu ukoncili tak potom zmluvny vztah uz nemate.
trisestri
02.05.12,12:20
Ked si podpisoval zmluvu tak si si myslel ze sa jedna o ZSE? Zmluvu som videl a je na nej logo priamo Energetickeho centra a aj nazov, co uz mas uplne jasne ze to je ina spolocnost. Toto myslim uz nepotrebuje ziadny dalsi komentar. Nemusis byt majitelom bytu ale majitelom odberného miesta. A pokial si zmluvu podpisal sice je na manzelku ale podpisal si ju svojim menom tak ano takato zmluva je platna pretoze slovenska legislativa umoznuje uzatvarat urcite zmluvne vztahy manzel za manzelku a naopak. Urcite ako kazda zmluva ponukaju moznost do kedy ju mozes zrusit, ako je uvedene aj na nete je to do 14 dni od podpisu co je nadramec zakonnej lehoty, tento termin si presvihol. Pokial mas zmluvu na viazanost tak sa da urcite do nejakeho terminu (zavisi to od toho v akej faze je zmena dodavatela) zrusit za poplatok. Taketo poplatky mas uplne rovnake (zvacsia ovela vyssie) napr. aj u mobilnych operatorov ,takze ziadna novinka a myslim si ze je opodstatnena. Bolo by to ako v holubniku keby sme spisovali zmluvy a odchadzali si od nich ako sa nam zachce.... To ci sa da znizit viazanost, nemyslim si, skusal si s nejakym inym predajcom napr mobilnym alebo na net uzatvorit zmluvu s viazanostou a dojst za nim "znizte mi viazanost?" Preco by mal? Pride mi to absurdne a proti logike:o) Keby zvysit tak to chapem ;o) Kazdopadne to ci ti ju znizia alebo nie nezistis kym sa nespytas. Skor by som sa sa ale orientoval na to, ze zmena dodavatela ti prinesie urcite vyhody. Alternativny dodavatela maju lacnejsie ceny od ZSE. Mas to preto lebo ak by ich nemali tak by logicky neziskali klientov a ti by u nich neostali. Co dava zmysel ze ano. Tak preco nevyskusat...... konkurencia mobilnych operatorov, prisli novi tak preco nevyskusat ked maju preukazatelne nizsie ceny... to je uplne to iste...

v prvom rade holubnik z toho robia poodvodnici z Energetickeho centra,ked vystupuju v mene Slovenskych elektrarni,podla tvojho prispevku suhlasis s hrubym klamanim spotrebitela, ved to je uvedenie do omylu,rozpor z dobrymi mravmi,klamanie spotrebitela atd-co na tom ze na zmluve maju Energeticke centrum,to je take zavadzajuce ako hrom, ZSE,VSE,kludne mozu mat dcersku spolocnost z nazvom Energeticke centrum,ak tak a podobne informuje nejaky zakerny diler,tak kto sa ma v tom vyznat,preco si nedali nazov napr.Alternativny dodavatel energii-lebo s takym nazvom by sa tazsie podvadzalo,preco dileri neinformuju ze ide o vypovedanie zmluv svojmu povodnemu dodavatelovi a prechod k novemu zo vsetkym co k tomu patri? Ak maju tak skvele ceny tak mozu predsa mozu vystupovat priamo a otvorene.
A nehnevaj sa ludi podvadzaju sproste podvodnicke svine a ty tu ides tvrdit ze ludia z toho robia holubnik,keby konali a vystupovali poctivo ziadny holubnik by nebol,ludia by si zvazili ci prestupia alebo nie,ved je to zvratene co tvrdis,vsak nie ludia ojebavali dealerov a le dealeri ludi.
Ale mam podla indicii z komunikacie a toho ze SE nekonaju v zmysle podanie zaloby za zneuzitie mena a zavadzanie,ze to zamotavaju ludi jedny z druhymi aby nas viac mohli sklbat-keby sme vedeli celu pravdu,tak zistili by sme ze je to organizovany hnusny podvod ako este viac osklbat ludi hlavne na sankciach a poikutach.
http://ekonomika.sme.sk/c/5479227/predajcov-elektriny-si-preverte.html
mirka294
14.05.12,07:26
Danalo, uz ta vyradili z bilancnej skupiny? Nam sa stalo presne to iste, ale dodnes ziadna odpoved od nich, po neviem kolkych urgenciach.
ruziq
14.05.12,18:45
Dobrý deň, tiež sme v rovnakej "kaši"... Zmluvu podpísala babka, majiteľom nehnuteľnosti aj odberateľom je však otec, ktorému keď prišla zmluva od Energetického centra, hodil ju do koša - veď on nič nepodpisoval, až o pár mesiacov sme prišli na to, čo sa deje. Písali sme žiadosť o zrušenie zmluvy, ale EC sa samozrejme odvolalo na 5-ročnú dobu trvania zmluvy.
Budeme určite posielať podnet na SOI a skúsime odstúpenie od zmluvy uzavretej "v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok" ako je to na http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/elektrina--plyn---odstupenie-od-zmluvy--vypoved-zmluvy--splnomocnenie--nova-zmluva-o-zdruzenej-dodavke-elektriny--plynu
Šla by som aj cestou zmeniť dodávateľa z otca napr. na babku a uzatvoriť novú zmluvu. Nečítala som celú diskusiu (každým prečítaným príspevkom sa mi geometrickým radom zvyšoval tlak!!!), ale máte s tým niekto už skúsenosť?
Ďakujem za rady:))
A myslím, že každý, koho oklamali a podviedli (i keď stihol zmluvu zrušiť) by mal podať podnet na Slovenskú obchodnú inšpekciu, aby mala spomínaná šikovná spoločnosť s ešte šikovnejšími podomovými predajcami riadne problémy a náš úžasný štát by sa mal postarať, aby takéto praktiky neboli možné!
mirka294
14.05.12,19:36
Ruzig, ja som pisala aj na SOI aj na Energeticku inspekciu a nic z toho. SOI sa iba odvolala na energeticku inspekciu, tym to haslo a Energeticka sa vyjadrila,ze EC nic neporusilo.
Aqua3
19.05.12,14:39
Dobry den,
rovnaku situacii sme mali my, manzel podpisal zmluvu co bola na manzelku a jeho podpis znel XY-ová (samozrejme na podpis nemal manzelkine splnomocnenie). Isli sme k povodnym dodavatelom a podpisali im, ze nechceme od nich odist.
Je mozne tuto situaciu riesit. A riesili sme ju takto, u notara sme dali overit podpis manzelky a poslali sme doporucene do EC, ze toto je pravy podpis manzelky a preto zmluva nikdy nebola uzatvorena. O vyse mesiac nam prislo vyrozumenie z EC, ze akceptuju a isli sme povodnemu dodavatelovi aj s vyrozumenim. No zistili sme, ze tyzden odvtedy ako nam list z EC prisiel nas odhlasili a nahlasili, ze budeme odberatelmi EC. Tak si odberatel prefotil vyrozumenie a je to ok.
trisestri
21.05.12,11:55
Dobry den,
rovnaku situacii sme mali my, manzel podpisal zmluvu co bola na manzelku a jeho podpis znel XY-ová (samozrejme na podpis nemal manzelkine splnomocnenie). Isli sme k povodnym dodavatelom a podpisali im, ze nechceme od nich odist.
Je mozne tuto situaciu riesit. A riesili sme ju takto, u notara sme dali overit podpis manzelky a poslali sme doporucene do EC, ze toto je pravy podpis manzelky a preto zmluva nikdy nebola uzatvorena. O vyse mesiac nam prislo vyrozumenie z EC, ze akceptuju a isli sme povodnemu dodavatelovi aj s vyrozumenim. No zistili sme, ze tyzden odvtedy ako nam list z EC prisiel nas odhlasili a nahlasili, ze budeme odberatelmi EC. Tak si odberatel prefotil vyrozumenie a je to ok.

ten podpis moze byt overeny aj formou cestneho prehlasenia ze som zmluvu nepodpisal,?,,??-lebo odo mna ziadaju aby som im preukazal ze som z nimi nepodpisal zmluvu,je to presne ten isty pripad,az na vymenene ulohy manzelka podpisala manzelove meno-ako treba postupovat,treba nejaky formular,alebo nieco ine ako podklad na overovanie podpisu.?
Aqua3
21.05.12,13:05
ten podpis moze byt overeny aj formou cestneho prehlasenia ze som zmluvu nepodpisal,?,,??-lebo odo mna ziadaju aby som im preukazal ze som z nimi nepodpisal zmluvu,je to presne ten isty pripad,az na vymenene ulohy manzelka podpisala manzelove meno-ako treba postupovat,treba nejaky formular,alebo nieco ine ako podklad na overovanie podpisu.?

Upresnim, my sme sa branili 1.x tak,ze sme napisali, ze zmluvu podpisal manzel hoci bola na manzelku a tym padom je neplatna, no neuznali. Potom nam v SPP poradili, ze treba poslat overeny podpis a az vtedy to uznali.
Osobne si myslim, ze podpis musi byt oficialne overeny u notara (stoji to 3 EUR) a nestaci cestne prehlasenie, ze to nie je podpis majitela (teda manzelky), lebo su to podvodnici a neuznaju to.
Toto treba poslat doporucene.
Ale ked pride papier, ze to akceptuju, treba ist s tym akceptacnym papierom k povodnemu dodavatelovi, lebo nas odhlasili tyzden pred dorucenim obalky ze zmluva nebola uzavreta. Povodny dodavatel si teda ofotil to akceptovane zrusenie, no nie je vylucene, ze sa pokusia o kadeco nekale ako som citala tu na fore.
gogol99
21.05.12,15:17
Ruzig, ja som pisala aj na SOI aj na Energeticku inspekciu a nic z toho. SOI sa iba odvolala na energeticku inspekciu, tym to haslo a Energeticka sa vyjadrila,ze EC nic neporusilo.

Hlavu hore. I keď to tak nevyzerá, tak každý podnet na EC, ktorý sa zakladá na reálnom úmyselnom pochybení EC, prinesie nakoniec spravodlivosť...
gogol99
21.05.12,15:20
ten podpis moze byt overeny aj formou cestneho prehlasenia ze som zmluvu nepodpisal,?,,??-lebo odo mna ziadaju aby som im preukazal ze som z nimi nepodpisal zmluvu,je to presne ten isty pripad,az na vymenene ulohy manzelka podpisala manzelove meno-ako treba postupovat,treba nejaky formular,alebo nieco ine ako podklad na overovanie podpisu.?

Podnet na súd a ak súd nevyhovie, tak na ústavný súd.

Podstata je v tom, že osobne odmietam dokazovať, že som nepodpísala to, čo som nepodpísala. To je zvrátenosť. Najprv musí EC dokázať, že som zmluvu podpísala a až to dokáže, tak potom budem ja dokazovať, že som ju nepodpísala.
gogol99
21.05.12,15:25
Upresnim, my sme sa branili 1.x tak,ze sme napisali, ze zmluvu podpisal manzel hoci bola na manzelku a tym padom je neplatna, no neuznali. Potom nam v SPP poradili, ze treba poslat overeny podpis a az vtedy to uznali.
Osobne si myslim, ze podpis musi byt oficialne overeny u notara (stoji to 3 EUR) a nestaci cestne prehlasenie, ze to nie je podpis majitela (teda manzelky), lebo su to podvodnici a neuznaju to.
Toto treba poslat doporucene.
Ale ked pride papier, ze to akceptuju, treba ist s tym akceptacnym papierom k povodnemu dodavatelovi, lebo nas odhlasili tyzden pred dorucenim obalky ze zmluva nebola uzavreta. Povodny dodavatel si teda ofotil to akceptovane zrusenie, no nie je vylucene, ze sa pokusia o kadeco nekale ako som citala tu na fore.

Obľúbenou činnosťou EC je to, že keď už musí nakoniec súhlasiť s odstúpením od zmluvy, tak Vám o tom dá písomné stanovisko tak 3-4 dni pred dňom odstúpenia. V praxi to znamená, že odberateľ je v patovej situácii, pretože si už nestíha nájsť nového dodávateľa. Najväčšia radosť je škodoradosť...
trisestri
21.05.12,19:21
Podnet na súd a ak súd nevyhovie, tak na ústavný súd.


Podstata je v tom, že osobne odmietam dokazovať, že som nepodpísala to, čo som nepodpísala. To je zvrátenosť. Najprv musí EC dokázať, že som zmluvu podpísala a až to dokáže, tak potom budem ja dokazovať, že som ju nepodpísala.

uvadzaju ze na zaklade platnej legislativy je na mojeje strane v rozporovom konani preukazat ze som zmluvu nepodpisal
gogol99
21.05.12,22:06
Ak som odoberala energiu a platila za ňu na základe novej zmluvy a vedela som, že už mám nového dodávateľa, tak som de facto potvrdila, že zmluva je v poriadku a cítim sa ňou viazaná. Následne, ak chcem takúto zmluvu spochybniť, tak musím ja dokázať, že tá zmluva nie je mnou podpísaná. V takejto situácii nenamietam.

Ale aby niekto sfalšoval môj podpis a predloží mi zmluvu údajne s mojim podpisom, tak to by som išla hoci aj držať hladovku za to, že najprv musí dokázať ten, kto tvrdí, že som zmluvu podpísala, že som ju naozaj podpísala. Napríklad nejaký dodávateľ sfalšuje môj podpis a na základe toho bude zrealizovaná zmena dodávateľa a ja dokážem, že som o tom nevedela (prípadne dodávateľ nedokáže, že som o tom vedela), tak povinnosť dokazovať, že na zmluve je môj podpis, má dodávateľ a nie ja. A až dodávateľ dokáže, že je to môj podpis , tak až potom mám ja povinnosť niečo dokazovať...
pepe242
25.05.12,09:22
Dobrý deň. Moja mama podpisala zmluvu s Energetickym centrom v juli 2011. Nakolko bola klamana predajcom a nakolko ja ako majitel nehnutelnosti som so zmenou nesuhlasil, zabranili sme v zmene dodavatela. Nasledne prisiel mojej mame list z EC, ze si uplatnuju pokutu 100€. Je povinna tuto pokutu zaplatit? Dakujem.
gogol99
29.05.12,13:01
Záleží na tom, či ste zmluvu zrušili, alebo od nej odstúpili.
Ak ste zmluvu zrušili, tak je asi 100 E oprávnených podľa VOP. Ak ste od zmluvy odstúpili, tak záleží na tom, či to bolo v lehote a z relevantných dôvodov.

Viem si predstaviť, že ako majiteľ nehnuteľnosti by ste oznámili EC, že pani XY nemá Váš súhlas na dodávku plynu, alebo elektriny. EC z tohto dôvodu musí zrušiť zmluvu s pani XY. Takže asi treba stiahnuť to, čo ste na EC podali a poslať im oznámenie, že pani XY nemá súhlas majiteľa nehnuteľnosti a žiadate, aby EC okamžite skončil s dodávkou.
truch
30.05.12,08:19
Dnes našu firmu navštívila pani, s ponukou nižšej ceny za plyn, vraj je zo Slovenských elektrárni. Tvrdila, že SPP začalo predávať elektrinu, tak že oni idú predávať plyn. Šemotila niečo, že garantujú 36 mesiacov cenu nižšiu o tých 15%. Pošle nám ponuku mailom, takže uvidím, či je to ozaj Stredoslovenká energetika, alebo či je to Energetické centrum. Ešte že som sa kukla sem na Poradu:)
gogol99
30.05.12,15:32
Dnes našu firmu navštívila pani, s ponukou nižšej ceny za plyn, vraj je zo Slovenských elektrárni. Tvrdila, že SPP začalo predávať elektrinu, tak že oni idú predávať plyn. Šemotila niečo, že garantujú 36 mesiacov cenu nižšiu o tých 15%. Pošle nám ponuku mailom, takže uvidím, či je to ozaj Stredoslovenká energetika, alebo či je to Energetické centrum. Ešte že som sa kukla sem na Poradu:)

http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
noki123
31.05.12,16:43
nemcoval
04.06.12,17:45
Dobrý večer, vy dáváte dobré rady skúsim sa Vás opýtať. Ja som podpísala zmluvu s EC vo februári a žiadosť o zrušenie som posielala v máji odpovedali mi, že neboli splnené podmienky pre zrušenie zmluvy. Dá sa ešte niečo urobiť? Prosím :-((
gogol99
04.06.12,18:38
Od zmluvy sa dá odstúpiť. Dôvodom na odstúpenie môže byť zmena obchodných podmienok, zmena cenníka, či iná zmena zmluvne dohodnutých podmienok. Takže treba čakať na moment, kedy budú meniť cenníky, alebo obchodné podmienky. V momente, keď ktorákoľvek z týchto zmien nebude v súlade s Vašou predstavou, tak podajte odstúpenie od zmluvy.
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/elektrina--plyn---odstupenie-od-zmluvy--vypoved-zmluvy--splnomocnenie--nova-zmluva-o-zdruzenej-dodavke-elektriny--plynu

Ak chcete mať informácie, kedy kto zmení ceny, tak si zaregistrujte na tejto stránke svoj mail.

EC má jednu fintu, ako oklamať odberateľov. Zmení ceny a cenník zavesí na web až potom, čo už nie je možné od zmluvy odstúpiť kvôli zmene cenníka. Takže až si na webe všimnete, že zmenili cenník, tak už nie je možné od zmluvy odstúpiť, pretože uplynula lehota na odstúpenie od zmluvy.

No a musíte sa pripraviť na to, že Vám písomné stanovisko z EC dajú tak cca 4 dni pred termínom odstúpenia, takže si nebudete istá do poslednej chvíle, či budú odstúpenie akceptovať, alebo nie. Preto musíte mať už podpísanú zmluvu s novým dodávateľom nezávisle od toho, či sa Vám EC vyjadrilo. V zmluve s novým dodávateľom si vyžiadajte doplniť do zmluvy,a lebo podpísať dodatok k zmluve, kde bude napísané, že právoplatnosť a účinnosť novej zmluvy s novým dodávateľom je podmienené tým, že EC bude akceptovať odstúpenie od zmluvy. Jedná sa o to, aby ste nešliapli z blata do kaluže.
command
29.06.12,03:02
Zdravim,
mame dom na ktorom ma dozivotne pravo jedna pani ta minuly rok podpisala zmluvu s EC. Vyriesil som to tak ze som dal zmenu odberatela na EC, prisla nam nova zmluva ze ju mame podpisat a poslat im na podpis. Teraz sa pytam mam pravo po podpise ziadat okamzite ukoncenie zmluvy resp par dni pockat a poslat to znova postou ze na ukončenie zmluvy mam 14 dni odo dna podpisu tak ju mozem bezdovodne ukoncit? Aky je postup aby nam neodpojili elektrinu a dom nezostal par dni bez nej? Mame hned ziadat ZSE o zmenu dodavatela?
willma
29.06.12,05:20
ja som EC v mene mojej maminy veľmi rýchlo vysvetlila, že uzavrieť zmluvu s jej bývalým manželom, ktorý je navrch 3 roky po smrti je nie len neplatné ale aj vrcholne neetické. Odvtedy je pokoj a pokúsia sa vymáhať nejakú pokutu tak ich popoťahujem kade tade.
ideno
06.07.12,17:46
ako totožné - neuveriteľné čo sa v tomto slovensko k.....tinci deje
ideno
06.07.12,17:48
to vážne? neuveriteľné. ja dnes celý deň riešim ako moju 72 ročnú mamu čo nevie ani čo podpísala od toho oslobodiť .... asi predáme jej byt a zoberiem ju k sebe. ona hocikomu hoci čo podpíše
ideno
06.07.12,17:52
ako? nerozumiem? ja som volala pôvodnému dodávateľovi ZSE a oni že nič riešiť nebudú, že mama má nového dodávateľa a oni už s tým nič nenarobia ...
ideno
06.07.12,17:55
To hovorí logika - plne súhlasím, ale v našom štáte je všetko inak .... ja sa obávam, že z týchto vecí dostanem infarkt .... ako celé dni riešim ako zrušiť to čo nikto nepodpísal , nechcel ...... však je to totál choré
ideno
06.07.12,19:22
Tak milí riešitelia, aj ja som sa tu ocitla..... Pred pár dňami mojej 72 ročnej mame prišlo poďakovanie za podpis Zmluvy s Energetickým centrom a "Dohoda o zálohových platbách", tak mi mama volá, že jej čosi prišlo platiť, aby som prišla pozrieť čo to je .... Tak od dnešného rána som pátrala na nete, vyvolávala, nadávala .... a zistila som nasledovné: Mama najskôr, že nevie, že by niečo podpísala, nič nemenila, nič nechcela , nikoho do bytu nepustila .... a čo ona si pamätá ..... no ako staršia žeana, ktorá má už aj diagnóz dávno viac ako vlastných zubov, či dokonca vlasov. (Nebojte, mám ju rada mooooc :) ) , ale taká je realita! V EC mi povedali, že majú podpísanú zmluvu, odhlásili ZSE a dokonca, že majú jej vyúčtovacie faktúry zo ZSE ..... volala som do EC asi 5 x .... Tak sme celý byt prehľadali, ale zmluvy nikde...... potom sme postupne niektorí členovia rodiny našu milú babku (ako ju voláme) vypočúvali a pohrozili jej, že pôjde do domova dôchodcov ... nakoniec si spomenula, že raz tam bola akási "kranfora" a vtlačila sa do bytu, že babka musí podpísať nejaké papiere ..... babka ju posielala preč, no ona sa nedala odbiť, že musí podpísať ...... začala si prezerať veci na stole (mama tam necháva poštu, aby sme ju prezreli o čo ide) no a vraj tam bolo aj to vyúčtovanie od ZSE - to tá obchodná zástupkyňa ukradla , babka aby mala od nej pokoj, lebo sa jej bála, tak podpísala..... A ja som zisťovala - hovorím si skôr než podám na tú obchodnú zást. tresné oznámenie za podvod, neoprávnené vniknutie do bytu a krádež , tak jej dám šancu - konfrontácia, náprava na jej náklady. V EC mi povedali kód OZ, ktorý zmluvu zabezpečil, na ich stránke som si našla jej meno a foto - ide o Alžbetu Rožníkovú. Pátraním v živnostenskom registri som zistila jej adresu (na facebooku ani v tel. zozname nie je). Zavolala som starostovi do Skalky nad Váhom a ten najskôr , že ju nepozná - neskôr vysvitlo, že je to jeho rodina. Ale napokon ochotný starosta, ktorému som sa vyrozprávala mi dal. tel. čo na jej otca - p. Horečného (menovec - rodina starostu). Jej otec prívetivý mi povedal , že jeho podarená dcérenka (tuším má 32 rokov - to nie som si istá) má toho na rováši viac a zdupkala do Bardejova, nič o nej nevie a domov chodí tak raz za pol roka ..... A plne súhlasil s tým, že treba za to čo porobila na ňu podať to trestné oznámenie.... Volala som na obe čísla a milá pani Alžbeta Rožníková samozrejme nedostupná ... takže, konfrontácia nebude .... živnosť už zrušila ..... no na stránke EC stále figuruje ako OZ. Do Bardejova sa mi za ňou fakt nechce. To už nechám na našich usilovných pánov policajtov. Ak má niekto s touto podvodníčkou a zlodejkou tiež skúsenosť, prosím kontaktujte ma 0907539093. Môžeme dať spoločné trestné oznámenie a tiež som ochotná bezplatne resp. za priame náklady pomôcť dostať sa bez pokuty z EC. Nemôžeme len tak sklopiť zrak a platiť podvodníkom!!! Ak má človek čo len trocha hrdosti a síl, tak sa postaví proti takýmto hyenám. Veď takýchto podvodníkov, zlodejov, ktorí sa volajú - finanční poradcovia, obchodní zástupcovia, sprostredkovatelia, poistní poradcovia, privátni poradcovia stále pribúda a treba to ak nie zastaviť, tak aspoň zmierniť ich množenie, že pán Ing. Štefan Konečník (Trnava) z OVB :)))) Čakám na Vaše tel.
alus.tom
07.07.12,09:13
ja som dala uz staznost na inspekciu, a doteraz sa mi neozval uz ani inspektor a ani EC. bolo to asi v marci, v juni bolo rok co som podpisala zmluvu, ale doteraz nepoberam elektrinu ani plyn od EC, co teraz????
ideno
07.07.12,10:46
To som už čítala, že SOI, Energetická inšpekcia na to kašlú ... majú toho asi veľa a nič-moc sa s tým cez nich nedá robiť. Ako to, že doteraz nemáte od nich elektrinu ani plyn? Záleží na tom čo ste do EC už poslali - napísali...
ideno
07.07.12,13:44
Jaj, no konečne som dokončila trestné oznámenie. Idem ho aj s prílohami odmailovať na okresnú prokuratúru a v pondelok ho tam doručím aj osobne. A ešte ma čaká napísať list o neplatnosti právneho úkonu - zmluvy EC ....
ideno
07.07.12,14:22
Prikladám moje TO, možno niekomu pomôže ako návod:
Trestné oznámenie



Okresná prokuratúra
Trenčín




Meno, adresa, tel. oznamovateľa



podávam oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich, že Alžbetou Rožníkovou, trvale bytom Skala 88, 913 31 Skalka nad Váhom bol spáchaný trestný čin.


Menovaná pracovala ako obchodný zástupca pre spoločnosť Energetické centrum a.s., Sartorisova 10, 821 08 Bratislava.

Dňa 4.7.2012 moja matka meno adresa, nar.....1940 obdržala od spoločnosti Energetické centrum a.s., Bratislava list s poďakovaním za uzatvorenie Zmluvy a Dohodu o platbách – rozpis záloh na dodávku elektriny.

Vzhľadom na to, že moja matka nevedela o čo ide zavolala ma, aby som zistila čo jej to poslali . Keď som jej vysvetlila, že je to list od nového dodávateľa elektriny, tvrdila že ona nič nemenila a žiadnu novú Zmluvu na dodávku elektriny či plynu s nikým nepodpisovala.

Dňa 6.7.2012 som zisťovala prostredníctvom telefonátov v Energetickom centre Bratislava z akého dôvodu sa domnievajú, že sa stali novým dodávateľom elektriny mojej matky. V tejto spoločnosti ma informovali, že majú zo dňa 17.2.2012 mojou matkou podpísanú Zmluvu. Keď som namietala, že podpis na zmluve musí byť sfalšovaný, tak ma uistili, že nie je pretože disponujú aj vyúčtovacou faktúrou mojej matky za dodávku elektriny od pôvodného dodávateľa – Západoslovenská energetika za obdobie od 13.10.2009 do 7.6.2010. Pretože moja matka žiadnou Zmluvou nedisponuje, požiadala som ich o zaslanie kópie Zmluvy a tiež mi poskytli informáciu, o tom ktorý obchodný zástupca túto Zmluvu pre nich sprostredkoval – kód : LE-TN-28 – Alžbeta Rožníková. Kópiu Zmluvy zatiaľ nemáme k dispozícii.

Neskôr si moja matka spomenula, že ju začiatkom tohto roka nejaké ženy obťažovali pri dverách jej bytu. Jena z nich – pravdepodobne ide o Alžbetu Rožníkovú bez dovolenia vnikla do bytu s tvrdením, že moja matka musí niečo podpísať. Matka to odmietala, no ona na ňu neustále tlačila a opakovala, že to musí podpísať (inak z bytu nechcela odísť) a matka zo strachu čoho je táto žena schopná „niečo“ podpísala. Tiež mi uviedla, že táto žena jej začala prehľadávať byt, prezerať si rôzne doklady a niečo si zobrala zo sebou. Potom bez slov odišla a matka za ňou zamkla dvere. V tom čase mi o uvedenom nepovedala preto, lebo som jej „zakázala otvárať cudzím ľuďom“ a vedela, že by som jej zase dlho dohovárala a rozprávala o umiestnený v domove dôchodcov.

Nakoľko som chcela uvedenú zmluvnú partnerku EC – obchodnú zástupkyňu Alžbetu Rožníkovú priamo konfrontovať a požiadať ju o uvedenie veci do pôvodného stavu na jej náklady začala som po nej pátrať. Na sociálnych sieťach ani v telefónnych zoznamoch som ju nenašla. Adresu jej trvalého pobytu som našla v živnostenskom registri. Nakoľko som nemala na ňu e-mailový či telefonický kontakt, požiadala som o pomoc starostu obce Skalka nad Váhom pána Antona Horečného, ktorý mi dal následne kontakt na otca A. Rožníkovej pána Romana Horečného. Otcovi A. Rožníkovej som vysvetlila prečo hľadám jeho dcéru. On mi dal na menovanú dve telefónne čísla, pričom ani na jednom z nich nie je A. Rožníková dostupná. Pán R. Horečný sa na adresu svojej dcéry vyjadril v tom zmysle, že vie čo porobila, že ona takýchto problémov má viac, viac ľudí takto podviedla a tiež je toho názoru, že treba na ňu podať trestné oznámenie. Tiež uviedol, že podobné veci momentálne robí v Bardejove (alebo v Košiciach, či Bratislave).

Všetko nasvedčuje tomu , že Alžbeta Rožníková získala podpis od mojej matky podvodným spôsobom a pod nátlakom za účelom získania vlastného finančného prospechu prostredníctvom provízii za sprostredkovanie Zmluvy o dodávke energií pre Energetické centrum a.s., Bratislava. Zneužila neschopnosť starého a chorého človeka adekvátne sa brániť. (Komplexný zdravotný posudok z UPSVaR Trenčín je v prílohe). Matka vzhľadom na svoj fyzický a psychický stav nebola schopná zabrániť menovanej vniknúť do bytu, znemožniť jej prehľadávať byt, ukradnúť faktúry a ubrániť sa nátlaku k podpisu Zmluvy. Takýmto konaním okrem iného Alžbeta Rožníková vystavila moju matku strachu a obavám o svoj majetok, zdravie i život.

Podľa slov otca A. Rožníkovej sa podobných činov spolu so svojimi kolegami dopustila i na iných občanoch, napríklad starších občanoch obce Skalka nad Váhom.


Žiadam, aby voči Alžbete Rožníkovej bolo vznesené obvinenie zo spáchania trestných činov – porušovania domovej slobody, podvodu, krádeže a vydierania.


Navrhujem, aby vo veci bol vypočutý i starosta obce Skalka nad Váhom Anton Horečný, otec Alžbety Rožníkovej Roman Horečný, moja matka AA . Ich kontakty uvádzam nižšie.

Žiadam Vás, aby som bola o výsledku šetrenia upovedomená.



Nemšová, 8.7.2012
Meno, podpis










Informácie a kontakty:

Alžbeta Rožníková, bytom Skala 88, 913 31 Skalka nad Váhom, IČO: 46227636, ŽO od 3.6.2011 (pozastavené od 25.5.2012 do 24.5.2013), kód ako obchodný zástupca pre Energetické centrum, a.s. Bratislava – LE-TN-28, tel.č. 0948/151259, 0917/948141. Údajne sa dlhodobo zdržiava v Bardejove
Poškodená – meno, 71 r., adresa, nar. .......1940, ZŤP S 70%
Oznamovateľka meno, adresa( dcéra poškodenej), , e-mail: , tel. , disponujúca generálnou plnou mocou na zastupovanie matky .....
Starosta obce Skala nad Váhom – Anton Horečný, tel. 0905/742125
Otec Alžbety Rožníkovej – Roman Horečný, tel.
Energetické centrum a.s., Sartorisova 10 821 08 Bratislava, tel. 0850 000 888


Prílohy:

List doručený dňa 4.7.2012
„Dohoda o platbách - zálohový predpis“ zo dňa 22.6.2012 doručený dňa 4.7.2012
Generálna plná moc
Komplexný zdravotný posudok A A z UPSVaR Trenčín
misoft
07.07.12,15:34
3,14-*ovina jak voda v koši! SPP nepredáva elektrinu, ZSE nepredávaju plyn - EC zase podvodom láka.
ideno
07.07.12,16:04
No a ešte pridávam aj Výzvu na uznanie neplatnosti zmluvy EC . gogol99 ďakujem :) :) :)

Meno, adresa, 914 41 Nemšová
v zastúpení na základe Generálnej plnej moci svojou dcérou:
Mgr. XY,adresa, tel,, e-mail

Energetické Centrum a.s.
Sartorisova 10
821 08 Bratislava

Vec: Výzva na uznanie neplatnosti právneho úkonu

Namietame neplatnosť právneho úkonu od jeho počiatku – Zmluvy o dodávke energií. Táto zmluva bola údajne podpísaná mojou matkou pani A A dňa 17.2.2012. Znenie zmluvy nemáme ani sme nikdy nemali k dispozícii.

Dňa 4.7.2012 moja matka AA, bytom ...., obdržala od Vás - Energetické centrum a.s., Bratislava list s poďakovaním za uzatvorenie Zmluvy a Dohodu o platbách – rozpis záloh na dodávku elektriny.

Oznamujeme Vám, že v prospech Vašej spoločnosti neuskutočníme žiadne zálohové či iné platby, pretože máme za to, že s Vami pani AA nemá uzatvorenú žiadnu platnú zmluvu.

Neplatnosť právneho úkonu namietame ďalej z týchto dôvodov:
Začiatkom tohto roka obťažovali moju matku pri dverách jej bytu Vaši zmluvní partneri – obchodní zástupcovia. Jedna z nich – Alžbeta Rožníková bez dovolenia vnikla do bytu mojej matky s tvrdením, že moja matka musí niečo podpísať. Matka to odmietala, no ona na ňu neustále tlačila a opakovala, že to musí podpísať (inak z bytu nechcela odísť) a matka zo strachu čoho je táto žena schopná „niečo“ podpísala. Tiež mi uviedla, že táto žena jej začala prehľadávať byt, prezerať si rôzne doklady a niečo si zobrala zo sebou. Potom bez slov odišla a matka za ňou len v strachu rýchlo zamkla dvere, pričom nemala ani tušenie kto to bol a čo ju to táto podvodníčka donútila podpísať.
Ak by aj bol na Zmluve podpis pani AA, tak je zrejmé, že Váš zmluvný partner – obchodný zástupca Alžbeta Rožníková získala podpis od mojej matky podvodným spôsobom a pod nátlakom za účelom získania vlastného finančného prospechu prostredníctvom provízii za sprostredkovanie Zmluvy o dodávke energií pre Vás - Energetické centrum a.s., Bratislava. Zneužila neschopnosť starého a chorého človeka adekvátne sa brániť. Matka vzhľadom na svoj fyzický a psychický stav nebola schopná zabrániť menovanej vniknúť do bytu, znemožniť jej prehľadávať byt, ukradnúť faktúry a ubrániť sa nátlaku k podpisu Zmluvy. Takýmto konaním okrem iného Alžbeta Rožníková vystavila moju matku strachu a obavám o svoj majetok, zdravie i život.
Podľa slov otca A. Rožníkovej sa podobných činov spolu so svojimi kolegami dopustila i na iných občanoch, napríklad starších občanoch obce Skalka nad Váhom a Nemšová.
Na uvedené konanie Vášho obchodného zástupcu sme boli nútení dňa 7.7.2012 e-mailom podať trestné oznámenie na Okresnú prokuratúru v Trenčíne. Toto trestné oznámenie bude s podpisom doručené aj osobne dňa 9.7.2012.
V súlade s § 49a Občianskeho zákonníka č. 40/1964 Zb. a ďalších je tento právny úkon – Zmluva neplatný. „Právny úkon je neplatný, ak ho konajúca osoba urobila v omyle vychádzajúcom zo skutočnosti, ktorá je pre jeho uskutočnenie rozhodujúca, a osoba, ktorej bol právny úkon určený, tento omyl vyvolala alebo o ňom musela vedieť. Právny úkon je takisto neplatný, ak omyl táto osoba vyvolala úmyselne. Omyl v pohnútke nerobí právny úkon neplatným.“

Na základe uvedených skutočností Vás žiadame o uznanie neplatnosti Zmluvy, uvedenia vecí do pôvodného stavu - to je okrem iného bezodkladné zabezpečenie dodávky energie od pôvodného dodávateľa, uhradenie akýchkoľvek poplatkov za odpojenie a znova pripojenie zo strany pôvodného dodávateľa a podobne. Vám vzniknuté prípadné škody si uplatňujte u Vášho zmluvného partnera – obchodného zástupcu.



Žiadame Vás o okamžité zaslanie akceptácie neplatnosti Zmluvy.

V prípade, že ani na základe týchto skutočností dobrovoľne nepristúpite k uznaniu neplatnosti zmluvy a uznaniu neplatnosti všetkých s tým súvisiacich splnomocnení, súhlasov so spracovaným osobných údajov a pod. budeme nútení i voči Vašej spoločnosti vyvinúť ďalšie právne kroky a vymáhať náhradu škody, ktorá nám vznikla alebo v tejto súvislosti vznikne , trovy súdneho konania, právneho zastúpenia a ostatné náklady.


S pozdravom
AA , v zastúpení
Mgr. XY

Nemšová, 7.7.2012


Prílohy: Generálna plná moc
Trestné oznámenie
gogol99
07.07.12,17:04
Odporúčam do toho zapojiť ej Energetickú inšpekciu, Obchodnú inšpekciu a URSO. Síce to moc veci nepomôže, ale čím viacej podaní od občanov budú mať, tým menej si budú zavierať oči pred tým, čo spôsobuje EC.

Je tu totiž aj iný rozmer. Na trhu je 15 dodávateľov elektriny a plynu. V médiách sa v nedávnej minulosti prepierala Slovakia Energy a teraz médiám kraľuje EC. O ostatných dodávateľoch nikto nepočul, že by podvádzali, klamali, či niečo podobné.
Myslím si, že treba meniť dodávateľa vždy vtedy, keď je to pre odberateľa výhodné, o tom niet pochýb. EC svojim obchodným modelom spôsobuje na Slovensku a v Čechách chaos, pretože odberatelia si povedia, že všetci alternatívni dodávatelia sú rovnakí, ako EC. To však nie je pravda. EC je výnimočné v tom, že porušovanie zákona je súčasťou ich obchodnej stratégie. Objektívnou skutočnosťou je fakt, že na net a do médií sa dostane iba špička ľadovca. Čo všetci tí, ktorí nemajú odvahu s EC bojovať, nemajú na to čas, či chuť. Tých je oveľa viac a iba trpia to, že nič nepodpísali a zrazu majú zmluvu s EC.
Preto treba tlačiť na štátne inštitúcie, aby zamädzili obchodnému modelu, aký v praxi realizuje EC. Na druhej strane treba podporiť všetkých tých dodávateľov, ktorí sú k svojim odberateľom seriózni a dodržujú zákon.
ideno
07.07.12,17:41
Ja som raz takto rozoslala sťažnosť na jedného lekára do viacerých inštitúcii naraz a potom som mala toľko robotyyyyy s tým.... som potom celé mesiace len odpisovala a dokonca som bola aj v komore a tak..... :) no a napokon nič z toho - riaditeľ polikliniky sa mi písomne ospravedlnil a to bolo všetko ...ten lekár ani to nemusel :(. Ale tak som to mailom teraz poslala na SOI, na URSO ale na EI to neprešlo. Majú .......@seiki.sk a pošta sa tam nedá doručiť .... Som zvedavá ako napokon pochodíme. Je to ale fakt časovo náročné takto sa s niekym naťahovať. A tak teraz je celkovo doba hrozne náááááročnááááá .....a na vine sú nie len tí podvodníci ale aj tí čo sú ticho, potom tí čo sa domáhajú svojho práva musia makať za desiatich :( :)
alus.tom
08.07.12,19:35
tak to neviem od marca zavládlo ticho a nikto sa neozýva. ani URSO ani EC.
sokold
22.07.12,05:52
dobry den,
prosim o radu. V piatok som podpisal zmluvu s EC a zajtra, tj v pondelok posielam list o zruseni tejto zmluvy. Bude to do siedmych dni. Len potom mam sa ohlasit aj u ZSS a SPP?
dakujem za pomoc
ideno
22.07.12,06:31
Nie, do ZSE a SPP nič posielať nemusíte.
ideno
22.07.12,06:34
Info "k môjmu" trestnému oznámeniu - Okr. prokurátorka ho prijala a postúpila na OO PZ TN :). Z Energetickej inšpekcie mi e-mailom odpísali, že nie je v ich kompetencii sa vecou zaoberať.
sokold
22.07.12,07:06
vdaka za radu
sokold
22.07.12,07:50
a ako zistim, ze mi to akceptovali?
pavol36
22.07.12,09:46
Pre ideno

Verím Vám, že máte tej milej podomovej predajkyne plné zuby, ale - nezdieľam Váš optimizmus ohľadom Vášho trestného oznámenia. Prokurátor (takisto ako policajt), musí prijať každé oznámenie. A to Vaše má bohužiaľ jednu veľmi podstatnú slabinu - píšete ho v mene iného človeka. Polícia po obdržaní takéhoto trestného oznámenia má spravidla 30 dní na to, aby ho doplnila a potom buď začne trestné stíhanie, alebo vec ukončí podľa § 197 Tr. poriadku. A táto druhá varianta (§ 197/1d Tr. poriadku) bude bohužiaľ najpravdepodobnejšia - vec bude nepreukázateľná... Prečo? Pretože ak príde na lámanie chleba, babka bude vyprávať všeličo a vždy inak...
pk987
22.07.12,15:51
Pekný večer želám,

prosím potrebujem radu ako presne postupovať pri zrušení zmluvy s EC. V sobotu sme to podpísali. Ďakujem za radu.
gogol99
22.07.12,16:06
pk987
22.07.12,17:22
a môžem aj takúto zmluvu poslať?



ODSTÚPENIE OD ZMLUVY O ZDRUŽENÝCH SLUŽBÁCH
DODÁVKY ELEKTRINY A PLYNU

adresa
Ďalej len „zákazník“

Energetické Centrum a. s.
Sartorisova 10,
821 08 Bratislava
Ďalej len „obchodník“

Medzi Zákazníkom a Obchodníkom bola dňa 20.7.2012 uzatvorená zmluva o združených službách dodávky elektriny a plynu č................ (Ďalej len "Zmluva").

Podľa článku 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy má zákazník do 14 (štrnástich) dní od dátumu podpísania zmluvy možnosť od tejto zmluvy odstúpiť bez udania dôvodov. V prípade dodávky plynu len v prípade, že zmluva je dohodnutá so zákazníkom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelárie obchodníka, alebo iným spôsobom, než je pre tento typ zmluvy obvyklý (napr. telefonické vyjednať dohody s následným podpísaním zmlúv a ich odoslanie poštou).

Zákazník týmto odstupuje od zmluvy v súlade s článkom 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy.
Účinky odstúpenia od zmluvy nastávajú dňom doručenia tohto písomného oznámenia o odstúpení od zmluvy obchodníkovi.

Týmto sa ruší aj účinok plnej moci , ktorá bola podpísaná zároveň so zmluvou.



V ..............dňa 21.7.2012
gogol99
22.07.12,19:23
myslím že áno
ideno
23.07.12,18:02
pk987 - nejde o zmluvu ale ako dobre uvádzate o odstúpenie od zmluvy (jednostranný právny úkon). Podľa info čo sú tu - odporúčam Vám overiť podpis na matrike a samozrejme poslať to do vlastných rúk.
pk987
24.07.12,02:12
ideno

Ja som už včera poslal tú zmluvu doporučene, ale bez overeného podpisu. Mám poslať ešte jeden s overeným podpisom?
ideno
24.07.12,09:27
pk987, bežné je že stačí aj len doporučene a bez overeného podpisu. Ale EC je fakt "špeciálna" spoločnosť a často vôbec nereagujú. Ja som im poslala pred 2 týždňami list do vl. rúk a vôbec sa neozvali. Na ich tel. linke som 2x žiadala zaslanie kópie Zmluvy, ktorú údajne moja mama podpísala. Sľúbili poslať okamžite a samozrejme nič neposlali. Sú to neskutoční xxxxxx a využijú každú možnosť (aj nezákonnú) ako získať alebo udržať si zákazníka. No čo, chudáci tiež sa potrebujú rýchlo nabaliť!
Ja, po tom čo o nich viem, by som to poslala ešte raz a s overeným podpisom a do vlastných rúk (s návratkou, kde je dátum prevzatia a ich podpis). Takže je to na Vás, či pôjdete na istotu alebo budete dúfať, že sa uráčia akceptovať aj Odstúpenie, ktoré ste už poslali.
IVEB
24.07.12,11:56
My sme zaslali žiadosť Zrušenie zmluvy ešte 31.5.2012 doporučene a do dnešného dňa žiadna odpoveď. Aj ja som volala do EC , že čo s odpoveďou , tak mi nevedeli k tomu nič povedať , len že na to majú 40 dní. Ale aj tých 40 dní už uplynulo a nič. Plyn aj elektrinu naďalej odoberáme od pôvodnych dodávateľov, aj sme s nimi jednali,len čakáme akú pokutu nám za to EC vysolí. Ale dávajú si na čas, vy máte lehotu 14 dní na zrušenie zmluvy bez pokuty a oni jednoducho nie sú schopní Vám ani len odpísať.
pk987
24.07.12,13:22
ideno

ja mam tel. cislo na tu pani co mi volala. Slubila mi, ze mi daju vyrozumenie o ukonceni zmluvy. Ja som to poslal na tu adresu Energeticke centrum, Papradova 1A, BA
ideno
25.07.12,11:17
pk987
Já mám takúto ich adresu - z netu Energetické Centrum a.s., Sartorisova 10, 821 08 Bratislava. Neviem aká bola na zmluve, lebo tú som nikdy nevidela. Mame ju OZ nenechala. Ako ja im neverím, keď mi po telefóne niečo sľúbia. Aj mne sľúbili a nič :(. Tak ale tak ako ste to spravili, by to malo byť z právneho hľadiska v poriadku. Len sa obávam, že tú akceptáciu odstúpenia od zmluvy budete márne čakať. No tak či tak, by Vás nemali zo ZSE a SPP odhlásiť a všetko by malo zostať po starom, či už Vám pošlú nejaké vyjadrenie alebo nie. Je však pravda, že človek je radšej keď to má čierne na bielom :).
ideno
25.07.12,11:19
pk987
Já mám takúto ich adresu - z netu: Energetické Centrum a.s., Sartorisova 10, 821 08 Bratislava. Neviem aká bola na zmluve, lebo tú som nikdy nevidela. Mame ju OZ nenechala. Ako ja im neverím, keď mi po telefóne niečo sľúbia. Aj mne sľúbili a nič :(. Ale tak ako ste to spravili, by to malo byť z právneho hľadiska v poriadku. Len sa obávam, že tú akceptáciu odstúpenia od zmluvy budete márne čakať..... No tak či tak, by Vás nemali zo ZSE a SPP odhlásiť a všetko by malo zostať po starom, či už Vám pošlú nejaké vyjadrenie alebo nie. Je však pravda, že človek je radšej keď to má čierne na bielom :).
trisestri
25.07.12,11:26
pk987 - nejde o zmluvu ale ako dobre uvádzate o odstúpenie od zmluvy (jednostranný právny úkon). Podľa info čo sú tu - odporúčam Vám overiť podpis na matrike a samozrejme poslať to do vlastných rúk.
urobil som tak a totalna ignoracia uz 2 mesiace,ale za ten cas uz my stihli zrusit zmluvu z spp a nahlasit nove zalohove platby na sporoziro-ved to co umoznuju statne organy a sudy tymto podvodnikom je sila,ved kompetentny maju podania na haku,vsade nespravodlivost,bordel a absolutna korupcia.
ideno
25.07.12,12:02
urobil som tak a totalna ignoracia uz 2 mesiace,ale za ten cas uz my stihli zrusit zmluvu z spp a nahlasit nove zalohove platby na sporoziro-ved to co umoznuju statne organy a sudy tymto podvodnikom je sila,ved kompetentny maju podania na haku,vsade nespravodlivost,bordel a absolutna korupcia.
S týmto názorom plne súhlasím. Je to sila čo sa tu môže diať. Ja hovorím, že najhoršie v tomto štáte je novodobé otrokárstvo a legálne zlodejstvo!!! Neskutočný chaos vládne vo všetkom. Právnici majú čo robiť, aby sa ubránili a čo tak menej vzdelaný či menej schopný človek - no proste vydaný napospas "osudu".
To je fakt už nehoráznosť, že napriek zaslaniu Odstúpenia od zmluvy do vl.rúk s overeným podpisom si dovolili zrušiť zmluvu zo SPP. Pravdepodobne rátajú s tým, že nie každý sa vie brániť, dať žalobu na súd .... A tak čo aj žaloba - stojí to peniaze, čas a hlavne nervy. A tie naše "pružné" súdy.... Ja som tiež zvedavá ako to dopadne s mojou mamou. Polícia už vyšetruje , zálohy EC neplatíme - za chvíľu rátame že začnú chodiť pokuty, odpoja ju z elektriny .... Dať veci do pôvodného stavu počítam, že bude trvať mesiace!!! A čo zatiaľ so starou 72 ročnou mamou? Bude bez elektriny niekoľko mesiacov? Asi si ju zoberiem domov a potom .... netuším :(
frontera
25.07.12,12:03
dobrý deň
tak som nakoniec do toho spadol aj ja :(
majú však novú taktiku na ktorú chcem upozorniť, mne na druhý deň po uzatvorení zmluvy /28.6.2012/ telefonicky oznámili, že moja zmluva je neplatná nakolko k zmluve neboli doložené posledné faktúry... pomyslel som si hurá a vec som ďalej neriešil, prešla nejaká doba a dňa 17.7.2012 som obdržal sms od EC že ďakujú že som si ich vybral ako dodávateľa energií. Tak, že doba na odstúpenie od zmluvy je takýmto podvodom fuč a ja nemám v rukách nič akurát sms, že som ich :( samozrejme, že som tam hneď volal a pýtal som sa že čo to má znamenať, odpoveď podajte reklamáciu / ktorá nič nerieši a z mojej strany je ťažko dokázateľná/ akurát urýchlene zháňali odo mňa EIC kód...
vie my niekto poradiť ako postupovať teraz ? ďakujem
gogol99
25.07.12,12:09
Dovolím si mierne oponovať. Vždy, všade sa nájdu nepoctivci, aj medzi dodávateľmi. No a to, čo umožňujú štátne orgány a súdy, tak oni dovolia iba to, nad čím väčšina občanov iba mávne rukou.

Takže správne by ste mali skonštatovať, že keďže nám všetkým doteraz bolo a ešte stále je jedno, že nepoctivosť ruže prináša, tak sa nemôžeme diviť, že nepoctivosť naozaj prináša ruže tým, ktorí sú nepoctiví.

Jediným riešením holého faktu o nepoctivosti je to, že občan sa veľmi razantne bude zaujímať o veci verejné a vždy vtedy, keď ho niekto poškodzuje na jeho právach, tak vždy vtedy občan okamžite uplatní svoje práva.

P.S.
Štátne orgány už idú po EC. Musia im však najprv dokázať nepoctivosť. Takže podávajte sťažnosti, nech na základe nich môžu št.org. EC priškripnúť, aby nerobili podvody.
ideno
25.07.12,12:19
gogo199
Obávam sa, že doslova BOJ jednotlivca proti väčšine je dosť vyčerpávajúci. Práve koľkí sú ochotní alebo schopní brániť sa? Koľkí majú silu podstúpiť tú nekonečnú púť v boji za svoju pravdu? Podvodníci fakt číhajú z každej strany a byť stále v stehu a pripravený na protiútok je vyčerpávajúce. Ja osobne som z toho, čo sa tu deje dosť znechutená a niekedy mám tiež chuť rezignovať :(.
trisestri
25.07.12,12:20
staznosti boli podane,ale co sa tyka sudov,na to treba dalsie financie,nervy a cas a ten vysledok pri takej korupcii je vzdy neisty-tolko podvodov a len mizerne mnozstvo pripadov ked obcan sa dovolal spravodlivosti-je zaujimave ze ked ide o podvodnikov,ne
ideno
25.07.12,12:21
frontera,
pekná taktika. No sila. Ja takýmto po telefóne neverím už ani "dobrý deň".
No a čo vo Vašom prípade? To teda veľmi poradiť neviem. Čokoľvek by ste podnikol je "na dlhé lakte". Ťažko dokážete, že to takto bolo. Ale na druhej strane, kedže sa tu píše, že sťažnosti na EC pribúdajú, tak byť na Vašom mieste napíšem aspoň sťažnosť s uvedením ich novej praktiky a že ste bol takýmto spôsobom z ich strany zámerne uvedený do omylu. A aj do EC do vl.rúk s overeným podpisom nejakú výzvu na uznanie neplatnosti právneho úkonu práve z dôvodu, že na zákl. toho telefonátu, že zml. je neplatná ste bol uvedený do omylu a to Vám znemožnilo využiť svoje právo na Odstúpenie od zmluvy, čo ste mal aj v úmysle spraviť .... Viac sa asi robiť moc nedá.
trisestri
25.07.12,12:23
mam za sebou niekolko podani zalob,trestnych oznameni na roznych gaunerov a skusenosti kde by mnohy pochybovali ci je to mozne-policajti,sudcovia,prokuratura tam je to tak prehnite ale aj statne organy,tu by pomohlo iba silny tlak velklej skupiny obcanov
ideno
25.07.12,12:39
Ja už mám za sebou tiež nie jednu sťažnosť či žalobu. Najväčší úspech - na Ústavnom súde SR a najväčšia prehra - na ESĽP :(. Známy ma občas volajú - chronická sťažovateľka :(. Niektorým darmo vysvetľujem, že sa len bránim a dožadujem svojho práva.... No ale na druhej strane, keď majú problém a chcú riešiť , tak sa obrátia na mňa :). Ale je to fakt nikdy nekončiaci boj :(:
frontera
25.07.12,14:55
dnes som telefonoval s URSO, síce trošku poradili, ale oni toto neriešia, SOI nerieši, ŠEI nerieši,Ombudspot-už radšej nerieši...... -tak kde sa máme vlastne domáhať pravdy ? kde napísať sťažnosť na nekalé praktiky zo strany EC ? mám podať rovno trestné oznámenie, alebo písať rovno ministrovi ? to nikto nemá dozor ? sme vôbec ešte právny štát ? zajtra ráno určite budem volať na ministerstvo hospodárstva na ochranu spotrebiteľa a som zvedavý čo riešia vlastne oni.... samozrejme hneď im aj pošlem sťažnosť na EC a ich nekalé praktiky, EC posielam sťažnosť, reklamáciu a aj odstúpenie od zmluvy , všetko pekne zvlášť... kurňajs pekne mi začína dovolenka :(
ideno
25.07.12,17:18
Mne toto odpísali z URSO :
Dobrý deň pani xy :),
po oboznámení sa so sťažnosťou pani AP na postup pri uzatváraní zmlúv na dodávku elektriny spoločnosťou Energetickécentrum, a.s., Sartorisova 10, Bratislava oznamujem, že riešenie daného problému nie je v pôsobnosti Úradu pre reguláciu sieťových odvetví ustanovenej v § 5 zákona č. 276/2001 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach.
Podozrenie zo spáchania trestného činu patrí do pôsobnosti orgánov činných v trestnom konaní, tak ako ste ho správne adresovali Okresnej prokuratúre Trenčín.
S pozdravom
Ann Dobrovodská, riad. odb. kontroly
ideno
25.07.12,17:20
Že by nám zostala už len "lampáreň" ?
ideno
25.07.12,17:27
Ja sa chystám už celé týždne vyriešiť problém s "poisťovacím poradcom" z OVB a poisťovňou Generali a tiež neviem kam, čo, ako ........ - teda či vôbec má zmysel niekam vypisovať. NBS mi nepomôže, tiež som rozmýšľala o ministerstve, úrade vlády, kancelárii prezidenta ? Za 5 rokov investovania prostr. poisťovne tam mám 25 % vloženej sumy a nie pre pokles hodnoty akcií, ale pre nehorázne provízie, poplatky, náklady, ktoré si účtujú podľa tajných poistnotechnických zásad. To je to klasické legálne zlodejstvo a obávam sa, že kedže je to takto legálne, tak je to asi zbytočné vôbec riešiť. Zobrať svojich úžasných 25 % a držať hubu a krok :(.
IVEB
01.08.12,07:48
No moja mamka z EC stále nedostala odpoveď na žiadosť o zrušenie zmluvy , ktorú sme zaslali ešte 31.5.2012. Na ich zákazníckej linke mi už dvaja zamestnanci povedali , že to pourgujú a stále nič. Včera prišla od nich zásielka so 4 dokumentami , kde na jednom z nich je Splnomocnenie pre úkony spojené s Procesom zmeny dodávateľa elektriny , potom oznámenie o uplatnení pokuty , ale je to taký všeobecný list s tým , že to máme zaplatiť do 15 dní priloženou poštovou poukážkou / nebola priložená/ alebo na číslo účtu / variabilný symbol: a nič uvedené , špecifický symbol : tiež nič neuvedené/ Volala som na Zákaznícke centrum , kde som sa tak rozčúlila , že si ani neviete predstaviť. Vraj im tie papiere mám poslať späť a vysvetliť , že prečo ich vraciam , a že oni to pourgujú teda tú odpoveď a tak dookola. Aj som im vravela , že im tú pokutu zaplatím a že či budem mať od nich pokoj, takže nie lebo oni musia súhlasiť so zrušením zmluvy , ale dostať od nich odpoveď je zatiaľ nemožné. Dnes som im už aj poslala mail, no som zvedavá , či bude nejaká reakcia. Moja mamka je už na nervy / má 72 rokov/ urobila chybu , ale čo už veď musí byť z toho nejaké východisko. Prečo si Energetické centrum vyberá vo väčšine len dôchodcov, tak by som chcela aby prišli ku mne domov , no to by som si ich podala , ale ku mne nechcú prísť. Škoda.
gogol99
01.08.12,10:33
Dôchodcovia sú najľahšia korisť.
misoft
01.08.12,15:27
Nie najľahšia - ISTÁ korisť!
ideno
13.08.12,19:22
IVEB , jasné, že na dôchodcov si EC trúfa. V EC sú typické hyeny. Je im jedno - hluchí, slepí, chorí, starí - hlavne že majú kšeft. No fakt grc ľudia sú tam.
Ja si stále s nimi dopisujem, ale som povedala, že posledný list a dávam žalobu na súd. Trestné oznámenie už beží. Prokurátorka ho prijala a postúpila na vybavenie na OO PZ. Tak uvidíme. Inak ja by som im pokutu nezaplatila - ani cent!!!
ideno
13.08.12,19:26
Koncom júla mame prišla vižiadaná kópia zmluvy (lebo tá OZ jej žiadnu nenechala). Určite len preto, že som to toho prizvala aj SEI. Inak by sme sa na tú zmluvu načakali ..... Ale však samozrejme, že ju poslali bez VOP, OOP ... - hlavne že sú neoddeliteľnou súčasťou zmluvy. Ale ani ma ich obchodné podmienky nezaujímajú, lebo im na ne kašleme :)-
ideno
13.08.12,19:30
Tieto drííííísty prišli ako odpoveď z EC na SEI Trenčín :
ideno
13.08.12,19:36
Tento list prišiel z EC mojej mame ako odpoveď na výzvu na uznanie neplatnosti zmluvy, ktorú som písala ja na základe maminho splnomocnenia. Ako reagujú úplne od veci .... A však nič inteligentné som od nich ani nečakala :).
ideno
13.08.12,19:41
No a toto je list, ktorý pošleme zajtra. Mama tam musí hodiť overený podpis. Ak ani po tomto to nevzdajú, tak už len tú žalobu dám. Však my máme tiež čas, pretože zálohové platby mama neplatí a nemienime zaplatiť ani žiadne pokuty. Však nech sa s nami súdia :).
K „Zmluve“ č. SKP 139 266

Energetické Centrum a.s.
Sartorisova 10
821 08 Bratislava

Vec: K neplatnosti Zmluvy

Na základe Vašej odpovede (doručenej dňa 2.8.2012) a požiadavky doloženia relevantných skutočností k uznaniu neplatnosti Zmluvy o združených službách dodávky elektriny a plynu uvádzam nasledovné:

Údajne som mala dňa 17.2.2012 podpísať Zmluvu o združených službách dodávky elektriny a plynu s Vašou spoločnosťou. Namietam, že by som uvedenú Zmluvu dobrovoľne podpísala. Nikdy som nebola oboznámená so službami Vašej spoločnosti, s Vašimi cenníkmi, sankciami, zmluvami, všeobecnými obchodnými podmienkami či osobitnými obchodnými podmienkami...

Ak aj je podpis na Zmluve, ktorej kópiu bez príloh (VOP, OOP, cenník ....) ste mi na vyžiadanie dňa 21.07.2012 zaslali môj, nie je získaný legálnym resp. morálnym spôsobom.
Ak máte za to, že som s Vami uzatvorila akúkoľvek zmluvu, či podpísala nejaké splnomocnenie, či vyhlásenie v súvislosti s mojim záujmom o Vaše služby nešlo o prejav mojej slobodnej vôle, konala som v tiesni a pod nátlakom.

Toto moje tvrdenie môžem podporiť skutočnosťou, že som voči Vašej obchodnej zástupkyni podala trestné oznámenie, ktorého rovnopis ste už obdržali dňa 7.7.2012. Okresná prokurátorka OP Trenčín toto trestné oznámenie prijala a postúpila na vybavenie na OO PZ Trenčín. Momentálne je vec v riešení.

Ako Vám bolo už viac krát napísané, znova uvádzam ako nelegálne a nemorálne postupovala Vaša zmluvná partnerka – obchodná zástupkyňa v snahe získať nového zákazníka pre Vás a pre seba finančnú prospech :
Tohto roka ma obťažovali pri dverách môjho bytu (ako sme neskôr zistili) Vaši zmluvní partneri – obchodní zástupcovia. Jedna z nich – Alžbeta Rožníková (ako sme neskôr zistili) bez dovolenia vnikla do môjho bytu s tvrdením, že MUSÍM niečo podpísať. Ja som to odmietala a chcela som, aby dotyčná okamžite opustila môj byt. Menovaná však bola veľmi nástojčivá a neustále na mňa tlačila a opakovala, že to MUSÍM podpísať (inak z bytu nechcela odísť). Vôbec neuviedla o čo ide, s ničím ma neoboznámila... Ja mám veľmi zlý zrak (už som aj objednaná na bezodkladnú operáciu šedého zákalu, čo samozrejme doložím v prípade súdneho konania). Ak by som si aj chcela prečítať o čo ide nevidela by som na to a ak by som aj videla, nerozumela by som tomu... Na neustále naliehanie Alžbety Rožníkovej som zo strachu čoho je táto žena schopná „niečo“ podpísala. Menovaná tiež bezočivo prehľadávala môj byt, prezerala si rôzne doklady a niečo si zobrala zo sebou. Potom bez slov odišla, ja som za ňou len v strachu rýchlo zamkla dvere. Vôbec som netušila kto to bol a čo ma táto podvodníčka donútila podpísať.
Ak by teda na Zmluve aj bol môj podpis, tak je zrejmé, že Váš zmluvný partner – obchodný zástupca Alžbeta Rožníková získala tento podpis podvodným, nemorálnym spôsobom a pod nátlakom za účelom získania vlastného finančného prospechu prostredníctvom provízii za sprostredkovanie Zmluvy o dodávke energií pre Vás - Energetické centrum a.s., Bratislava. Zneužila neschopnosť starého a chorého človeka adekvátne sa brániť. Ja, vzhľadom na môj fyzický a psychický stav som nebola schopná zabrániť menovanej vniknúť do bytu, znemožniť jej prehľadávať byt, ukradnúť faktúry a ubrániť sa nátlaku k podpisu Zmluvy. Takýmto konaním, okrem iného ma Alžbeta Rožníková vystavila strachu a obavám o môj majetok, zdravie i život.
Nedá mi, aby som Vás ešte neupozornila na to, že vo Vašom liste zo dňa 23.7.2012, ktorý mi bol doručený 2.8.2012 vôbec nereagujete na podstatné skutočnosti, na ktoré neustále poukazujeme. To tiež považujeme za veľmi neprofesionálne a svedčiace o Vašom prístupe k zákazníkom. Rovnako vo vyjadrení sa k našej sťažnosti pre Štátnu energetickú inšpekciu sa snažíte veci zahmlievať a reagujete len na to čo Vám vyhovuje. Zrejme je Vašou jedinou snahou získať a udržať si akéhokoľvek odberateľa a za akúkoľvek cenu... Vašimi podnikateľskými aktivitami, obchodnými zástupcami, nekorektnými a neskorými reakciami neskutočne obťažujete ľudí, ktorí skutočne o Vaše „výhodné“ služby a ceny nestoja.
Na základe uvedených skutočností Vás znova žiadam o uznanie neplatnosti Zmluvy, uvedenia vecí do pôvodného stavu - to je okrem iného bezodkladné zabezpečenie dodávky energie od pôvodného dodávateľa, uhradenie akýchkoľvek poplatkov za odpojenie a znova pripojenie zo strany pôvodného dodávateľa a podobne. Vám vzniknuté prípadné škody si uplatňujte u Vášho zmluvného partnera – obchodného zástupcu.

Žiadam Vás o okamžité zaslanie akceptácie neplatnosti Zmluvy.

V prípade, že ani na základe týchto skutočností dobrovoľne nepristúpite k uznaniu neplatnosti zmluvy a uznaniu neplatnosti všetkých s tým súvisiacich splnomocnení, súhlasov so spracovaným osobných údajov a pod. budeme nútení i voči Vašej spoločnosti vyvinúť ďalšie právne kroky a vymáhať náhradu škody, ktorá nám vznikla alebo v tejto súvislosti vznikne , trovy súdneho konania, právneho zastúpenia a ostatné náklady. Samozrejme sa obrátime s uvedeným aj na médiá.


---------------------------------------------
Nemšová 14.8.2012 overený podpis
ideno
13.08.12,19:44
Ak by sa Vám tie listy vo formáte obrázkov nedali prečítať, tak skúste skopírovať a uložiť do svojho PC. Ak to bude nečitateľné aj tak, tak môžem poslať na mail :). Tak, tak, tak .... :)))) a idem buvať :)
gogol99
13.08.12,22:12
Súhlasím s bojom proti úmyselnej nepoctivosti a podvodom.

Za seba môžem povedať, že sa mi podarilo zopár ľudí vysekať z pazúrov EC. Je to však naozaj časovo a emocionálne náročný boj.

Držím Vám palce :-)
gogol99
13.08.12,22:17
Pozor na to, že keď aj vybojujete zrušenie zmluvy a oni ukončia dodávku plynu, elektriny, tak pre tento prípad musíte mať už dopredu jasno v tom, kto nude nový dodávateľ, pretože ak Vám ukončia dodávku, tak budete automaticky odpojená, ak nebudete mať okamžitú náhradu...

Preto súčasne s bojom proti EC musíte mať vybraných dodávateľov pre prípad, že s EC budete úspešná.
IVEB
14.08.12,05:41
My sme zatiaľ chvalabohu neboli odpojený od pôvodného dodávateľa, pretože sme to včas stopli. Ale ani po 5 telefonických urgenciách sme žiadnu odpoveď na náš list zo dňa 31.5.2012 / zrušenie zmluvy/ nedostali. Aj včera som s nimi hovorila , oni to pourgujú a stále dookola. Zatiaľ som im nič neplatila, pretože som od nich žiadnu odpoveď nedostala . Nechápem v akom štáte to vlastne žijeme, že si s nimi nikto nevie poradiť ,veď všetci o tom vedia , aké majú praktiky a nikto im ešte neklepol po prstoch.
ideno
14.08.12,08:01
Pozor na to, že keď aj vybojujete zrušenie zmluvy a oni ukončia dodávku plynu, elektriny, tak pre tento prípad musíte mať už dopredu jasno v tom, kto nude nový dodávateľ, pretože ak Vám ukončia dodávku, tak budete automaticky odpojená, ak nebudete mať okamžitú náhradu...

Preto súčasne s bojom proti EC musíte mať vybraných dodávateľov pre prípad, že s EC budete úspešná.
S tým som nepočítala .... My od nich požadujeme, aby veci uviedli do pôvodného stavu a na tom budem aj trvať. Čo sa týka toho, že mama by bola nejaký čas bez elektriny - nevidím v tom až taký problém. Na ten čas by som si ju zobrala k sebe :).
ideno
14.08.12,08:03
Teraz ma ešte k veci napadá - ako to je keď na byt sú viacerí vlastníci. Nepotrebovala by mama k platnému uzavretiu zmluvy aj splnomocnenie ostatných spoluvlastníkov? Samozrejme mama je väčšinový vlastník a pôvodná zmluva so ZSE bola na ňu (po smrti jem muža - teda do vtedy to bolo na neho, ale to bolo čisté BSM).
Teraz to už neporiešim, bo musím "bežať" :) za mamou a na matriku a rýchlo, rýchlo to poslať :). Som sa na to dlho zas chystala to napísať, bo mám z nich nerv :) a sa mi do toho nikdy nechce. A však ak by som zistila že bolo treba aj to splnomocnenie od ostatných spoluvlastníkov, tak im napíšem ďalší pekný list :).
A ďakujem Vám za podporu a všetkým čo majú podobný problém moooooc držím palce, aby mali "v boji" s EC resp. podobnými xxxyyy pevné nervy a veci dotiahli do úspešného konca :)
gogol99
14.08.12,12:49
Netreba to vnímať dramaticky, že by bola mama bez elektriny. Nič také sa nestane, ak budete pripravená na ďalší z podrazov od EC.

Ak Vám EC bude akceptovať odstúpenie od zmluvy, tak sa asi nedočkáte vrátenia do pôvodnej situácie ( k pôvodnému dodávateľovi). Zmenový proces k EC bol zrealizovaný a preto je Vašim súčasným dodávateľom EC. Ak uspejete (dúfam), tak Vám EC oznámi listom cca 3 dni pred skončením dodávky, že akceptujú Vaše odstúpenie a oznamujú Vám, že o tri dni už nebudú Vašim dodávateľom. No a Vy budete zrazu v brutálnom strese, pretože za tri dni, ak v tom bude aj víkend, nemáte šancu zrealizovať zmenu dodávateľa. Upozorňujem, že EC robí totálne podrazy v tom, že dlho mlčia, nič nepíšu, nevolajú a zrazu príde list, že OK súhlasíme s Vašou požiadavkou na odstúpenie od zmluvy a preto o 3 - 4 dni už nebudeme Vašim dodávateľom (najväčšia radosť je škodoradosť. Keď nemajú biznis, tak taká malá pomsta z ich strany.)

Preto musíte mať pripravenú variantu, ako konať, keď príde takýto list. Musíte mať krízový plán. Musíte mať vybraného dodávateľa, všetko s ním odkomunikované, dohodnuté časové lehoty, pripravené zmluvy na podpis (vzhľadom na to, že nikto nevie, kedy EC pošle list, v ktorom súhlasí s odstúpením) a akonáhle príde list od EC, tak podpísať zmluvu, odovzdať ju novému dodávateľovi...

Jeden zo zdrojov, kde si vybrať nového dodávateľa
http://www.vyhodnaenergia.sk/
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
Silvia Sisi Krizova
14.08.12,14:49
Dobry den! Prosim o rychlu pomoc. Energeticke centrum sfalsovalo podpis a uzatvorilo zmluvu bez mojho vedomia, rozviazali zmluvu s mojim dlhodobym dodavatelom SPP.
Posielaju mi uhradit seky, ak ich nezaplatim, tak ma odpoja. Byt je pisany na mna, ja zijem v cudzine a byva v nom moja matka, ktora tiez nepodpisala a neuzatvorila zmluvu s Energetickym Centrom.
Na maily neodpovedaju, ako nahle zavolame a povieme meno-nas zrusia! Nechcu mi poslat ,,zmluvu ktoru VRAJ s nimi podpisala moja matka,,
boli sme na policii tam nam povedali, ze mame im napisat doporuceny list a po 40 dnoch sa mame obratit znova na policiu. Preslo 20 dni odvoded od Energetickeho Centra ziadna a ked budeme dalej cakat akurat nas odpoja a budeme bez plynu a bez elektriky.
Prosim o pomoc alebo radu. Ak nemame zmluvu musime seky zaplatit??? Co ak nas odpoja?? Kto zaplati pripojenie???? Ako pokracovat dalej, na koho sa obratit???????
Vopred velmi pekne dakujem
misoft
14.08.12,18:25
Si tu nová, preto odporúčam najskôr preštudovať http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html , najmä bod 4.
K tejto téme/problému (okrem iného) je dosť popísaného http://www.porada.sk/t178650-p9-energeticke-centrum-zrusenie-zmluvy.html#post2124094
Preštuduj - iste je tam odpoveď. Ak nie je, tak tam zadaj otázku a nezakladaj zbytočne novú tému.
gogol99
15.08.12,16:54
Dobry den! Prosim o rychlu pomoc. Energeticke centrum sfalsovalo podpis a uzatvorilo zmluvu bez mojho vedomia, rozviazali zmluvu s mojim dlhodobym dodavatelom SPP.
Posielaju mi uhradit seky, ak ich nezaplatim, tak ma odpoja. Byt je pisany na mna, ja zijem v cudzine a byva v nom moja matka, ktora tiez nepodpisala a neuzatvorila zmluvu s Energetickym Centrom.
Na maily neodpovedaju, ako nahle zavolame a povieme meno-nas zrusia! Nechcu mi poslat ,,zmluvu ktoru VRAJ s nimi podpisala moja matka,,
boli sme na policii tam nam povedali, ze mame im napisat doporuceny list a po 40 dnoch sa mame obratit znova na policiu. Preslo 20 dni odvoded od Energetickeho Centra ziadna a ked budeme dalej cakat akurat nas odpoja a budeme bez plynu a bez elektriky.
Prosim o pomoc alebo radu. Ak nemame zmluvu musime seky zaplatit??? Co ak nas odpoja?? Kto zaplati pripojenie???? Ako pokracovat dalej, na koho sa obratit???????
Vopred velmi pekne dakujem

Zo strany EC nič nové. Preštudujte si toto vlákno.
trisestri
16.08.12,12:08
konatelka zurila,lebo som zistil jej cislo,je to nejaka mlada arogantna pizda na a jej telefon je 0948 424 426 a vola sa katarina liptakova-uplne ignorovali to ze som im zaslal uradne overeny podpis-nezarucujem ze nezmeni cislo
marberka
19.08.12,17:55
Čo v prípade, ak zmluvu s EC uzavrela babka, ktorá nie je vlastníkom domu, len tam má právo dožitia. Zo zdravotných dôvodov bola umiestnená v soc. zariadení a zrejme sa do domu nevráti. Majitelia domu chcú zrušiť zmluvu s EC,aký formulár majú použiť?Zmluvu babka uzavrela ešte v júli 2011 takže tlačivo o odstúpení asi nebude dobré. V tom druhom tlačive treba zase uviesť ku ktorému dodávateľovi odberateľ prechádza. Majitelia však chcú zrušiť dodávku elektriny a plynu úplne, keďže v dome nikto nebýva ani predať ho nemôžu, kým babka žije. Môžu poslať EC výpoveď zmluvy a potom prestať platiť, nech ich jednoducho odpoja? Budú narastať nejaké dlhy alebo len tých 1OO €?
gogol99
19.08.12,18:23
Zrušenie zmluvy z dôvodu zmeny odberateľa. No a nový odberateľ v súčasnosti nechce uzatvárať novú zmluvu. V praxi to znamená, že Vám demontujú meradlá a až udrie zima, tak Vám zmrzne dom a voda ho začne postupne poškodzovať. Preto aj tak na zimu budete potrebovať aspoň temperovať dom. Alebo kachlami na drevo, či uhlie, alebo plynom. Aby plynový kotol správne fungoval, tak potrebujete elektrinu na piezoelektrické zapaľovanie.

V praxi to znamená, že asi aj tak najneskôr na zimu budete musieť mať zmluvy na dodávku plynu a elektriny. Preto zrušenie zmluvy z dôvodu zmeny odberateľa. To je bez poplatku. A nie je dôležité, či tam babka má, alebo nemá právo dožitia.
marberka
19.08.12,18:53
Ďakujem, už je mi to jasné :-)
smithy
22.08.12,17:22
Ahoj gogo,

som v tom s vami :(. Momentalne sme stale u povodnych dodavateľov (našťastie sme stihli stopnuť zmenu dodavateľa) a mam v umysle to tak ponechat z dovodu, že chceme byt predať. Potom oznanim EC, že sa zmenil majiteľ bytu, na zaklade čoho budem požadovať zrušenie resp. anulovanie doposiaľ neúčinnej zmluvy, som zvedava čo bude? Zmluva z EC zatial nenadobudla učinnosť, pretože ako je na 1. strane pisane nadobuda účinnosť až 1. dňom dodavky energií.
Čo predpokladate, že sa stane? Hrozí nám niečo zo strany tych .... z EC?

dik za odpoved Zuzana
gogol99
22.08.12,17:43
Ak sa zmení odberateľ a nový odberateľ nemá záujem o zmluvu s EC, tak nehrozí nič.

Nový odberateľ má právo vybrať si dodávateľa, ktorého chce.
ideno
24.08.12,15:04
Zdravím, práve som mala telefonát od neznámeho muža (chlapca) z tel.č. 0948/151253 s výhražkou, že ak do týždňa neodstránim z netu tvrdenia o Alžbete Rožníkovej, tak sa mi za ten týždeň ozve, ale celkom inak .... Vraj polícia už vec vyriešila a moja mama zmluvu s EC podpísala dobrovoľne ... Sila, čo sa už deje... No uvidíme. Samozrejme s tou výhražkou idem hneď na políciu.
ideno
24.08.12,15:22
​Zvažovali sme aj žalobu na súd a po tomto telefonáte sme sa rozhodli, že dáme žalobu o náhradu škody aj nemajetkovú ujmu. Čo už keď sa inak nedá. Niekto si myslí, že môže beztrestne zneužívať starých ľudí a potom ešte aj zastrašovať. Tak to teda zle natrafili...
ideno
24.08.12,17:00
Nevadíííííí - dnes si tu píšem sama, ale aj tak mi nedá nenapísať, že som práve zistila úplne super veci v uvedenej záležitosti že aaaaaž:) :) :). No dobre, že mi dnes ten vyhrážajúci sa chlapec zavolal. Ja vždy len legáááálne, ale budú obaja čumieť s akým pátračom si začali :). Časom tu napíšem o čo ide. Teraz nemôžem - z taktických dôvodov :).
gogol99
24.08.12,17:42
Môže sa jednať iba o pubertálny úlet niekoho, kto nemá nič spoločné s EC. Samozrejme, že treba s tým oboznámiť políciu a podať trestné. Ale inak je asi zbytočné sa v tom špárať.

Majitelia EC veľmi dobre vedia, že ich podnikateľské aktivity sú až za hranou seriózneho podnikania na Slovensku a aj v Čechách. Kazia povesť všetkým alternatívnym dodávateľom. V podstate ich majú v zuboch odberatelia a aj ostatní dodávatelia. Uvidíme, ako sa pochlapia Ficovci z URSO a či naozaj niečo urobia v prospech obyčajného odberateľa (hlavne v súvislosti so zaužívanými nečestnými praktikami externých predajcov EC).
ideno
24.08.12,18:52
Ja už viem presne o koho ide - Marek Sabaka. Pracoval s Alžbetou Rožníkovou v EC a teraz robia OZ pre VSE... Však už som v kontakte s VSE a majú záujem vec riešiť. Tak dúfam, že VSE je firma na úrovni a nie sú ako v EC. A tak stačí trocha pozrieť net, pár telefonátov a dá sa zistiť všeličo,,,. Ale čo je podstatné, zistila som niečo čo skutočne v ich prospech nebude. Ešte musím niečo overiť a mám vyhraté :).
trisestri
25.08.12,10:17
tu ich mate kotnakov,ale nie su tu vsetci http://www.e-centrum.sk/obchodni-zastupcovia/
ideno
25.08.12,11:03
Ano, tam som si ich pozerala. Nedávno tam bola aj Rožníková, hoci pre nich už nepracovala. Rovnako je tam aj Sabaka a ten pre nich už tiež nerobí. Teraz pomáhajú starkým v Bardejove :). Nuž čo EC má veľa iných starostí a nie tak si aktualizovať web stránku ....
ideno
25.08.12,11:15
Inak už som celkom slušne naštudovala o distribútoroch a dodávateľoch energii, o zložení faktúr, platbách, výpočtoch, prepočtoch, reguláciách ... No za chvíľu budem môcť ísť robiť aj obchodného zástupcu pre EC - taká budem múúúúúúdra :) :) :). Jedno čo ma štve sa mi nepodarilo nájsť - nejakú mapu alebo zoznam rozdelenia Sk na 3 distribučné oblasti :). Zbožňujem, keď sa spomína ZS, SS a VS kraj .... ale presné členenie čo sa týka distribučnej trojky nikde nenájdem. Nájdem napísané, že cena za distribúciu je všade rovnaká, ale nie je to celkom tak. To je len v rámci tzv. distribučného kraja, bo SSE je najdrahší - asi 147e za 1 MkW, VSE približne 121e za 1 MkW a ZSE len 110e za 1 MkW. Samozrejme, na to sa nabaluje cena za dodávku elektriny.... a tam sú rozdiely pre maloodberateľov minimálne. Inak čo som sa zase dočítala .... no, niekedy si myslím, že je lepšie nevedieť - načo??? Bola som spokojná aj v mojej sladkej nevedomosti :). Nebyť EC a Rožníkovej, tak som spokojná i naďalej a využívam svoj voľný čas oveľa užitočnejšie.
gogol99
25.08.12,18:08
Rozdielne ceny v distribúcii závisia od viacerých faktorov: hornatosť oblasti, priemerná teplota a podobne.
ideno
25.08.12,19:23
gogol99, no však to .... ja som práve na hranici distribúcie SSE a ZSE, tak prejdem k susedom :). Som pôvodne myslela, že v rámci SK distribúcie energie funguje princíp solidarity :). Asi som zaspala dobu a zabudla som, že tu už dávno zúri ťažký kapitalizmus ... ale tak ešteže aká-taká regulácia zo strany štátu v tejto oblasti funguje :). Zaujímavé ale , že dane sú rovnaké v SS kraji ako v Ba. No toto :).
gogol99
26.08.12,01:46
Budem Vás musieť sklamať. Keď je Vašim distribútorom ZSE-Distribúcia, tak ním bude aj naďalej. S tým nič neurobíte. Iba že by ste presvedčili SSE-Distribúcia, aby k Vám domov natiahli nové elektrické vedenie: Vysokonapäťové stožiare atď. No a to SSE-Distribúcia nikdy neurobí. Takže ZSE-Distribúcia je Váš, na večné veky, jediným distribútorom.
trisestri
26.08.12,09:04
Inak už som celkom slušne naštudovala o distribútoroch a dodávateľoch energii, o zložení faktúr, platbách, výpočtoch, prepočtoch, reguláciách ... No za chvíľu budem môcť ísť robiť aj obchodného zástupcu pre EC - taká budem múúúúúúdra :) :) :). Jedno čo ma štve sa mi nepodarilo nájsť - nejakú mapu alebo zoznam rozdelenia Sk na 3 distribučné oblasti :). Zbožňujem, keď sa spomína ZS, SS a VS kraj .... ale presné členenie čo sa týka distribučnej trojky nikde nenájdem. Nájdem napísané, že cena za distribúciu je všade rovnaká, ale nie je to celkom tak. To je len v rámci tzv. distribučného kraja, bo SSE je najdrahší - asi 147e za 1 MkW, VSE približne 121e za 1 MkW a ZSE len 110e za 1 MkW. Samozrejme, na to sa nabaluje cena za dodávku elektriny.... a tam sú rozdiely pre maloodberateľov minimálne. Inak čo som sa zase dočítala .... no, niekedy si myslím, že je lepšie nevedieť - načo??? Bola som spokojná aj v mojej sladkej nevedomosti :). Nebyť EC a Rožníkovej, tak som spokojná i naďalej a využívam svoj voľný čas oveľa užitočnejšie.

a to je ten velky objav s ktoreho Energeticke centrum padne na hubu?sorry ale toto som vedel skor ako tu bolo EC.
ideno
26.08.12,16:49
a to je ten velky objav s ktoreho Energeticke centrum padne na hubu?sorry ale toto som vedel skor ako tu bolo EC.
No ja som to nevedela a ani mi to vôbec nechýbalo! Neviem o čo ti ide .... Si fakt úžasný - padám z teba na zadok :). Ešte že nám tu pomáhajú aj tí čo úž dávno boli najmúdrejší, inak neviem ako by to tu dopadlo :). Skús pomôcť niečim rozumným a nie sa tu vystatovať. To tu nie je súťaž o najmúdrejšieho, najostrielanejšieho a najznalejšieho trisestri :).
ideno
26.08.12,16:53
Budem Vás musieť sklamať. Keď je Vašim distribútorom ZSE-Distribúcia, tak ním bude aj naďalej. S tým nič neurobíte. Iba že by ste presvedčili SSE-Distribúcia, aby k Vám domov natiahli nové elektrické vedenie: Vysokonapäťové stožiare atď. No a to SSE-Distribúcia nikdy neurobí. Takže ZSE-Distribúcia je Váš, na večné veky, jediným distribútorom.
:). Ono je to trocha opačne. Ale nevadí. Podstatné je aj tak niečo celkom iné :).
trisestri
26.08.12,17:38
podstatne je ze ta prijmu za svojho
trisestri
26.08.12,17:46
apropo dal som tu tel.konatelky,dal som tu email tv redaktorky ktora sa tomu venuje,par info-ostatne rady tu uz boli dane pred mojimi prispevkami,takze tak a nikmu som nelubval info z ktoreho spadneme na zadok
ideno
26.08.12,17:53
no vsak ty si sa tu vychvaloval ze padneme na zadok z toho co si vypatral a pritom kde nic tu nic a mam tusaka ze tu iba sa snazis spochybnovat boj proti tymto darebakom,napinas svaly a nic,ako ze takto na mna vyskakovat pritom ked som tu vyzyval aby sa niekto pridal k podaniam si zaliezol,zlakol si sa ked som ta oslovil v sprave-skor mam pocit ze tu iba provokujes a v skutocnosti pracujes pre tych podvodnikv z Energiteckeho centra,inac by si svoju energiu venoval orientoval tomu aby si sa pridal a nie utocil na tych ktory bojuju proti podvodnikm-si sa vyfarbil-vsak ti mozn za zasluhy laskavo aj povolia podvadzat spolu z nimi.
Som sa celkom pobavila :). Navrhujem mier :).
trisestri
26.08.12,19:48
Som sa celkom pobavila :). Navrhujem mier :).

vsak dobre-co sa my tu budeme natahovat,treba natahovat lumpov-prepac ak som sa ta dotkol,takze prijimam mier
samaine
24.09.12,09:59
Milí poraďáci,
a čo tak toto:
pred piatimi mesiacmi som s manželom kúpila byt v dražbe a dotyčná bývalá majiteľka mala zmluvu s energetickým centrom.
Dodnes byt nemôžeme užívať ani rpedať pretože sa naťahujeme s energetickým centrom, pretože nám nechcú uvoľniť kapacitu v danom byte. Chceme uzavrieť novú zmluvu s SPP. Nás NEZAUJÍMA a ani nemusí zmluva pôvodnej majiteľky, máme realitnú kanceláriu a tak vieme a máme osobnú skúsenosť, riešili sme to už niekoľkokrát, že v prípade kúpy nehnuteľnosti v dražbe stačí predložiť list vlastníctva kde je vyznačený predmet kúpy dražba a požiadať o nové pripojenie. S SPP nikdy problém nenastal. Toto je zákonný postup ,avšak v tomto prípade nám energetické centrum vytrvale odmieta uvoľniť kapacitu, v SPP už nevedia čo by nám mohli poradiť, na telefonáty sme už dali iste aj viac než 100 eur a bezvýsledne...zakaždým sa rozprávame s niekým iným, zakaždým vymyslia niečo iné a všetko sme už splnili a nič. Najskôr nám tvrdili ,že LV nedostali. Posielali sme ho druhýkrát. Potom nám Ďalšia pani tvrdila, že potrebuje výpoveĎ bývalej majiteľky, čo sa nám dokonca podarilo získať! (Aj keď to je nonsens a mys sme noví užívatelia a s ňou nemáme nič spoločné), ďalšia pani po mesiaci tam vymyslela aby sme napísali výpoveĎ my aj keď sme argumentovali že to je absolútny nezmysel keďže sme nikdy s nimi do žiadneho zmluvného vzťahu nevstúpili a ani nechceme. Aj to sme urobili..KeĎ sa chceme sťažovať, nikoho nadriadeného nám nedajú k telefónu, max. supervízora, ktorý sa len vyhovára a sľubuje že už má riešenia a zavolá a mesiace a mesiace nič, samozrejme, keĎ ho opäť chceme kontaktovať už nám ho neprepoja. Jedna pani to so mnou celé opäť riešila, opäť už po možno 20ty ,krát som jej to celé vysvetľovala a povedala mi ,že zmluvu so starou majiteľkou nemôžu zrušiť ,lebo je nepolatič a samozrejme, obe naše poslané nové LV eviduje a nechápe, prečo nám na ich základe nebola uvoľnená kapacita. Tiež to riešila s nadriadenými, tiež sľubovali riešenia v ten istý deň...dodnes nič.
ideno
24.09.12,10:48
Telefonovať do EC je úplne zbytočná vec. Ja som im napísala niekoľko listov aj s overeným podpisom mojej mamy (ktorú podvodom donútili podpísať zmluvu) a nič .... trestné oznámenie, sťažnosti .... nič podstatné sa nedeje.... Nevadí, nič neplatíme a ani nebudeme a tak to určite skončí na súde. Dôležité je písať im - do vlastných rúk, aby mal človek potom na súde čím argumentovať.... No vy to máte trocha iný prípad. Na prokuratúre mi poradili obrátiť sa na občiansky súd žalobou - že tam to bude určite priechodné. Ja už sa ani nestresujem - hovoríme si chcú dodávať - tak nech dodávajú, ale platiť dobrovoľne nebudeme. Oni dajú na súd pre neplatenie - my zase pre neplatnosť zmluvy a budeme žiadať aj náhradu škody - právne zastúpenie, korešpodencia, prípadné sankcie a pod.... Jaj a KEI vyriešila sťažnosť asi tak, že nám preposlala vyjadrenie EC - no čo Slovensko :( - inšpektoráty sú tu nie na ochranu spotrebiteľa ale na na ochranu silnejšieho - to je menej namáhavé a isto aj "vačkom" sa vyplatí - však klasika.....
trisestri
24.09.12,11:11
Telefonovať do EC je úplne zbytočná vec. Ja som im napísala niekoľko listov aj s overeným podpisom mojej mamy (ktorú podvodom donútili podpísať zmluvu) a nič .... trestné oznámenie, sťažnosti .... nič podstatné sa nedeje.... Nevadí, nič neplatíme a ani nebudeme a tak to určite skončí na súde. Dôležité je písať im - do vlastných rúk, aby mal človek potom na súde čím argumentovať.... No vy to máte trocha iný prípad. Na prokuratúre mi poradili obrátiť sa na občiansky súd žalobou - že tam to bude určite priechodné. Ja už sa ani nestresujem - hovoríme si chcú dodávať - tak nech dodávajú, ale platiť dobrovoľne nebudeme. Oni dajú na súd pre neplatenie - my zase pre neplatnosť zmluvy a budeme žiadať aj náhradu škody - právne zastúpenie, korešpodencia, prípadné sankcie a pod.... Jaj a KEI vyriešila sťažnosť asi tak, že nám preposlala vyjadrenie EC - no čo Slovensko :( - inšpektoráty sú tu nie na ochranu spotrebiteľa ale na na ochranu silnejšieho - to je menej namáhavé a isto aj "vačkom" sa vyplatí - však klasika.....
statne urady a hlavne energeticka inspekcia to je des, pokial tam nemate dobre postavenych kamosov tak smola,podat obciansku zalobu je vhodne, ale neviem ci nie nakladne, lebo kto zalobu poda nesie dokazne bremeno /grafologicke posudky/,ale skusat treba vsetko.
tolko staznosti a z EC to nehne-zeby korupcia a tieto indicie? http://skandaly.blogspot.sk/2012/08/energeticke-centrum.html
trisestri
24.09.12,11:12
este aj zarabaju na tych telefonatoch,ktore umelo natahuju,vraj
misoft
24.09.12,11:18
mimotemy Keď to tu čítam - ako dobre, že sa ku mne nedostavili - bývam dosť vysoko a oni padáky so sebou nenosia :D
ideno
24.09.12,11:27
statne urady a hlavne energeticka inspekcia to je des, pokial tam nemate dobre postavenych kamosov tak smola,podat obciansku zalobu je vhodne, ale neviem ci nie nakladne, lebo kto zalobu poda nesie dokazne bremeno /grafologicke posudky/,ale skusat treba vsetko.
tolko staznosti a z EC to nehne-zeby korupcia a tieto indicie? http://skandaly.blogspot.sk/2012/08/energeticke-centrum.html
Ešte pred prečítaním toho článku mi bolo jasné, že tak nejako sa veci majú .... je to choré, ale obávam sa, že na Slovensku už dávno úplne bežné. Takýto neskutočný hyenizmus na starých a chorých ľuďoch!!! Tak zostáva už len veriť na "Božie mlyny"....
samaine
24.09.12,11:27
ja to chapem, ale my sme sa ocitli v takomto postaveni bez toho aby sme s nimi kedy akykolvek zmluvny vztah uzatvarali...:mad:
a ked kupujete byt v drazbe, tieto veci neviete a ani si ich neviete velmi zistit, posudok ich neuvadza a dotycky koho drazia sotva s vami bude komunikovat, to je nasa bezna skusenost. dokonca s tymto bytom sme mali uz ine peripetie a sice ze sme ho preplatili co by sme neurobil ikeby posudok nebol zavazdajuci ze su v byte vymenene plastove okna coz nie su! samozrejme ze sme u drazobnej nepochodili. to bola prva vec. kupili sme ho draho , je takmer nepredajny za tu cenu plus stoji pat mesiacov a kolko nas to stoji sil, nerov, usilia a penazi...ze je zbytocne im volat..jedine zakaznicke maju v ba...to je od nas 300 km!...:confused:

JE neuveritelne ze nemozete uzivat plyn v kupenom a zaplatenom byte lebo vam to neumozni spolocnost s ktoru ste nikdy nijaky zmluvny vztah nemali...:mee::mad::confused: a toto je normalne???
IVEB
27.09.12,05:06
Moja mamka bola tiež jednou z tých , ktorá podpísala zmluvu s EC. Zrušenie zmluvy do 14 dní sme nestihli, pretože sa nám z tým priznala až o 3 mesiace. Dňa 31.5.2012 sme požiadali EC o zrušenie zmluvy , nakoľko tak ako u väčšiny ich akože klientov bolo pri podpise zmluvy uvedené pracovníkmi EC , že sa jedná len o zmenu názvu spoločnosti atď. No a divme sa po skoro 4 mesiacoch , asi 5 tel.urgenciách sme sa dočkali nič nehovoriacej odpovede. V liste spoločnosti je uvedené , že firma pravidelne overuje kvalitu služieb a obch. zástupcov pretože im záleží na kvalite služieb. Uvádzajú , že všetky materiály , ktoré predkladajú obch.zástupcovia sú označené ich logom , tak aby nedošlo k zámene s inou spoločnosťou. / to že tvrdili iné nie je podstatné/ Ďalej uvádzajú staré známe veci , že od zmluvy je možné odstúpiť v lehote 14 dní atď. Pekná je táto veta: Nakoľko Vaša prvá žiadosť o vypovedanie Zmluvy bola prijatá do našej spoločnosti po 14 dňoch od podpisu Zmluvy , týmto Vám opäť potvrdzujeme ukončenie zmluvy až po uplynutí doby, na ktorú bola uzavretá. / t.j. 3 roky/ Potom to pokračuje ďalšími nič nehovoriacimi vetami , aký sú oni lacný a že sú radi , že sme s nimi podpísali zmluvy atď. V prípade , že máme problémy máme sa im ozvať na ich tel.číslo a ich úžasných operátorov. Toď vso. A čo ďalej ? Pokutu nám nevyrubili, ale z tohto listu vôbec nie je jasné , aké kroky je potrebné ďalej urobiť. Akurát to , že zmluva platí a basta. Čo by ste robili Vy? Energie odoberáme stále od pôvodných dodávateľov.
gogol99
03.10.12,04:57
tekva
05.11.12,13:14
Dobrý deň, ahoj

Nečital som všetky príspevky.
my sme žiadnu zmluvu spisanu nemali, ale poslali SMS!!!, že áno !!!! jednoducho skušajú. poslali sme im výpoveď na neexistujúcu zmluvu a napriek tomu nám poslali Dohodu o platbách. NON SENS !!!! drzí ako ploštice. ich dokumenty sú bez čísla zmluvy, bez evidenčného čísla.
súhlasím - pouličný predaj.
pozdravuje Michal
trisestri
18.12.12,11:09
gogol99
19.01.13,17:02
EC natiahlo cenníky z roku 2012 aj na rok 2013 - nezmenili ceny, preto nemôžu odberatelia postupovať podľa zákona o energetike a odísť od EC bez poplatku v súvislosti so zmenou cenníka. Odberatelia v súčasnosti nemôžu od EC odísť z dôvodu zmeny cenníka el.energie pre domácnosti podľa tu uvedených info:
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/odstupenie-od-zmluvy--vypoved-zmluvy--splnomocnenie--nova-zmluva-o-zdruzenej-dodavke-elektriny--plynu


Niekto, kto pôvodné cenníky z roku 2012 s platnosťou do 31.12.2012, keď prepisoval dátumy platnosti a odstraňoval z cenníkov platnosť do 31.12.2012, tak ten/tá niekto odflákol svoju robotu.

Kto chce, môže v súčasnosti bez udania dôvodu a bez poplatku zrušiť zmluvu s EC nezávisle od toho, na akú dlhú dobu viazanosti podpísal s EC zmluvu.
Nižšie uvádzam návod, ako sa dá od EC odísť bez pokuty - zrušiť zmluvu s EC elektrina pre domácnosť:

1. EC má na rok 2013 schválenú výšku mesačného poplatku vo výške 0,65 Euro/mesiac
http://www.e-centrum.sk/datab/2012192531-cenove-rozhodnutie-urso-platne-od-1.1.2013-do-31.12.2013-odberatelia-elektriny-v-domacnosti.pdf

2. EC má v oficiálnych cenníkoch uvedenú sumu 0,70 Euro/mesiac
http://www.e-centrum.sk/datab/2013173516-2012162149-zse_dom_04_2012base.pdf
aj ostatné cenníky majú sumu 0,70 Euro/mesiac

3. Kto chce, môže EC natrieť na URSO, že EC porušuje cenové rozhodnutie URSO...

4. EC musí zverejniť nový cenník elektriny pre domácnosti, čo znamená, že musia 30 dní pred platnosťou nového cenníka tento nový cenník aj zverejniť na webe a každý, kto chce od nich odísť, má od dátumu zverejnenia nového cenníka 15 dní na to, aby od EC odišiel

Hm, ako dlho bude EC trvať, než zmenia cenníky :-)?
vcielkaisr
04.03.13,10:26
Energetické centrum akceptovalo zrušenie zmluvy v segmente plyn k 1.3.2013,no aj napriek tomu my zaslali v januari rozpis zalohových platieb na rok 2013,na moje upozornenie že rozpis mali urobiť iba za dva mesiace nereagovali,teraz my prišiel listok SIPO,kde je uvedené že sú príjemcami zálohovej platby,aj keď nový dodavateľ potvrdil že zálohu za mesiac marec si bude narokovať šekom a ďalšie platby od apríla už cez SIPO.Ako postupovať aby platba cez SIPO neoprávnene neodišla v prospech Energetického centra ?/SIPO uhrádzam cez účet ku dnu 15 v mesiaci/ vďaka za rady.