peto84
28.10.11,14:25
Zdravím, máte niekto skúsenosti s týmto druhom očkovania ? Mne to moja alergiologička navrhla, ale neviem či mám ísť do toho (mám alergiu na peľ). Povedala, že to bude zopár injekcií. Ako to vlastne funguje? Koľko injekcií budem musieť absolvovať? Ďalej, čo ma odrádza je možný anafylaktický záchvat, na ktorý ma doktorka upozornila. Je pravda (čítal som na internete), že po anafylaktickom záchvate budem musieť ísť ešte na 24 hodín do nemocnice? Neviem, či mám ísť do toho lebo sa trochu obávam, že mi to spôsobí nejaké zdravotné problémy. Poradíte?
Gina Er
28.10.11,12:36
Sú to 4 injekcie (aspoň u mňa boli)v mesačných intervaloch,obsahujú alergény,ktoré Ti spôsobujú alergiu.Začína sa v zime,december-január,po mesiaci vždy ďalšia.V prvej je toho alergénu najmenej,v poslednej najviac.Telo sa takto pripravuje a zvyká si na alergény.Chodila som 7 rokov na takéto injekcie,nikdy som nemala žiadnu reakciu okrem jemného začervenania v mieste vpichu.neviem,či mi pomohli tieto injekcie alebo alebo liečba homeopatikami.Nemám už tak veľké problémy.Som alergická na peľ burín a niektorých stromov.
Tamila
28.10.11,13:24
Moja dcéra brala injekcie proti peľovej alergii päť rokov, vždy v od januára 4 injekcie, tuším najskôr po týždni a potom po dvoch. Nedá sa porovnať jej stav pred injekciami a po nich. Každým rokom sa jej neskutočne stav cez leto zlepšil. Nikdy nemala žiadnu reakciu okrem boľavého ramena.
pasuliatko
28.10.11,15:34
poznám xyz ľudí čo chodili na to očkovanie a nikto nikdy žiaden anafylaktický šok nedostal....
teraz sú na trhu aj TBL a účinok je rovnaký, užívajú sa doma netreba chodiť k lekárovi... zvyčajne sú to 3 injekcie ročne január, február, marec a potom o rok zas a zas.... zvyčajne to trvá 5 rokov celá procedúra a potom by mal byť pokoj... ja som pokoj nemala... :D a chodila som dlho na injekcie... ;)
mizu24
28.10.11,19:41
No neviem, ale ja som zo začiatku chodila každý týždeň, potom každé dva a potom raz za mesiac a bolo toho určite viac ako 4. Možno sa to už zmenilo, od vtedy sú už tri roky. Nikdy som nemala žiadnu reakciu, až na to spomínané rameno, ale bolo to v pohode. Ale v lete som sa cítila lepšie.