katuliK1986
20.10.11,10:03
Pekny den Poradaci,

predvcerom som dostala odstavovac a rada by som tieto jesenne dni zdvihla imunitu sebe aj rodine prave vdaka stavam. Aka je vasa najoblubenejsia kombinacia ovocia a zeleniny? co vam chuti? dufam, ze sa inspirujem a zamiesam nieco chutne :-)

moja (zatial) najoblubenejsia kombinacia je mrkva, pomaranc, grep a zazvor
Zdenka 0705
20.10.11,08:09
mrkva, jablko, cvikla
mrkva, cvikla
mrkva, nektarinka
mrkva, hrozno...... ten zázvor dá šmrnc :)
..... základ je skoro vždy mrkva, jedno pravidlo platí, a to, že nikdy nemiešať zeleninu s ovocím, jedinou výnimkou je mrkva / može sa s ovocím/ a jablko /môže sa so zeleninou/.
BIZAL
20.10.11,08:12
Podla mna pre zdravie radsej cele ovocie, aj so supkou...lepsie ako odstavnit.
katuliK1986
20.10.11,08:14
niekde som citala, ze stava je lepsie stravitelna ako ovocie so supkou :eek: supka odobera energiu na travenie v zaludku...tak neviem, kde je pravda
kazdopadne mi chutia viac kombinacie ovocia ako ovocie samotne
Zdenka 0705
20.10.11,08:15
drť sa dá tiež použiť, napr. mrkvová výborná do fašírky, ale aj koláča ....
katuliK1986
20.10.11,08:17
alebo si z nej spraviť pleťovú masku :-)
Zdenka 0705
20.10.11,08:20
skúšala som aj zeler s mrkvou ... mňam, .. a zdravé tiež :)
osky
28.10.11,03:26
:)no,ak sa chces ozaj postarat o imunitu svojej rodiny,mala by si vediet ze kombinacia ovocia a zeleniny sa uplne vylucuje.
jedina mozna takato kombinacia je mrkva a jablko.
nemali by sa miesat ani kostkoviny ,citrusy, jadroviny alebo bobuloviny navzajom-ak by sme uz chceli byt celkom puntickari-ale to nedodrzuje asi nikto.

odstavujem sezonne ovocie a zeleninu,hlavne jablka,hrozno alebo pomarance,alebo mrkvu v kombinacii s paradajkou,ci zelerom.

:rolleyes:!!!ovocne stavy pijem zasadne na lacno,nakolko som sa uz davno docitala,ze ovocie ak sa neje na lacno,tak v tele kvasi a latky z neho telo vobec nevyuziva-nejak to zoxiduje a meni sa to na alkohol.....tak ked ozaj nemam rano tolko casu,radsej si nedam.
ovocne stavy alebo ovocie stravime cca za pol hodinku,potom uz sa mozeme najes;)

:rolleyes:zeleninove stavy,nakolko su alkalicke,mozes pit po cely den,dokonca su ovela prospesnejsie.o vylucenych kombinaciach neviem,ale znova plati ,ze najidealnejsie je kombinovat podobne druhy/korenova,plodova,ruzickova ,listova zelenina...../.


a co sa tyka tej polemiky co je vhodnejsia stava alebo cely plod:
podla toho co uz roky citam a sledujem,tak samozrejme ze pre zdraveho cloveka je velmi uzitocna aj vlaknina,cize supka.
kto ma vsak napr. taku rakovinu,je jednoznacne odporucane pitie stiav a cajov,pretoze akakolvek husta strava rakovine dava vyzivu a naviac vycerpava telo travenim.
tie napoje posilnuju imunitny system a vela ludom tieto kury pomohli.takze je fak ze stavy su vstrebatelnejsie a nezatazuju traviaci system,ale vlakninu treba tiez.

!!!stavy treba riedit kvalitnou vodou 1:1,alebo 2:1,inak su na zaludok tazke a maju sa pit pomaly,po duskoch.
do stiav sa odporuca pridat kvapku olivoveho alebo ineho panenskeho oleja-podporuje to vstrebanie vitaminov.
samozrejme-nepridavame ziadne sladidla!!!!!!!!!!!

na zdravicko!:D;)
rdb
28.10.11,09:30
Moja najoblubenejsia stava je
mrkva-zeler-cervena repa
hubatá
30.10.11,06:30
Imunitu ste už dávno celá rodina mali mať zabezpečnú domácou zeleninou a ovocím keď bola sezóna a nie teraz na jeseň odšťavovať pomaranče, grepy, zázvor. Je to blbosť. Budete potom hltať tabletky, lebo máte zápchu? A vôbec južné ovocie je plné chemikálií, aby vydržalo pekné na oko v hypermarketoch. Teraz len pekne papkajte zúbkami: kyslú kapustu, červenú cviklu, orechy, mrkvu, jablká, chren, šípky ...... Odšťavovač dať ako vianočný darček najväčšiemu nepriateľovi napr. šéfovi.
pepsikova
30.10.11,07:57
mimotemy..fuha!..ovocne a zeleninove stavy...čítam a rozmýšlam, aké stavy môže mať ovocie a zelenina.....ale "šťavy" ma nenapadlo...sorryyy:)
avalik
30.10.11,08:14
pozor surova stava z cvikly znizuje tlak - ja ju lubim ale musim opatrne len po pol deci :)
lujza.j
30.10.11,09:26
arizona
30.10.11,10:25
pozor surova stava z cvikly znizuje tlak - ja ju lubim ale musim opatrne len po pol deci :)
Zapi pol decakom domaceho, to ti tlak zas zdvihne .-)
avalik
30.10.11,10:28
Zapi pol decakom domaceho, to ti tlak zas zdvihne .-)

hej zdvihne ... ale aj pecenove testy :)
katalóg
30.10.11,12:14
Imunitu ste už dávno celá rodina mali mať zabezpečnú domácou zeleninou a ovocím keď bola sezóna a nie teraz na jeseň odšťavovať pomaranče, grepy, zázvor. Je to blbosť. Budete potom hltať tabletky, lebo máte zápchu? A vôbec južné ovocie je plné chemikálií, aby vydržalo pekné na oko v hypermarketoch. Teraz len pekne papkajte zúbkami: kyslú kapustu, červenú cviklu, orechy, mrkvu, jablká, chren, šípky ...... Odšťavovač dať ako vianočný darček najväčšiemu nepriateľovi napr. šéfovi.
Jesť surové ovocie a zeleninu by mala byť samozrejmosť. S tým súhlasím.
Briti majú napr. takúto kampaň pre národ,v linku je zaujímavé aké množstvo sa považuje za jednu porciu ovocia a zeleniny.
http://www.nazeleno.cz/bio/zdrava-vyziva/britove-radi-5-porci-ovoce-a-zeleniny-denne.aspx
Inak odšťavovač veľmi dobre poslúži tam, ako to popisovala osky vo svojom príspevku. Kto si potrebuje vyrovnať zásady a kyseliny v organizme, tak odšťavovač je na nezaplatenie. Dokonca som čítala, že všetky druhy ovocia aj zeleniny majú po odšťavení hodnotu 7. Čo je veľmi vysoké číslo, pretože najvyššie je 10. Desiatku má n apr. francúzsky íl.
pavol54
30.10.11,13:01
Zapi pol decakom domaceho, to ti tlak zas zdvihne .-)
na kruhový sval
Zdenka 0705
05.11.11,17:14
Pre tých, čo odšťavujú som objavila pár receptov na pečenie z mrkvovej drte. Dnes som si vyskúšala tento
http://varecha.pravda.sk/recepty/mrkvovy-kolac-fotorecept/20751-recept.html ... je výborný, trošku viac sa mi "uhlo" kokosu, ale to nevadí, ... a tá kupovaná citrónová poleva je vynikajúca...
Skúste aj iné recepty z drte, sú tam tiež :)
alaya1
15.11.11,15:57
Pripajam receptik, ktory som dnes objavila.
neviem, ci tu niekde na porade bol uz spomenuty, no mne sa zda dobry.
vyskusam ho koli stitznej zlaze aj srdiecku.
http://varecha.pravda.sk/recepty/citronovo-cesnakovy-zazrak/17540-recept.html