Mik148
22.10.11,07:54
Som polovičný invalid a na úrade práce odo mňa vyžadujú, aby som sa chodil pravidelne hlásiť, keďže som aj nezamestnaný. Neplatí za mňa zdravotné poistenie štát, keď som invalid? Prosím, poraďte mi, a ak by bolo možné aj podloženie legislatívou. Veľmi pekne ďakujem.
KEJKA
22.10.11,06:06
ak si evidovaný na úrade práce, tak samozrejme, že sa musíš hlásiť a chovať podľa ich pokynov.
Ak sa ti nechce tam chodiť, resp. ani hľadať prácu, tak sa nechaj vyradiť z evidencie a seď doma.
Prepáč za tvrdé slová.
katka 23
22.10.11,06:17
Podmienky evidencie

Byť evidovaným uchádzačom o zamestnanie je právom občana nie jeho povinnosťou.
Uchádzačom o zamestnanie je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá si zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu, a ktorý......

byť evidovaným na úrade práce je právo nie povinnosť, ak nechce občan využívať služby a pomoc , ktorú ponúka úrad práce nemusí sa zaevidovať
viktorviktor
22.10.11,12:23
teda neviem, ako je to s platením zdravotnej poisťovni, platíš alebo chceš platiť?
Mila123
22.10.11,12:40
Som polovičný invalid a na úrade práce odo mňa vyžadujú, aby som sa chodil pravidelne hlásiť, keďže som aj nezamestnaný. Neplatí za mňa zdravotné poistenie štát, keď som invalid? Prosím, poraďte mi, a ak by bolo možné aj podloženie legislatívou. Veľmi pekne ďakujem.
podľa zákona č. 580/2004 , § 11 ods. 7 pís. b je platiteľom ZP štát....