kergulaan
28.10.11,08:02
Je mozne, existuje program na spajanie suborov s priponnou .jpg
Mam 4 obrazky / scany a potreboval by som ich dostat do jedneho suboru. Scanovane to je na rovnakom scanery, rovnake rozlisenie atd.

ZA odpoved vopred dakujem
Letko
28.10.11,06:07
Napr. aj v Skicári, ktorý je vo Windowse.
kergulaan
28.10.11,06:25
No asi som pomalsie chapavy, (s graf. programami moc nerobim) ale ako to mam spravit v tom skicary.
Ja by som chcel, aby 4 stranky textu, boli aj vo vyslednom subore 4 stranky. Ked to skusam v skicary, tak sa mi bud nacita novy subor - volba otvorit alebo je stary text prekryty novym - volba prilepit zo suboru.
Letko
28.10.11,06:28
Aha, takže to chceš ako dokument? Tak potom vo Worde:
Vložiť - Obrázok - Zo súboru
domenico.office
28.10.11,06:33
Súbory typu jpg sa nedajú spájať do jedného súboru, aby bol výsledný súbor jpg.
kergulaan
28.10.11,06:43
a niektore ine graficke subory by sa dali? ak vies ktore a ako daj vediet.
domenico.office
28.10.11,07:01
O jedinom, ktorom viem, je tif. Len pozor, nepoužíva kompresiu, ako jpg, výsledný súbor je veľký. Záleží ešte, na čo to potrebuješ. Veľkosť sa dá obmedziť, veľkosťou, rozlíšením.
kergulaan
28.10.11,07:06
Ako som uz pisal, jedna sa najcastejsie o zoskenovane texty, v roznych casoch, ktore nasledne by som si chcel tematicky pospajat do jedneho celku / suboru. Teraz to mam riesene cez adresare a podadresare co je trosku pracnejsie pri otvarani.
Asi fakt bude najjednoduchsie to importovat do wordu a bude.
ivka70
28.10.11,07:06
A neda sa to zoskenovat do pdf?
bodliak
28.10.11,07:13
Tiff moze mat viacej "stran", gif moze byt animovany (stranky sa budu postupne menit)...
Jpeg mozes natiahnut na dlzku, ak mas 4 obrazky 800x600, tak mozes mat jeden 800x2400 a obrazky budu pod sebou.
Nacitaj prvy, zmen v Atributoch rozmer, potom vloz a posun dalsie obrazky vzdy pod predchadzajuci.
kergulaan
28.10.11,07:15
Bohuzial ten skener (hp psc 1315) alebo ja to nevieme. Ked dam safe as tak su moznosti: tif, png, dxc, gif, jpg,fpx, png, pcx.
Do toho pdf by to snad islo konverovat cez irfanview - takze ako spojit v pdf?
Dáša_
28.10.11,07:22
no neviem, ja robim v zoneri. A uplne bežne spájam viac obrázkov buď do seba, za sebou, ako potrebujem.

Teraz som si to vyskúšala aj so scanom.

otvorim si nový obrázok a existuje voľba vložiť obrázok do obrázku. Môžem vložiť až 9 obrázkov = jpg dokumentov.
andreaS
28.10.11,07:33
skus skenovat do suboru tiff ... moj skener sa ma vzdy pyta ci chcem naskenovat dalsiu stranu, dam ano... a kym odklikavam ano, tak mi vsetko uklada do jedneho suboru, kt. ma viac podstranok...
kergulaan
28.10.11,07:45
Bohuzial skeny nie su robene naraz ale pocas niekolkych dni a do roznych tem.
Marína
28.10.11,07:57
kergulaan, spojiť jednotlivé súbory do jedného vieš v programoch, ktoré pracujú s vrstvami, napr. v Gimpe, uložiť ich v rôznych formátoch, napr. jpg/jpeg, png, tif, ........ Priamo vo formáte pdf nie, dá sa však napr. cez PDF Creator(virt. tlačiareň) a to súbor/tlač a zo zoznamu tlačiarní vyberieš PDF Creator.
Pozri aj tému http://www.porada.sk/t173053-uprava-velkosti-fotky-letaku-a-kvalita.html

Súbor s príponou tif sa tu nedá priložiť.
srska
28.10.11,08:07
Bohuzial ten skener (hp psc 1315) alebo ja to nevieme. Ked dam safe as tak su moznosti: tif, png, dxc, gif, jpg,fpx, png, pcx.
Do toho pdf by to snad islo konverovat cez irfanview - takze ako spojit v pdf?tak ako radí marína. pdf napríklad pomocou pdf creator - 4 súbory pdf pospájané do jedného, ktorý má potom 27 strán (dppo, dpfob, dpfoa, opatrenie (http://www.******.sk/viewtopic.php?f=200&t=385))