derek191919
28.10.11,10:55
Zdravim,
prosím Vás, viete mi niekto poradiť postup ako nastaviť v thunderbirde aby pošta ktorá do neho je preposielaná ostala aj na pôvodnom serveri (gmaile)? Diki moc :)
kergulaan
28.10.11,09:12
Myslim si ze to nie je funkcia TB ale nastavenie konta, v tvojom pripade gmail.
Cize prihlasis sa na gmail a tam mas vpravo hore ozubene koliesko - moznosti - das si nastavenia posty a tam volba Posielanie posty POP / IMAP
Nastavis si POP a tam mas Ponechanie emailu na Gmaily.

Pozor, v thunderbirde musis mat tiez ucet na Gmail nastaveny ako POP, pretoze ak mas ako IMAP, tak sa ti vlastne posta synchronizuje a mas to co mas na Gmaily aj u seba.
derek191919
28.10.11,09:22
Ďakujem, našiel som to, nastavil som to a teraz tam mam:
"Prevzatie POP: 1. stav POP je odblokovaný pre všetky správy ktoré prišli od 21.10. 2009"
2. Ked sú správy sprístupnené cez POP ponechat kopiu Gmail v doručenej pošte
čiže to znamená, že už mi to ostane aj na pôvodnom maily?

A mam IMAP a to chcem tak, že vlastne to čo mam v Thunderbirde chcem mať zaroven aj v Gmaile, to pre pripad, ze by som potreboval ist do schranky aj z ineho pc, v ktorom nieje Thunderbird.
kergulaan
28.10.11,09:34
GNo trosku na uzrejmenie, POP protkol ti vlastne z gmailu urobi archiv a vsetko tam necha, co si rucne po pripojeni na gmail uzet cez prehliadac nevymazes sam.
IMAP - ak to dobre chapem, nemam ho rad, ti synchronizuje data medzi GM a pc. To jest, si pripojeny a mas na pocitaci to co na gmaily, nieco na pc vymazes a ono sa ti to vymaze aj na gmaily. vypnes TB a ides na gmail cez prehliadac a nieco tam vymazes a nasledne sa pripojis cez TB a tebe sa to automaticky vymaze aj na pocitaci - synchronizuje sa to s Gmailom.
Napriklad, keby si si otvoril gmail z inet cafe cez TB - tak ti to nacita celu tvoju postu do toho PC.
IMAP je dobre pre ludi, co pracuju napr z viacerych svojich pocitacov a vsade chcu mat rovnake data.

Dufam ze som to trosku vysvetlil.
derek191919
28.10.11,09:38
No hej vysvetlil si to super,teda ak som to spravne pochopil :). Ved ale ak niečo vymažem v TB, tak logicky to chcem mať vymazane aj v gmaily nie :P , čiže ten IMAP asi využiva veľa ľudí (samozrejme sa najdu vinimky, ale ak niečo chcem mať vymazane tak to nechcem mať ani tam ani tam)
kergulaan
28.10.11,09:54
Este sa ti nestalo, ze si nieco vymazal a az potom si zistil,ze to potrebujes? Stastny clovek.
Ja pouzivam POP
derek191919
28.10.11,10:02
No tak asi ani nie, alebo aspon nič take dôležite, ale ak niečo vymyžem tak mi to ostane v koši a kedže gmail ma prakticky nezaplnitelnu schranku, tak mam taky archiv v koši :). ešte by si mi mohol poradiť, ako nastaviť v TB aby som sa do programu prihlasil heslom a potom už tie mailove učty spravoval bez hesla. Aj som si nastavil v TB cez NASTROJE- BEZPECNOST - ULOZENA HESLA - a zaškrtol som "použit hlavné heslo" , problem je v tom, ze ked zapnem TB, tak vyskoči aby som zadal heslo ale staci dat na tu hlasku ze zrušit, alebo proste zatvorit a bezproblemov sa tam dostanem bez hesla, nechapem tomu čo to ma znamenať.
kergulaan
28.10.11,10:12
Musim bezat, pozriem sa na to a napisem neskor
kergulaan
28.10.11,13:36
aky mas TB - verziu, ja tada doteraz pouzivam 3.1.15 mozno na TB 7 to bude ine, ale ja v moznostiach - bezpecnost - ulozene hesla nemam zaskrtnutu moznost hlavneho hesla a fachci to OK. Automaticky sa to pripaja k uctom a stahuje maily atd.
derek191919
28.10.11,18:41
Fu verziu neviem, nenašiel som. Praveze ja mam zaškrtnute poličko hlavneho hesla, lebo chcem mat iba jedno heslo na všetky tie učty, čize to heslo služi vlastne aby som sa dostal do TB a tam u z sa pohybujem medzi učtami bez hesla, problem je ten, ze to mam zaškrtnute ale dostanem sa tam aj ked si to pyta heslo a ja ho pritom nezadam, iba tú hlašku zavriem a som v TB. Neviem či to nefunguje alebo čo je tam nastavene. Proste chcem dat pri spusteny TB jedno heslo a potom uz spravovat mailove učty...
kergulaan
28.10.11,19:20
Este pred odchodom do postele
Verzia TB - Pomocnik - O programe TB a tam mas pod logom verziu TB
Co sa tyka hlavneho hesla, ja ho nepouzivam. Sluzi na to, aby sa ti niekto nedostal do TB a nie na samotne pripajanie sa k uctom, pretroze tam zadavas hesla, ktore si si zadal pri vytvarani jednotlivych kont. To znamena, ze na zoznam, gmail, hotmail atd mozes mat rozne mena a hesla a TB po nastaveni uctov - mien a hesiel na ne bez problemov pripoji, a ty ich uz nemusis zadavat. Takze, ak nemas strach ze ti niekto zobere pocitac a zacne ti citat postu cez TB, tak by som to hlavne heslo zrusil. MMCH - pre trosku zbehleho PC cloviecika, nie je problem si precitat postu co mas na PC aj bez otvorenia TB.
Preco sa ti spusti TB aj ked das zrusit, to fakt neviem - podla mna by sa nemal.
derek191919
28.10.11,19:38
aha, mam TB 7.0 . No ved hej, tak som to nastavil, aby som do zvlašt mailov už potom nepisal hesla ked som ich raz zadal. A praveže mam strach ze sa mi tam niekto dostane po zapnuti TB, lebo pc použiva viac ľudi, preto som tam nastavoval to hlavne heslo, len akosi nefunguje a v tom je ten problem čo tu chcem vyriešiť, že to proste nefunguje :( , ale diki moc za pomoc.
kergulaan
29.10.11,05:48
Tak som si zadal aj ja hlavne heslo, TB nabehol, ale bez zadania hlavneho hesla ma nikde nepustil, nech som stlacal X alebo zrusit, stale tam bolo okno s heslom.
No ja mam TB 3, skusim neskor pozriet na druhy pocitac, tam mam TB 7
derek191919
29.10.11,07:01
No skus to prosim ta na tej sedmičke, lebo sa fakt citim ako amater ze to neviem nastaviť aby ma to tam nepustilo bez hesla...
derek191919
02.11.11,15:42
No čo Kergulaan, pozrel si sa aj na ten PC kde maš TB 7 či ti ide to hlavne heslo ?
kergulaan
02.11.11,18:59
Prepac, uplne som na to zabudol ale nepotesim ta, ked som si tom skontroloval na druhon PC - tak aj tam mam 3,1,15 a nie TB 7 - z dovodu, ze TB7 vyhadzuje pri instalacii nejaku chybu pri spolupraci s eset-om.
Takze sorry, neporadim, ale skus pozriet tu:http://forum.mozilla.sk/viewforum.php?f=5&sid=35c39fafda1b87b136516ccc8d0eaf9e
derek191919
02.11.11,21:06
Prepac, uplne som na to zabudol ale nepotesim ta, ked som si tom skontroloval na druhon PC - tak aj tam mam 3,1,15 a nie TB 7 - z dovodu, ze TB7 vyhadzuje pri instalacii nejaku chybu pri spolupraci s eset-om.
Takze sorry, neporadim, ale skus pozriet tu:http://forum.mozilla.sk/viewforum.php?f=5&sid=35c39fafda1b87b136516ccc8d0eaf9e

a to nevadi, snad to najdem v tom tvojom odkaze. Diki moc :)