agathel
23.01.06,20:25
Mam veľa kucharskych knižiek, ale doteraz mi najviac vyhovovala kniha " Velká domáci kuchařka" od Ladislav Nodl , Jarmila Mandžuková a Karina Havlů, super.... A Vy?
maturantka
27.01.06,10:50
Ja si zase dám poradiť a najradšej mám overené recepty, ktoré tiež rada podávam ďalej. Mám už z toho dosť hrubý fascikel. A z kuchárskych kníh, ktoré som si kúpila a nebanujem za vyhodenými peniazmi je od Jiřiny Bohdalovej Lidi, to je bašta!
durisovad
27.01.06,17:22
Mam kucharsku knizku od Magdaleny Dobromily Rettigovej. Ale su to recepty na pracu a cas velmi narocne, aj ked zaujimave.
janasv
27.01.06,21:57
Ja kucharske knihy zboznujem. Je to pre mna najlepsi relax. Mam ich niekolko: napr. Recepty zo Zivota - 1-6 /dalsie uz nie, pripomina to telenovelu.../, Ham a mnam 3. od Petra Novaka, Nove recepty v slovenskej kuchyni, Recepty prastarej matere /stare recepty pisane ako kedysi/, Recepty pre jeden hrniec, Recepty pre deti,.....rozne knihy so zahranicnymi receptami - maju len tu chybu, ze niektore suroviny tu nedostat, ale inak sa tam clovek vela dozvie. Aj ked podla vsetkych nevarim, rada si pri nich oddychnem a nacerpam inspiraciu, ked uz neviem, co mam varit, "resetnem" a v mnohych su aj dobre rady. Rada tiez pozeram aj rozne relacie o vareni a peceni - J.Oliver, Nigela Lawson, Dve damy na motorke /take dve starsie anglicanky.../... Davaju ich najma na Spektre. Rada som pozerala aj Prima varesku, este zo zaciatku, ked tam bola taka pani Katerina, ktora sa stale rozplyvala, aku ma nejake jedlo ".. krasnou, krupavou kurcicku..." Ale mala dobre rady. Sem tam si to pozriem aj teraz. Sem tam si teraz pozriem aj Bicana na JOJke /ach ten blby vysielaci cas.../. Ten talian Vincenso a aj Andrea su fakt sikovni.
Tweety
28.01.06,09:01
Ešte je dobrá kniha aj 2000 najlepších receptov našej a zahraničnej kuchyne.
pyton
28.01.06,11:41
to janasv: ešte si zabudla na Novotného :p Inak, krásne si to popísala. Ja si tiež strašne rada pozerám knižky o varení aj varenie v TV /Jamieho Olivera, Floyda, 2 dámy pri tele/. Niekedy chodil aj Pyco :D
Kuchárskych kníh mám strašne veľa, rada mám Vianoce v našej súčasnej kuchyni - Elena Peniašteková, Co chutná v Evropě - je to dostať v Lacných knihách, je super, novinka z Albatrosu Kuchařka pro začátečníky - Fiona Wattová.
Dobre sa tiež číta Kuchařské recepty vypsané z krásne literatury, ja to mám z Odeonu, s ilustráciami Adolfa Borna, ale videla som takúto knihu predávať aj v Lacných knihách.

A najnovšie mám tiež rada recepty na nete, snáď bude aj na to nová téma.:p
janasv
29.01.06,10:01
Mily pyton :)- jasne, ze Novotny a nie Novak:o. Dakujem.:p Moje prsty boli rychlejsie ako hlava.....:rolleyes: Tiez mam rada recepty na nete. A najnovsie ma bavi kucharka na www.porada.sk (http://www.porada.sk) .....:D:p:D:).

A este mam - Zlata kniha Mary Berryovej Dezerty a cukrovinky. :p:p:p:pTo je nadhera:p:p:p:p!!!!!!To je akokeby som pozerala katalog svadobnych siat.:p:p Ale, nepiekla som z nej nic:D:D, iba sa pozeram:rolleyes:. Mozno to z nej uz niekto vyskusal. Dajte vediet. :):)
lokok
29.01.06,17:38
Nie som skúsena kuchárka, ale pri varení mam knižky Recepty zo života. A dari sa mi variť a aj piecť. Obrazky v tych knižkach su super.
Tweety
29.01.06,19:20
Niekedy by bodlo, keby tie knižky aj samé navarili.:p
durisovad
29.01.06,21:09
Dostala som vela dobrych receptov aj s podrobnym manualom od Vlasty (ondrejvla). Hodne som ich uz aj vyskusala a rodina pochvalila. Vlasta je iste vyborna kucharka a so svojimi skusenostami sa podeli aj s nami menej zrucnymi.
ondrejvla
30.01.06,07:02
Dostala som vela dobrych receptov aj s podrobnym manualom od Vlasty (ondrejvla). Hodne som ich uz aj vyskusala a rodina pochvalila. Vlasta je iste vyborna kucharka a so svojimi skusenostami sa podeli aj s nami menej zrucnymi.

Dáška ďakujem za pochvalu, som rada, že moje recepty Tvojej rodine chutili. A nehraj sa, že nie si zručná kuchárka, v našom veku už aj keď nie sme zručné, ale sme skúsené.

Ja hľadám jeden recept, ktorý som voľakedy tu na Porade čítala, viem, že to bolo kuracie mäsko, syr,zemiaky smotana, ktorú som ja nahradila mliekom, ale už si neviem spomenúť od koho bol, mám pocit že od ALDY, ale nie som si istá. Vtedy som ho vyskúšala, chutil celej rodine, opäť ho chcú, ale ja si neviem spomenúť...
Ak si niekto pamätáte, kto mi ho poslal cez SS, prosím o jeho zverejnenie.
Ďakujem vopred aj za moju rodinu.

A ešte niečo, ja mám v obľube kuchársku knižku - hrnčekové recepty, odporúčam ju všetkým mladým kuchárkam, má jednu výhodu - nemusí sa nič vážiť, je vhodná i na chatu.
ondrejvla
30.01.06,18:41
Nik si nepamätá na ten recept?
janasv
05.02.06,10:03
Ja to robim takto:): zemiaky ocistim a nakrajam na kolieska. Do pekaca nalejem trochu oleja, poukladam nan zemiaky, na zemiaky porcie kurciatka, zalejem - primerene - smotanou /mliekom/ s 1-2 /kazdy, podla chuti/ strucikmi cesnaku a solou alebo solcankou, korenim /kto moze - dochutit podla vlastnych zdravotnych moznosti :D /, na vrch trochu masla. Najprv prikryjem alobalom a dusim v rure cca 30-40 min. Porom odkryjem a dopekam, polievam kuriatko /kur. polievkou/, posypem /nemusi/ syrom. Peciem, kym sa urobi pekna korka a je to makke. Podavam so salatom, najcastejsie z cinskej kapusty, s porom /cibulou/, cesnakom a kyslou smotanou. Alebo - cierna redkev so solou a kyslou smotanou. Kto co chce.
Aj samotne zemiaky nakrajame na lupienky a zaliate smotanou /mliekom/ s rozpucenymi strucikmi cesnaku, solou /korenie kto chce/, zapecene a nakoniec posypane syrom /aby sa nevypiekol, ale pekne roztiekol/ su velmi dobre. :p:p Vacsinou ostane len pekac, lebo je nejedly.
A este jedno kurca so smotanou :p- kurca rozporcujeme, posypeme grilovacou zmesou, poukladame do mierne naolejovaneho pekaca /jenskej misy/. Na vrch poukladat kusky masla. Priliat trocha vody. Prikryt a piect v rure asi 30-40 min. Potom poliat smotanou - pozor na jensku misu - pomaly liat smotanu na masko nie na misu, aby nepraskla. Postupne polievat vypekom kuriatko a dopiest do makka a chrumkava. Podavat so zemiakmi, varenymi alebo pecenymi. :p:p Dobru chut.:p:p
Lila
15.02.06,08:13
Horné kuracie stehienka so syrom a šľahačkou


horné stehienka, strúhaný tvrdý syr, vajcia, soľ, hl.múka, smotana na šľahanie 33 perc. 250 ml, očistené zemiaky pokrájané na kolieska

Postup: Do hlbokého nevymasteného pekáča dávam osolené kuracie stehienka, ktoré som predtým obalila v hladkej múke, rozšľahaných vajíčok, v ktorých bola malá hrsť strúhaného tvrdého syra.

Do pekáča ukladáme tak, aby sme medzi tieto stehienka mohli dať na kolieska pokrájané zemiaky /aj postojačky/. Zemiaky dobre posolíme a
polejeme zvyšnými vajíčkami. Nakoniec okolie stehienok /t.j. zemiaky -nie mäsko/ polejeme smotanou na šľahanie. Pozor nenahrádzame mliekom!
Stehienka ešte trochu posypeme strúhaným syrom a zľahka gril.korením.

Pečieme zakryté cca 25-30 minút na 200-220 stupňoch.
Potom odkryjeme/nezľaknite sa ešte to nevyzerá vábne/ a pečieme do zlatista do chrumkavej kôročky. Asi tak 15-20 minút.
Je to naozaj vynikajúce.

Pre labužníkov: Z tej smotany je výborná šťavička, ak jej chcete viac, treba pridať trochu viac smotany. Ja dávam 3 dcl.
ondrejvla
16.02.06,19:01
Aj tieto som si prekopírovala, robím niečo podobné, ale tam boli na drobno nakrájané kuracie prsia ako na čínu,cesnak, zemiačky sa piekli, skôr dusili spolu s tým, nakoniec sa pridávala smotana so syrom. Spolu sa to zapieklo.
ondrejvla
16.02.06,20:04
Posúvam, dúfam, že sa tu kukne ALDA, od nej som mala ten recept?!
Prosím, poraď, neviem ho nájsť.
alla66
27.09.09,11:18
V minulosti som videla na Porade linky na elektronickú kuchársku knihu. Neviem ich pohľadať, poprosím dámy o pomoc... kde si kopčíte recepty z Porady:confused:
erzet
27.09.09,11:26
Ja si zase dám poradiť a najradšej mám overené recepty, ktoré tiež rada podávam ďalej. Mám už z toho dosť hrubý fascikel. A z kuchárskych kníh, ktoré som si kúpila a nebanujem za vyhodenými peniazmi je od Jiřiny Bohdalovej Lidi, to je bašta!
Všetky recepty sú, pravdepodobne, overené.
alla66
27.09.09,11:53
Všetky recepty sú, pravdepodobne, overené.
Vieš sa orientovať v kuchyni a v receptoch ;) Kam si zapisuješ dobré recepty z porady?:)
erzet
27.09.09,18:19
mám program "Recepty doma"
alla66
27.09.09,18:23
mám program "Recepty doma"
mimotemydnes som si ho stiahla:---, ale trošku v ňom blúdim, musím sa mu viac venovať...si s ním spokojný?
erzet
27.09.09,20:25
mimotemydnes som si ho stiahla:---, ale trošku v ňom blúdim, musím sa mu viac venovať...si s ním spokojný?
Veľmi, ja ho mám už dlho. Je jednoduchý môžeš sa spýtať trebars aj cez ss