rennka
28.10.11,10:14
Ahojte, chcem sa spytat : jeden e-mail(gmail) pouzivaju viaceri -skupina studentov, vkladaju si nan odkazy, ucivo a pod. A jeden z nich im tieto informacie vymazava. Da sa nejakym sposobom zistit kto z nich, ak ano ako ? Poradte prosim
kergulaan
28.10.11,08:34
No myslim si, ze to nebude mozne, kedze predpokladam, ze sa tam prihlasuju pod jednym menom a heslom. Tak asi tazko.
Ak je moznost, tak navrhujem pouzivat nektoreho email klienta - napr Thunderbird a nasledne si vsetko stahovat - archivovat u seba, a nic sa nestrati. Pozor pri nastaveniach nie IMAP ale POP.
rennka
31.10.11,08:13
Dakujem Kergulann, ale nerozumiem tomuto:
"Ak je moznost, tak navrhujem pouzivat nektoreho email klienta - napr Thunderbird a nasledne si vsetko stahovat - archivovat u seba, a nic sa nestrati. Pozor pri nastaveniach nie IMAP ale POP."
Da sa to napisat nejak jednoduchsie, aj pre pc laika?
Vdaka
kergulaan
31.10.11,11:28
Thunderbird /TB/ - je pocitacovy program, ktory si nainstalujes do svojho pocitaca a ktory ti bude stahovat postu z tvojich emailovych uctov, to znamena, ze po spusteni programu sa TB spoji s email uctami ktore mas, skontroluje ci mas na nich novu postu a tu ti stiahne do tvojho PC. Cize mas email u seba na PC.
Tak isto, ked chces napisat email, spustis ho a napises postu a on danu postu odosle.
Vyhody (aspon teda podla mna):
- postu mam na 2 miestach - gmail + moj pc
- prehladnejsie prostredie
- viacej email uctov obsluhujem z jedneho programu (napr Gmail, hotmail, zoznam, pobox...)
Nevyhody:
- asi iba prvotne spustenie a nastavenie pripojenia, ale aj to uz je lepsie ako bolo v prvych verziach.
ak mas trosku casu tak tu je stranka http://www.mozilla.sk/thunderbird/
a forum o danom programe http://forum.mozilla.sk/viewforum.php?f=5&sid=96f7ae6db69e583e6d8728004439468d
Precitaj a daj vediet ci si ho chces nainstalovat, dam par rad ako na to.
ZAroven ta musim uopozornit, ze to nepomoze vyriesit problem, ktory bol zadany v tejto teme.
Zoltan Miklos
31.10.11,12:08
na taketo ucely by som odporucal online sluzby ako napr. google documents alebo OfficeLive s tym, uvedene sluzby maju manazment pristupovych prav, kde sa da zadefinovat, kto moze obsah pridavat, editova, ci mazat.
google mail mouzivat s jednym loginom na zdielanie dokumentov ne neefektivne. a este odpoved na otazku: nie, neda sa zistit, kto dany obsah maze. ak chcete zostat pri danom rieseni, niekto musi pravidelne robit zalohy obsahu pre pripad dalsej straty dokumentov. v pripade, ze studenti novy obsah zasielaju na danu adresu, je vyhodne nastavit automaticke preposielanie prichadzajusich emailov na zalozne emailove konto. to znamena, ze kedykolvek pride na email novy obsah, ten sa automaticky preposle aj na zalozne konto. avsak toto nemusi fungovat v kazdom pripade, zizl neviem, zko presne studenti pouzivatu danu technologiu. preto by som radsej odporucal prejst na uz spominany google documents alebo OfficeLive s tym, ze kazdy studen budem mas svoj login.
rennka
01.11.11,10:38
Dakujem za odpovede, ale je to komplikovanejsie tym, ze tento e-mail pouziva skupina vyse 100 studentov a studentsky poradcovia..., ale oboznamim a uvidi sa ako sa dohodnu.
kergulaan
01.11.11,11:14
To teda nechapem, 100 studentov a posielaju si nieco cez gmail, su to studenti alebo ziaci?
Neplechu na ucte moze robit aj niekto nevedomky. Ak sa pripaja cez TB a ma nastavene IMAP, tak si svoj adresar s postou v TB, synchronizuje s Gmailom, a tak ked nieco vymaze u seba, tak sa to vymaze aj na Gmaile.
Prepac, bez urazky, ale naozaj vyuzivat pre 100 studentov Gmail ako verejne ulozisko dokumntov a info, mi pripada ... no zvlastne.
rennka
02.11.11,07:58
Ja sa nehnevam a tiez sa mi to zda zvlastne, ale zial je to tak .
kergulaan
02.11.11,09:06
No a nemozes to zmenit?