enrikko
21.10.11,15:48
Pekný den prajem. Mám problém s nájdením vlastníka stavby /bývalé odstavisko áut na hraničnom prechode/ ktoré sa nachádza na mojom pozemku a leží na pilieroch mojej budovy ktorá je pod touto stavbou .Podotýkam že nemám žiadne vecné bremeno na svojom LV.
Podla výpisu z parcely som zistil že sa jedná o inžiniersku stavbu pod parcelným číslom bez LV na ktorom sa nachádza aj cesta prvej triedy ktorá je ale vedla tohto odstaviska ale figurujú na jednej parcele.Na správe ciest tvrdia že im to odstavisko nepatrí a tým pádom s nimi tento problém riešiť neviem.Toto odstavisko by som chcel ohradiť a využívať vo svoj prospech nakolko moja nehnutelnosť ho má nad sebou a teraz sa nad nou odstavuju nákladné autá políciou a parkuju mi tu na streche kamiony.
Erzebeth
24.10.11,03:16
Ak máš LV na parcelu ty, nemôže byť druhá parcela nad tou tvojou. Vlastník budovy - parkoviska môže byť iný ako vlastník pozemku. Ak je pozemok tvoj, budova je tvoja, tak by mala byť tvoja aj strecha budovy.
branislavp
24.10.11,09:32
Pekný den prajem. Mám problém s nájdením vlastníka stavby /bývalé odstavisko áut na hraničnom prechode/ ktoré sa nachádza na mojom pozemku a leží na pilieroch mojej budovy ktorá je pod touto stavbou .Podotýkam že nemám žiadne vecné bremeno na svojom LV.
Podla výpisu z parcely som zistil že sa jedná o inžiniersku stavbu pod parcelným číslom bez LV na ktorom sa nachádza aj cesta prvej triedy ktorá je ale vedla tohto odstaviska ale figurujú na jednej parcele.Na správe ciest tvrdia že im to odstavisko nepatrí a tým pádom s nimi tento problém riešiť neviem.Toto odstavisko by som chcel ohradiť a využívať vo svoj prospech nakolko moja nehnutelnosť ho má nad sebou a teraz sa nad nou odstavuju nákladné autá políciou a parkuju mi tu na streche kamiony.

Ak je stavba evidovaná ako inzinierska stavba, určite musí mať vlastníka, alebo užívateľa i keď je to stavba na Tvojom pozemku. Informuj sa o tom na mestskom úrade, resp. obecnom úrade v mieste, kde sa nehnuteľnosť nachádza
enrikko
24.10.11,12:24
A je možné že na katastrálnej digitálnej mape mi prekrýva moju parcelu s LV iná parcela bez LV .To je fakt!!
pepa78
24.10.11,14:38
A je možné že na katastrálnej digitálnej mape mi prekrýva moju parcelu s LV iná parcela bez LV .To je fakt!!

Toto isté mám aj na našom pozemku...mám pozemok XY/Y ktorý je zapísaný na LV...v katastrálnej mape sa však zrazu nad našou parcelou objavila ďaľšia, ktorá prekrýva našu + ostatné susediace...tá ale nemá LV... a niekto mi nevie povedať čo to má znamenať...
Erzebeth
28.10.11,22:56
Zájdite na kataster, pozrite mapu, ktorá je zakreslená na katastri, na papieri. Tam by to malo byť v poriadku a parcely by sa nemali prekrývať. A ktaster je povinný vás informovať, nakoľko ste vlastníci pozemkov.