Aldan
23.10.11,12:05
prosím vás poraďte mi: Prvýkrát som robila súhrnný výkaz. firma sa zaobera dopravou a preváža tovar zo slovenska do ČR. Na DPH tlačive si to zahrnulo do riadku 15 a riadku 16. Je riadok 16 správne? podľa zákona je to tovar, ale naša firma sa zaoberá službou dopravou.
Ďakujem
Rozalka
23.10.11,10:27
Služby dodané do iČŠ sa v priznaní DPH neuvádzajú nikam. Ak ti to zaradilo do r. 15 a r.16, tak máš nesprávne zadané smerovanie vo svojom softvéri.
Aldan
23.10.11,15:52
prosím vás a čo je to potom ak to nie je služba, firma sa zaoberá dopravou len dopravou z miesta A do miesta B v ČR.. Podľa mna je to služba nie dodávka tovaru. Takže toto by neslo do danového dph priznania
zk24
23.10.11,17:40
Poskytnutie prepravy tovaru medzi členskými štátmi:

1) ak je služba dodaná nezdaniteľnej osobe - miestom dodania služby je miesto, kde sa preprava začína
2) ak je služba dodaná zdaniteľnej osobe - platí základné pravidlo podľa § 15 ods. 1

Môžete upresniť kto bol objednávateľom, a ako ste faktúrovali za uvedenú službu?
Aldan
24.10.11,12:14
veľmi zle sa mi hovorí kto bol objednávateľom ja len dostanem hotové fa na zaúčtovanie, ale fakturovalo sa bez dph, slovák aj čech sú platcovia DPH a dokladal tam že príjemca služby je platca DPH
zk24
24.10.11,12:19
veľmi zle sa mi hovorí kto bol objednávateľom ja len dostanem hotové fa na zaúčtovanie, ale fakturovalo sa bez dph, slovák aj čech sú platcovia DPH a dokladal tam že príjemca služby je platca DPH

v tom prípade by malo isť o dodanie služby podla §15 s miestom dodania v inom ČS, s prenosom danovej povinnosti na odberatela. Taketo dodanie sluzby vstupuje iba do SV, nevstupuje do DP DPH.