kergulaan
28.10.11,10:30
Pri aktualizacii win 7 home premium sk 64, doslo k nejakej chybe. Aj napriek usiliu suportu ms, (mnozstvo emailov a aj vzdialeny pristup) sa 7-cku nepodarilo spojazdnit - iba v safe mode.
Netbooku Lenovo U165 - nema dvd mechaniku. Bod obnovy tiez nefunguje z neznamych pricin a teda nie je moznost sa vratit k niektoremu povodnemu nastaveniu.
Mam 3 particie
C- iba win + co si tam pri instaaciach ponastavovali jednotlive programy (thunderbird, FF, atd)
D - data + vsetky instalacie
E - zatial prazdna

Otazky
- reinstalacia z usb ma s tym niekto skusenosti - co mi doporucili:
http://arstechnica.com/business/news/2009/12/-the-usb-flash-drive.ars
http://blogs.technet.com/b/windowscz/archive/2009/12/10/vyzkouzeli-jste-uz-windows-7-usb-dvd-download-tool.aspx

Po reinstalacii - ostanu data na D zachovane a ako to bude s nastaveniami co su na C, bude treba znovu instalovat vsetky programi z D?

Ma niekto skusenosti z lenovo rescue key - take male schovane tlacitko - je tam moznost obnovit stav z vyroby, alebo na stav z predchadzajucej vytvorenej zalohy. Je tato zaloha totozna z bodom obnovy vo win?
Vlado40
28.10.11,09:44
Po novej inštalácií ostanú data na D zachované ,ale na C bude treba doinštalovať všetky programy,takže je potrebná záloha dát programov ,ktoré sú na C .Možnosť obnovy dát z výroby nie je bod obnovy.
kergulaan
28.10.11,10:05
... ale na C bude treba doinštalovať všetky programy,takže je potrebná záloha dát programov ,ktoré sú na C .Možnosť obnovy dát z výroby nie je bod obnovy.
Prosim ta, mozes upresnit, pretoze ja mam vsetky instalacie na D, na C sa len zapisovali "profily" - aj v tomto pripade je potrebne preinstalovavanie programov a nasledna instalacia ich nastaveni z archivu?

Bod obnovy - data z vyroby - ja viem ze to nie je jedno, ale v navode pisu, ze je moznost si vybrat po stlaceni Onekey recsue ci chcem nastavenia z vyroby alebo z obnovy. Tu je ale problem, ze mne sa tie body obnovy vo win nevytvarali a terazky neviem ci lenovaci maju nejaky iny systen na to, schovany za danym tlacitkom. Pretoze to tlacitko sa stlaca pri vypnutom NB, cize win nejde. To je otazka?
Vlado40
28.10.11,10:15
Ak keď sa program inštaluje do D ,tak malá časť sa nainštaluje do C a po novej inštalácií Win sa program po novom nainštalovaní nespustí.Podľa mňa Lenovaci myslia na zálohu win ,cez ich zálohovací program ,ktorý tam je možno nainštalovaný ,nie windows a bod obnovy.
kergulaan
28.10.11,10:40
Chapem to pre programi co si nieco ukladaju do document a setings, ale co take programi ako Irfanview, defragler, vlc player atd, to fakt budem musiet nanovo instalovat?
- este otazka, pri novej instalacii napr KMPlayer, mam ho najprv odstranit z adresaru kde sa nachadza a potom nainstalovat.
- ked spustim reinstal nie je tam moznost opravy systemu?
sthruska
28.10.11,10:47
Pri preinštalovaní OS musíš vždy všetky programy inštalovať odznova. Nezáleží na tom, kde boli inštalované. Nový OS o nich nevie.
kergulaan
28.10.11,10:57
Svina, teda myslim ten novy os. :>D
Uz sa na to tesim, asi si najprv porobim zoznam, co to tam mam vsetko nainstalovane az viem co musim potom ponatahovat a archiv nastaveni atd.
KoxXxo
28.10.11,18:08
Zoznam si môžeš jednoducho urobiť CCleanerom:
kergulaan
28.10.11,18:15
dik to som fakt netusil ze je tam taka volba, doteraz som si ju nevsimol