LubomirD
22.10.11,15:12
Ahojte. prosim pekne o akukolvek radu. Mam k dispozicii budovu na sidlisku , jednopodlaznu pri ceste a je medzi dvoma ci troma cinziakmi, ale vzdialenost tychto bytoviek od budovy je cca 20-30 metrov. uvazujem o nadstavbe kde by som mal byt na poschodi pripadne byt s jednou kancelariou.. je nutny suhlas alebo povolenie ludi z okolitych bytoviek alebo si tam kludne mozem ten byt postavit? alebo su tam nejake prekazky?od coho to zalezi? dakujem
andiablo
22.10.11,14:44
no budeš potrebovat stavebne povolenie a budu privany ucastnici konania(majitelia susedných pozemkov) a kedže si v meste tak mesto má aj svoj územnný plán a na základe neho ti nemusia povolit vystavbu
LubomirD
22.10.11,14:48
si si isty? okolo je len mestsky pozemok. takze neviem kto by tam mal akoze byt. a nemusia mi to schvalit aj ked je to len nadstavba???
draik
22.10.11,15:20
Dolezite je, co hovori uzemny plan, regulativ vystavby obsahuje aj podlaznost. Ucastnici konania nemusia byt len majitelia bezprostredne susediacich parciel; ti sa mozu k Vasmu zameru vyjadrit, ale nic nepovoluju, nezamietaju a pod., na to je stavebny urad
LubomirD
22.10.11,15:22
Ja asi nerozumiem. myslite ze by mi to mohli povolit alebo by mohol byt nejaky problem? jedna sa uz len o nadstavbu jedneho poschodia. spodne poschodie ma asi len 3- 3,5m na vysku. nieje to velke. co mam urobit alebo ako mam postupovat? vrela vdaka
LubomirD
24.10.11,15:31
Nevie mi nik poradit? Velmi by ste mi pomohli, kde sa mam obratit alebo ako zistim ci je to realne? Alebo je vobec mozne na nebytovom priestore postavit bytovy priestor????
Mária27
24.10.11,19:04
Nemal by tam byť žiaden problém, pokiaľ nie je tienenie, hluk, zápach a pod. Stavia sa stále, zastavujú sa volné plochy ... Dúfam, že budova je / bude tvoja. Územný plán udáva zvyčajne najvyššie poschodie v lokalite..
Ved sa skús spýtať priamo na stavebnom úrade, čo všetko potrebuješ. Je to trochu atypické, ale bude to stále aktuálnejšie ako kedysi - prevádzkáreň či obchod na prízemí a hore byt.