inguska08
19.10.11,10:08
Dobrý deň, poraďáci, chcela by som sa opýtať, či môžem so zamestnancom ukončiť pracovný pomer okamžite výpoveďou z dôvodu neprítomnosti v práci: vieme, že je na marodke, ale marodku nám nedoručil. Môžme to brať ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny? Vedenie to takto chce riešiť, ale mne sa takýto postup nevidí. Vďaka za pomoc
Mila123
19.10.11,08:20
Dobrý deň, poraďáci, chcela by som sa opýtať, či môžem so zamestnancom ukončiť pracovný pomer okamžite výpoveďou z dôvodu neprítomnosti v práci: vieme, že je na marodke, ale marodku nám nedoručil. Môžme to brať ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny? Vedenie to takto chce riešiť, ale mne sa takýto postup nevidí. Vďaka za pomoc
od kedy nepracuje?
tictac7
19.10.11,08:28
Dobrý deň, poraďáci, chcela by som sa opýtať, či môžem so zamestnancom ukončiť pracovný pomer okamžite výpoveďou z dôvodu neprítomnosti v práci: vieme, že je na marodke, ale marodku nám nedoručil. Môžme to brať ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny? Vedenie to takto chce riešiť, ale mne sa takýto postup nevidí. Vďaka za pomoc

skončiť pracovný pomer okamžite výpoveďou sa nedá. Môžeš len výpoveďou alebo okamžite, sú to dva rôzne pojmy. Ak zamestnanec je na PN a do 3 dní nepredloží potvrdenie o začiatku PN, môže sa to považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a môžeš s ním v zmysle § 68 ods. 1 písm. b) okamžite ukončiť pracovný pomer. Neviem však, či to stojí za to. Boli s ním problémy aj v minulosti? Mal nejaké písomné napomenutia? Nakoľko je na PN, predpokladám, že na nej nebude viac ako rok, teraz by som to neriešila a po ukončení PN by som sa s ním skúsila dohodnúť na ukončení PP dohodou v nasledujúci deň po skončení PN s tým, že mu poviem, že v opačnom prípade sa to bude riešiť okamžitým ukončením PP a ten paragraf mu v zápočtovom liste nebude robiť dobrý dojem na budúceho zamestnávateľa. Takže tak. Viem, že niekedy je to ťažké, ale treba nechať vyprchať emócie a pozrieť sa na problém s čistou hlavou. Hrozí tu aj, že zamestnanec môže napadnúť toto ukončenie PP ako neplatné na súde keď nebudete mať dostatok dôkazov (hlavne tých písomných) súd bude na strane zamestnanca a to len potom budú opletačky.....
Xanti
19.10.11,08:31
Dobrý deň, poraďáci, chcela by som sa opýtať, či môžem so zamestnancom ukončiť pracovný pomer okamžite výpoveďou z dôvodu neprítomnosti v práci: vieme, že je na marodke, ale marodku nám nedoručil. Môžme to brať ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny? Vedenie to takto chce riešiť, ale mne sa takýto postup nevidí. Vďaka za pomoc

§ 81
Základné povinnosti zamestnanca
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2011-a.html#hore)

Zamestnanec je povinný najmä

g) písomne oznamovať zamestnávateľovi bez zbytočného odkladu všetky zmeny, ktoré sa týkajú pracovného pomeru a súvisia s jeho osobou, najmä zmenu jeho mena, priezviska, trvalého pobytu alebo prechodného pobytu, adresy na doručovanie písomností, zdravotnej poisťovne, a ak sa so súhlasom zamestnanca poukazuje výplata na účet v banke alebo v pobočke zahraničnej banky, aj zmenu bankového spojenia.

No neviem nemáte pracovný poriadok na firme kde by ste písomne mali ošetrené do koľkých dní Vám má preukázať napríklad PN? Je síce jeho povinnosť, ale technicky má pár dní čas.
rodina1
19.10.11,08:41
... ste si istí, že vám nič neposlal? čo ak v tomto prípade je chyba napr. na strane Slovenskej pošty? ... zamestnanec môže byť aj hospitalizovaný ... možno vám PN-ku doručí ku koncu mesiaca ... nemá vychádzky, ako potom môže ísť napr. zaslať PN-ku? ... treba sa na tento problém pozrieť aj z iného hľadiska ...
Katy a R
19.10.11,08:59
Sama píšeš ..

... vieme, že je na marodke, ale ....

To teda musia byť smutné pomery na pracovisku .. :mee::mee:
samo22
19.10.11,10:45
Dobrý deň, poraďáci, chcela by som sa opýtať, či môžem so zamestnancom ukončiť pracovný pomer okamžite výpoveďou z dôvodu neprítomnosti v práci: vieme, že je na marodke, ale marodku nám nedoručil. Môžme to brať ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny? Vedenie to takto chce riešiť, ale mne sa takýto postup nevidí. Vďaka za pomoc



no skoncit nemozno len tak. AK zamestnanec neposlal PN, malna to 3 dni, aby to odoslal. Chyba moze byt aj na strane posty, ako bolo uvedene...Ale kazdopadne nie je mozne okamzite skoncit pracovny pomer. Zamestnancovi je najprv potrebne poslat vyzvu, ze nie je v praci a nech zdokladuje kde sa nachadza a preco. Napisat termin do kedy to ma oznamit a komu... az po tomto kroku by som pristupoval k radikalnejsim krokom... Ved ci dnes alebo o tyzden so spätnym datumom a s A-ckami, to je snad uz jedno. na A-ckach sa da tahat aj cast dovolenky/ ak dovolenku uz nema, tak nahradu zo mzdy v priemerke dovolenky...
vsetko chce cas. Najde sa milion dovodov preco PN nedorucil, ale ked tam urobi aj neskor, sud mu to prihliadne a ak bude zamestnanec trvat na dalsom zamestnavani, tak potom budete platit:)