SamuelG
18.10.11,18:08
Chcel by som si preniesť číslo z T-mobile do O2 len problém je v tom že mám zablokovaný mobil na T-mobile. Keďže na súčasnom mobile mám kopec užitočného softu ktorý by už na novších typov mobilov nešlapal potrebujem ho odblokovať na O2.

Neviete mi poradiť kde sa dá v Bratislave lacno odblokovať SE C510?


len dúfam že nedopadnem ako s odblokovaním SE K 550i ktorú mi odoblokovali priamo v T-mobile a ktorá sa nedá použiť na O2 pretože tí kreténi v T-mobile majú v mobiloch vlastný soft ktorý je neplnohodnotný a veľa krát chybný a nespolupracuje dobre s hardwarom (napr na C510 foták už za jemného nedotatku svetla fotí úplne otrasne) tak som dopadol že keď mi na tú K550i niekto pošle dlhšiu správu tak mi chodí po častiach pričom medzi jednotlivými časťami je pauza okolo 20 minut .. takže celu sms si prečítam tak do hodiny.
arizona
18.10.11,16:22
Chobot
18.10.11,23:35
Chcel by som si preniesť číslo z T-mobile do O2 len problém je v tom že mám zablokovaný mobil na T-mobile. Keďže na súčasnom mobile mám kopec užitočného softu ktorý by už na novších typov mobilov nešlapal potrebujem ho odblokovať na O2.

Neviete mi poradiť kde sa dá v Bratislave lacno odblokovať SE C510?


len dúfam že nedopadnem ako s odblokovaním SE K 550i ktorú mi odoblokovali priamo v T-mobile a ktorá sa nedá použiť na O2 pretože tí kreténi v T-mobile majú v mobiloch vlastný soft ktorý je neplnohodnotný a veľa krát chybný a nespolupracuje dobre s hardwarom (napr na C510 foták už za jemného nedotatku svetla fotí úplne otrasne) tak som dopadol že keď mi na tú K550i niekto pošle dlhšiu správu tak mi chodí po častiach pričom medzi jednotlivými časťami je pauza okolo 20 minut .. takže celu sms si prečítam tak do hodiny.

Tu máš pekný návod, aj s videom, ako si ho odblokovať aj doma pomocou softvéru SEtool2.

http://www.youtube.com/watch?v=YJKfmIH4jUg

Funguje to, píšu o tom aj na viacerých fórach:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f473/sony-ericsson-c510-successful-unlocked-setool-705878/
duves
19.10.11,04:51
Alebo aj: http://www.se-tuning.cz/
Samuel, no ak to nechceš študovať, obetuj asi 10€. Existuje server, kde ti odblokuju mobil. Nikde nemusiš ist, je to robene cez PC. Ja som to tak už vyskušal, netreba sa ničoho obavať. Plati sa kreditnou kartou.
http://www.wotanserver.com/en

Už som tam dlho nebol (nebolo potrebne), ale oni sa stali jedničkou odblokovaní značky SE!
Sony Ericsson Firmware Flashing - Number #1 In The World
Letko
19.10.11,05:06
V BJ je chlapík, ktorý ti urobí takzvanú nadstavbu na SIM kartu. Svoju O2 sim dáš do tej nadstavby a mobil ti nerobí už žiadne problémy. Máš potom sieť O2, pričo mobil si myslí, že máš kartu T-Mobile. Nemusíš nič odblokovávať a všetko funguje.
Letko
19.10.11,05:07
V BJ je chlapík, ktorý ti urobí takzvanú nadstavbu alebo ako to poznáme z pamäťových kariet "redukciu" na SIM kartu. Svoju O2 sim dáš do tej nadstavby a mobil ti nerobí už žiadne problémy. Máš potom sieť O2, pričo mobil si myslí, že máš kartu T-Mobile. Nemusíš nič odblokovávať a všetko funguje.
Chobot
19.10.11,09:09
V BJ je chlapík, ktorý ti urobí takzvanú nadstavbu alebo ako to poznáme z pamäťových kariet "redukciu" na SIM kartu. Svoju O2 sim dáš do tej nadstavby a mobil ti nerobí už žiadne problémy. Máš potom sieť O2, pričo mobil si myslí, že máš kartu T-Mobile. Nemusíš nič odblokovávať a všetko funguje.

Zaujímavé riešenie. Kto vie, či tú zmenu spraví priamo na SIM karte (teda či v prípade, že tam vloží majiteľ inú O2 SIM, či tú mu telefón neodmietne), alebo či to spraví priamo v telefóne a potom môže užívateľ používať akúkoľvek SIM kartu.

Aj tak by som ale radšej preferoval klasické odblokovanie telefónu na úrovni operačného systému a nie len na karte. Ale vidno, že ľudia sú vynaliezaví...
Letko
19.10.11,09:30
Urobí to tak, že svoju sim kartu vložíš do takej vecičky a tú dáš normálne do mobilu. Je tam rozdiel v operátorovi. Kámoš si to dal urobiť keď prešiel z Orange do O2. Keď chcel dať do mobilu blokovaného na T-Mobile, tak musel urobiť redukciu na T-Mobile.
Chobot
19.10.11,09:51
Urobí to tak, že svoju sim kartu vložíš do takej vecičky a tú dáš normálne do mobilu. Je tam rozdiel v operátorovi. Kámoš si to dal urobiť keď prešiel z Orange do O2. Keď chcel dať do mobilu blokovaného na T-Mobile, tak musel urobiť redukciu na T-Mobile.

Chcel by som vidieť tú "vecičku". Neviem si predstaviť, ako dá do mobilu ešte niečo iné okrem SIM karty, veď to miesto je tak tesné, že tam nedám ani milimeter niečoho iného...
Letko
19.10.11,10:18
Tak bolo to možno pred 2 rokmi, takže od vtedy sú telefóny možno tesnejšie ako to bolo vtedy. Presný mechanizmus si už nepamätám, ale keby to pomohlo, môžem sa opýtať kámoša, či mi pošle fotku, ako to urobili jemu. Len nesľubujem, že sa jej tak skoro dočkám.
Chobot
19.10.11,12:55
Tak bolo to možno pred 2 rokmi, takže od vtedy sú telefóny možno tesnejšie ako to bolo vtedy. Presný mechanizmus si už nepamätám, ale keby to pomohlo, môžem sa opýtať kámoša, či mi pošle fotku, ako to urobili jemu. Len nesľubujem, že sa jej tak skoro dočkám.

NEvadí, len som bol zvedavý...
Letko
20.10.11,04:04
NEvadí, len som bol zvedavý...

Tak už viem, včera som sa ho pýtal. Karta sa položí na tenučký plošný spoj, možno 0,5mm hrubý na ktorom je čip. Na karte sa vyštikne dierka akurát vo veľkosti čipu, aby sa tam vmestil a to sa spolu vloží do mobilu ako obyčajná SIM karta.
duves
20.10.11,06:34
Fajn riešenie, ako si zničiť SIM kartu:)
Letko
20.10.11,06:41
To duves:

Dôležitý je výsledok. Čip na sim karte ostal neporušený, zvyšok karty je len kúsok plastu :)
duves
20.10.11,07:16
Treba vidiet obrazovy navod. Ako sa to ma presne urobiť.