Lucka1707
26.10.11,13:25
Som laik do počítačov, resp čo sa týka jeho hardwareu. Prednedávnom sa mi začal pc prehrievať až na 75-80 stupňov ° ! a to pri spustení hry, pozeraní telky na internete a podobne. Neviem či to bude ventilátorom, alebo čím. Bola by som rada kebyže poradíte čo s tým :)
mecky
26.10.11,14:54
bolo by dobre aspon napisat co je to za pc.
vseobecne: vycistit chladic od prachu pripadne este vymenit teplovodivu pastu
pistik71
27.10.11,06:06
Laik asi nebude menit teplovodivu pastu na procesore :-) Ale ako pise mecky, urcite vycistit pocitac. Staci ti na to krizovy sraubovak (na otvorenie PC), vysavac (vysatie prachu) a najlepsie nejaky jemnejsi stetec s dlhymi stetinami (aby si ten prach trochu "rozrusila"). Tym stetcom sa trochu pohrab na chladici a pod ventilatormi - ked su dlhe stetiny, tak sa dostanes skoro vsade bez rozoberania.
Tiez zapni otvoreny pocitac, aby bolo vidiet ci sa tocia vsetky ventilatori - na procesore, grafickej karte, na zdroji, pripadne moze byt este pridavny v skrinke pc.
luja5
27.10.11,06:41
Mala som podobný problém so starším NTB, okrem prehrievania tiež dosť hučal. Pri hľadaní aj tu na Porade som sa v jednej z tém prvýkrát stretla s radou mať pod NTB chladiacu podložku, kúpila som si, ale v tom štádiu prehrievania NTB to nepomohlo. Ako laik, ktorý nerád opravujem systémom "A je to!" :), som preto NTB zverila odborníkovi z okruhu svojich známych. Rozobral, čo bolo treba, vyčistil, musel vraj vymeniť aj teplovodivú pastu ... Pomohlo, problém s prehrievaním a hučaním prestal.
KoxXxo
27.10.11,08:56
Len pozor na statickú elektriku pri tom vysávaní.
Lucka1707
27.10.11,09:14
diky moc, páčia sa mi polopate vysvetlené veci do ktorých sa nevyznám :D vždy všetko povysávam, ale k vysávaniu pc som sa nikdy nedokopala :D
pistik71
27.10.11,13:35
tak to by si sa cudovala kolko bordelu sa najde v takom starsom pc. Aspon raz do roka povysavat, pripadne ak je polozeny na zemi (nasava viac prachu), tak aj dvakrat.