naommi
27.10.11,13:19
Dobrý deň,

chcela mi som poprosiť poradiť ako sa dostať z danej situácie :

z dôvodu že mi ex-zamestnávateľ nedal podklady aby som mohla podať daňové priznanie za rok 2010 som bola nútená požiadať o odklad podania.

Do tohto času sa tak nestalo a Daňový úrad mi uložil pokutu cez 330 €.

Neviem ako ďalej postupovať. Mám sa voči pokute odvolať? Platiť pokutu, nechtiac porušovať zákon lebo ex-zamestnávateľ si neplní zákonnú povinnosť sa mi zdá nespravodlivé.

Prosím o radu.

Veľmi pekne Vám ďakujem.
Braňo
27.10.11,11:22
no mala si skôr podať nekorektné v termíne a po dodaní dodkladov spraviť opravu. odvolanie teraz nepomôže, mohla si mať ušetrených 330 EUR.
Katy a R
27.10.11,11:30
skúsiť to s odvolaním môžeš :) .... aj keď asi to bude - ako Braňo píše (niekedy ale aj motyka vystrelí;)).

keďže je to dosť peňazí .. a zamestnávateľ porušil svoju povinnosť (ak je to jednoznačné - vieš doložiť)... stálo by za to vymáhať škodu od neho :confused::)
zk24
27.10.11,11:35
Máš ako dokázať že si zamestnávateľa žiadala o vystavenie dokladov?
Katy a R
27.10.11,11:57
Máš ako dokázať že si zamestnávateľa žiadala o vystavenie dokladov?

.. mala by to byť povinnosť zamestnávateľa - aj bez požiadania (§75 odst 2 ZP) ... aj si to zamestnávateľ dáva podpísať (prevzatie).
a tiež z o DzP (§39) hovorí o povinnostiach za-ľa
zk24
27.10.11,12:12
Ano, ja viem. Ale možno zamestnávateľ poslal... aj s tým sa stretávam, člvoek zapatroší, nevie načo to je, a potom ked zistí ze to na nieco bolo, tak zhána kopie.