sona123
25.10.11,13:55
prosím Vás o radu ohľadne JU - som SZCO a svoje sídlo mám doma kde aj skutočne vykonávam svoju činnosť - ide o administratívu - využívam k tomu svoj telefon, internet,... - mám paušál od mobilného operátora evidovaný na moje meno a internet je na meno môjho manžela nakoľko celé inkaso je na jeho meno. Môžem si dať pomernú časť napr. 70% do svojich nákladov bez prepisov na ICO ked to aj realne využívam?
dakujem
tictac7
25.10.11,11:58
nie. Pokiaľ na doklade nie sú Tvoje údaje podľa ŽL, IČO a v prípade, že si platca, tak aj IČ DPH, kontrola Ti tieto doklady neuzná ako VOZD.
ego.mc
26.10.11,06:02
Tu si dovolím čiastočne nesúhlasiť. Mobil na Vaše meno (aj keď nie je na IČO) môžete dať do výdavkov.
Zita5
26.10.11,06:08
Súhlasím pokiaľ sa jedná o neplatiteľa DPH.Ďalšou vecou je , že mobil by mal byť súčasťou obchodného majetku .

Ak by bol platiteľ DPH to je už na inú tému .
sona123
02.11.11,20:33
takže by som nemusela platiť poplatky a prepisovať na ICO? mate s tym aj praktickú skúsenosť? myslím danovákov po kontrole
KEJKA
02.11.11,21:26
kedysi stačilo mať určitú históriu výdavkov
mobil, telefón - prehľad účtov za určité obdobie pred SZČO a po začatí podnikania.
PRED vykážeš priemerné náklady 30EUR,
PO budú náklady 90 EUR,
je zrejmé, že ti náklady stúpli o 60 EUR, čo by mohli uznať, že z dôvodu podnikania.
==============
podobne by sa dala riešiť spotreba elektriny /ale tam sa to ťažko dokazuje pri adminstratívej práci/