enrikko
21.10.11,21:30
Pekný deň prajem.potrebujem súrne pomoc odborníka geodeta.zistil som totiž ,že pri kúpe nehnutelnosti /budova so strešným nekrytým parkoviskom pevne spojeným s mojou budovou /mi kataster zakreslil moju budovu aj s pozemkom na parcelu s číslom ale prekrýva mi ju dalšia parcela s iným číslom.môžu sa na jednom pozemku prekrývať dve rôzne parcely?
Erzebeth
22.10.11,23:34
Na základe čoho zakreslil kataster pozemok so stavbou do mapy?Mal si geometrický plán?
enrikko
24.10.11,12:20
Moja nehnutelnosť aj s pozemkom bola zakreslená na základe môjho geom.plánu.Ale problém je v tom že sa nad mojou parcelou s číslom a LV nachádza ešte jedna!podotýkam parcela!je nevysporiadaná a je spolu aj s cestou.
Fakt je že to čo je nad mojou nehnutelnosťou je stavba stojaca na pilieroch ktoré su súčasťou mojej budovy a nie je to cesta.Neprechádzaju tade autá .je to skôr nekryté parkovisko ale ani na to neslúži.Nkito sa o to nestará.Je možné že tú nevysporiadanú parcelu nado mnou zle zakreslil kataster?
buchač
24.10.11,12:39
Moja nehnutelnosť aj s pozemkom bola zakreslená na základe môjho geom.plánu.Ale problém je v tom že sa nad mojou parcelou s číslom a LV nachádza ešte jedna!podotýkam parcela!je nevysporiadaná a je spolu aj s cestou.
Fakt je že to čo je nad mojou nehnutelnosťou je stavba stojaca na pilieroch ktoré su súčasťou mojej budovy a nie je to cesta.Neprechádzaju tade autá .je to skôr nekryté parkovisko ale ani na to neslúži.Nkito sa o to nestará.Je možné že tú nevysporiadanú parcelu nado mnou zle zakreslil kataster?
...čo znamená ..." môjho " ....
Dá sa vysvetliť všeliako .

Ak je to geometrický plán , akože Ty si ho nakreslil , tak sa mi to potom nezdá ...kataster neakceptuje ...

takže dedukujem , môže ísť o plán staršieho dáta a tie sú niekedy mylné ...predsa len , doba už šla vopred ..

Jednoznačne len vyhľadať geodeta vo svojom okolí a dať si vypracovať - zamerať nový plán , presnejšie to bude .
Geodet vie následne aj vklady do katastra dať , s novými číslami parciel ...samozrejme , že zadarmo to nebude ...
enrikko
24.10.11,15:28
Kreslil ho samozrejme geodet pri kupovaní pozemku pod mojou budovou pred 3 rokmi a bol vložený do digitálnej mapy a akceptovaný katastrom. Mám pozemok s LV budovu s LV a nad týmto všetkým je parcela podla mapy je to cesta - komunikácia .Ale v skutočnosti nado mnou žiadne autá neprechádzajú je to skôr nevyužité chátrajúce parkovisko stojace na pilieroch mojej budovy.A nikto sa k tejto "parcele nado mnou " nehlási ani správa ciest ani mesto!
Erzebeth
28.10.11,22:52
Na streche tvojej budovy nie je iná parcela. Môže tam byť iná stavba. Čo na to hovorí geodet, ktorý ti robil plán?
enrikko
29.10.11,10:46
V prvom rade dakujem za odpovede Erzebeth!A na streche mojej budovy je stavba ktora je spolu s cestou v jednom celku na jednej parcele bez LV.To som zistil a myslím že to nie je v poriadku.Správa ciest tvrdí že im tá stavba nepatrí ale len cesta a nič nemajú na LV. Majú to však všetko /cestu aj stavbu/ spolu na jednej parcele.A tá je nad mojou nehnutelnosťou nakolko moje čiary sú zakreslené bielou čiarou a tie ich červenou čiarou.Na katastri mi tvrdia že sa to ináč nedalo zakresliť a aj to že sa v tom nemám vrtať.Ja potrebujem tú stavbu nado mnou ohradiť ale momentálne nemám právo nakolko je to nado mnou stavba bez LV na parcele bez LV!.Chcel by som sa spýtať či mám reklamovať zakreslenie ktoré je podla mňa nepresné pretože to fakt vyzerá ako keby bola nado mnou parcela.Nie je nado mnou oddelená parcela od stavby.
Erzebeth
30.10.11,15:18
požiadaj písomne kataster o vyjadrenie. Napíš čoho si vlastníkom a žiadaj vysvetliť, čo to máš nad budovou. Ak SSC tvrdí, že ich to nie, teda to ani nevyužívajú, nemalo by to byť zakreslené ako súčasť cesty. Toto stanovisko SSC prilož k žiadosti o vyjadrenie katastra.