babicka1
24.10.11,14:53
Dobrý den potrebovala by som sa poradit,mala som na starom počítači program 3D home ,arcon a ešte nejaké iné už presne neviem ,jednalo sa to o kreslenie ,navrhovanie bytu projektovanie ,program bol strašne drahý , ibaže sme vyhodili nejakým spôsobom grafickú kartu,a program už potom nešiel.chcela by som vediet či by sa nedal nejakým spôsobom ten program preniest do druhého počítača .ten starý mal iba diskety a cederomku dakujem za informáciu
romaker
24.10.11,13:14
Arcon funguje aj keď sa vymení grafická karta. Ak ste ho kúpili, treba pohľadať inštalačné cd alebo osloviť predajcu / www.softconsult.sk / . Program by sa teoreticky dal "preniesť " do druhého počítača , ak by mali aba pc podobné parametre. Ide o klonovanie harddiskov. Ak prenesiete harddisk do toho druhého počítača a spustí sa Windows, máte po problémoch, pôjde tam aj starý Arcon.
Dôležité je či máte legálne windows aj Arcon. Ak nie, riešenie existuje. Napr. stiahnúť skúšobnú školskú/ testovaciu verziu, ktorá je zdarma. Hlavne opíšte na čo chcete Arcon použiť.
Roman
babicka1
24.10.11,14:47
ide o to že cd už nieje stratilo sa, to bolo asi 10 rokov dozadu. vytiahli sme hardisk chceli sme ho dat do nového počítača no nejde to .
misoft
24.10.11,15:30
Otázky:
A) Programy na "starom" PC pracovali pod akým operačným systémom? (Windows aký?)
B) V akom rozlíšení monitora tento program pracoval?


A)- pokiaľ by to bol starší OS, skúsiť pri kliknutí (na novom PC) na ikonku programu PTM a dať pracovať v režime kompatibility
B)- pokiaľ by sa však "rozbehol" na novom OS a vyhodil chybové hlásenie o zobrazení (rozlíšenie), toto potom nastaviť v setup-e, prípadne nájsť inicializačný súbor k programu (staršie programy sa týmto vyznačujú) napr. 3dhome.ini a v ňom editovaním upraviť rozlíšenie. Niekedy to pomôže - PC a OS potom vie, aké rozlíšenie môže použiť.
babicka1
24.10.11,15:40
mal windows milenium
romaker
04.02.12,14:30
Stiahnite si školskú verziu a nainštalujte ju na nový počítač.