evian
21.10.11,10:54
Dobry den, chystame sa kupit nehnutelnost, ku ktorej vedie pristupova cesta a pozemky pod tou cestou su v KN uvedene ako Nezalozený LV....Cesta je vraj v sprave obce. Chcem sa spytat, ak sa najde nejaky vlastník, ci s tym nebude problem a mohol by nam branit v pristupe na pozemok...Dakujem za radu.
AlaNR
21.10.11,09:43
treba sa informovať priamo na obecnom úrade.
Mária27
21.10.11,10:02
Tieto prípady s cestami sa riešia vecným bremenom, ktoré nemusí však byť bezodplatné.
S vlastníkom pozemku pod cestou sa dá aj dohodnúť odkúpenie určitého podielu, takže by ste sa stali spoluvlastníkmi.

Občiansky zákonník

§ 151o

(3) Ak nie je vlastník stavby zároveň vlastníkom priľahlého pozemku a prístup vlastníka k stavbe nemožno zabezpečiť inak, súd môže na návrh vlastníka stavby zriadiť vecné bremeno v prospech vlastníka stavby spočívajúce v práve cesty cez priľahlý pozemok.
evian
21.10.11,10:39
Dakujem za odpovede, na kastri vsak nefiguruje ziadny vlastnik...na pozemok pod pristupovou cestou nie je na Katasrti "zalozeny list vlastníctva"...zmamena to, ze nikomu nepatri? Aj ked sa o to stara obec, obavame sa, ze sa k tomu v buducnosti niekto prihlasi...Nerozumiem sa niektorym odbornym vyrazom,aj preto som ziadala o pomoc. Neviem presne co v praxi znamena "nezalozeny list vlastnictva". este raz pekne dakujem.
dan501
21.10.11,10:55
kazdy pozemok ma vlastnika ,ked nie je zapisana na LV v registi C moze byt zapisana na LV v registri E, pripade v pozemkovej knihe ak v danom katastri neprebehol ROEP. Uz sa tu o tom pisalo skus pohladat v starsich clankoch
evian
21.10.11,11:07
Dakujem, za rady pomohli ste :)
timko50
30.10.11,17:58
Dvajte pozor ci vlasnikom nie je Slovensky pozemkovy fond odkupenie trva straaaasne dlho . Ja som cakal cca 2 roky!!!!