ALIBABKA
24.10.11,14:13
Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o pomoc : Hokejista, ktorý má uzatvorenú hráčsku zmluvu v ČR , mesačne fakturuje HK odmenu s DPH, pretože sa tam prihlásil za platcu.Učtovná firma mu tam robí spracovanie DPH.Nerobil tam DP za rok 2010,robil len tu na Slovensku a aj to cez tlačivo FO A, čo je podla mňa zle. Chcem sa spýtať, tým, že on je plátca DPH v čechách , musí tu viesť len jednoduché účtovníctvo,alebo si môže zvoliť spracovanie podľa aj ostatných možností , teda evidenciu alebo poušál.Zaujíma ma hlavne ten paušál. pretože vďaka tej českej dph sa mi skôr zdá že nie.A je tu ešte jeden problém - v tej evidencii dph má zarátané aj nákupy nafty pre svoje súkromné auto.Nemal by mať zaplatenú cestnú daň za rok 2010 aby si tam mohol dať tieto bloky? Budem vďačná za každý skorý názor a pomoc.
ALIBABKA
24.10.11,18:34
naozaj nikto nemá skúsenosť? alebo neporadí ?
IvetaH
25.10.11,12:05
Ahoj, dneska som mimo a mobilný net stojí za nič. Zajtra sa ozvem.
S úctou
Iveta
Alenka98
25.10.11,12:51
Ak je platcom DPH iba v CR, tak si moze uplatnit na Slovensku pausalne vydavky.
ALIBABKA
25.10.11,16:38
Alenka ďakujem,v podstate som si to myslela,ale chcela som si to potvrdiť od niekoho,kto má s týmto skúsenosť.Ak mi to potvrdí aj Ivetka budem veľmi rada,pretože sa nepohybujem v tejto športovej oblasti .Už teraz vám veľmi pekne ďakujem za ochotu.
Jana Acsová
26.10.11,13:18
Z uvedeného podľa môjho názoru vyplýva, že predmetný športovec podniká v ČR a podlieha ich predpisom. V SR v prípade daňovej rezidencie podáva iba daňové priznanie z transformovaných príjmov priznaných v ČR samozrejme s využitím inštitútu zamedzenia dvojitého zdanenia podľa medzinárodnej zmluvy.
ALIBABKA
27.10.11,17:22
Veľmi pekne ďakujem, chcel po mne aby som mu len skontrolovala DP A a keď som sa v tom začala vrtať, tak som zistila,že nie je zamestnanec,že dokonca fakturuje a nakoniec, že je aj plátca DPH v ČR a že ten klub mu zráža 15 % zrážkovú daň . Ja žiaľ nemám v tejto oblasti skúsenosť a preto som si to chcela len overiť ,že ako na to. Pekný večer