iceman215
21.10.11,19:49
chcel by som poprosit o pomoc pri rieseni mojho problem,

zacal som stavat rodinny dom, vybavil som si urbanisticku studiu kde je napisane co mozem a co nie…riadil som sa presne pokinmi na papieri. pri stavebnom konani mi pan zo stavebneho uradu povedal, ze si mam dat na pozemkovy urad v ba ziadost o prejazd cez ich pozemok… lenze som zistil ze pozemok leziaci pred vchodom na moj pozemok nepatri k nim ale k mestu kde chcem stavat vraj… tak som poprosil geodeta o zistenie vlastnika za nemale peniaze a zistilo sa ze je majitelom fakt mesto kde chcem stavat…. je mozne aby mi urcita osoba pri schvalovani zakazala prejazd cez pozemok na stavbu? zahradu tam mame od r. 1937 a doteraz nikto nikdy neriesil kto a kedy tade chodi… a teraz asi nebudem mat pristu k parcele...
arizona
21.10.11,19:03
draik
22.10.11,15:22
To, ze to nikto nikdy neriesil neznamena, ze po cudzom pozemku mozte chodit len tak ledabolo.
Erzebeth
22.10.11,22:38
Právo prechodu sa musí dohodnúť s vlastníkom pozemku, cez ktorý chceš prechádzať. Iba ak by ste nedohodli, rozhodne na návrh súd. Ak chceš stavať v meste, ktoré je aj vlastníkom pozemku o ktorý sa ti jedná, radšej sa skús dohodnúť.