Laurinkai
19.10.11,14:03
Ahoj poradaci. Tak tento oznam sa zobrazi na NTB, obrazovka zostane cierna a po case NTB ponukne: resuming system or start windows normally. Vie mi prosim niekto poradit co s tym? Dufam, ze NTB nekonci a riesenie je mozne? Dakujem.
Fero11
19.10.11,13:30
pocitac nieje schopny sa zapnut a ci chces obnovit system, alebo zapnut windows normalne. Ked das normalne, tak co sa deje ? o5 ide do restartu ?? potom skus dat obnovit
Laurinkai
19.10.11,13:56
On sa potom zapne. Len preco to hlasi? Co sa mu stalo? Dufam, ze neodchadza nejaka maticna doska, alebo nieco ine.
Zoltan Miklos
20.10.11,11:56
dolezite je prevedcit sa, ci NTB je naozaj vypnuty, ked ho uz nechceme pouzivat a vytahujeme nabijjacku zo zastrcky (uspat nestaci, ked NTB spi este stale papaa elektriku, aj ked nie tolko).

kedze sa jedna o notebook, tak predpokladam, ze nebol spravne vypnuty. stava sa to napr. ked das NTB do spankoveho rezimu a pocas spanku sa mu vybije baterka, alebo ked s v podstate kedykolvek vybije baterka a NTB musi vypnut 'nudzovo'. vtedy sa to chudak snazi riesit hybernaciou, ale niekedy sa dokonca ani hybernovat nestihne nez mu dojde stava z akumulatoru. potom je windows nestastny a skuvina, ked ho opa:t zapnes.
toto je len jedna z pravdepodobnych moznosti, preco ti NTB takto narieka. zvyknes vytahovat NTB na noc zo zastrcky? ked ano a ked mas pritom slabu baterku, tak toto sa ti moze stat.
obcas som tiez videl, ze neiktori uzivatelia notebookov po skonceni prace jednoducho NTB len zatvoria a spoliehaju sa na to ze 'hadam len nejak vypne, ked uz je sklopeny monitor'. ono ten NTB ked je spravne nastaveny, tak by mohol aj vypnut, lenze staci, ked ti tam bezi browser s 2 tabmi, uz ti windows nevypne, lebo sa caka na odpoved na otazku "bezi ti browser, mam sa vypnut napriek tomu?", kedze uzivatel, uz NTB zatvoril a odlozil do suflika zrejme na tuto otazku uz neodpovie. NTB ostane na noc zapnuty, samozrejme len dovtedy kym mu nedojde stava v baterke. potom sa nudzovo nejak vypne a na druhy den tam ma uzivatel tuto hlasku.