gresko99
27.10.11,23:49
Dobry den chcem sa opytat ci nema niekto skusenost s potravinarskou foliov na foliovnik (konštrukciu už mam postavenu)

Dakujem
wabi
29.10.11,04:35
Je lepšie používať veci na to, na čo sú určené. Nám sa síce zdá že je aj takáto folia priehladná, my však nevidíme tú časť spektra ktorú potrebujú rastliny. Rastliny budú pod ňou trpieť, najmä na jar a jeseň keď je svetla i tak menej.
pavol54
29.10.11,04:57
Dobry den chcem sa opytat ci nema niekto skusenost s potravinarskou foliov na foliovnik (konštrukciu už mam postavenu)

Dakujem
nepíšeš o aký veľký fóliovník sa jedná. Ja som si potreboval pred pár rokmi izolovať jednu papriku tak som konštrukciu okolo obtiahol strečovou fóliou , vydržalo to jeden známy "zohnal" kotúč fólie na balenie hnojiva radil som mu aby to nerobil síce mu vydržala kým papriku nepozbieral ale v júni už zbieral na záhrade len úlomky a mal ich plno najmä tých pár cm2 nestálo to za tú úsporu UV filter majú len tie ktoré sú určené na vonkajšie použitie tie vydržia 5 a viac rokov(najmä ak ich na leto stiahneš a uložíš vedľa fóliovníka a zakryješ.
Dáša_
29.10.11,06:39
Ak si dobre pamätám, tak aj Lebiš niektoré svoje foliovníky poťahuje strečovou fóliou

http://www.lebis.cz/text/cs/mobilni-foliovnik.aspx

ak to nie je obrovská plocha, ja by som to skúsila
wabi
29.10.11,18:42
Ale veď tá folia nie je zas tak drahá, zvlášť keď ide o menšie plochy...
gresko99
29.10.11,20:33
Ale veď tá folia nie je zas tak drahá, zvlášť keď ide o menšie plochy...
A neviete nahodou kolko stoji m^2 folie ktora by tam mala ist ??
wabi
30.10.11,07:04
Ja som kupovával priamo v Plastika Nitra. ASi budú mať cenník na nete. Majú to v 6 m šírke. Vygúgli.
Stojí za to mať kvalitnú foliu, ktorá vydrží a prepúšťa to, čo má!
hubatá
30.10.11,07:34
Staré okná nie sú lepšie aj čo sa týka prieniku slnka. Najlepšie ak sú ešte so starými žalúziami ......
wabi
31.10.11,14:59
Okná prepúšťajú veľa slnka a preto sa musia v lete tieniť, napríklad žalúziamy, pretože všetkého moc škodí ale teraz na jeseň, v zime a na jar je práve veľa slnka výhodou. Treba však urobiť opatreenia aby cez deň nebolo moc teplo v porovnaní s nočnými minimami. Takéto extrémy škodia a v skleníku sa kumulujú preto treba veľa sudov či iných nádob s vodou, ktorá bude pufrovať klímu.