Chrusťa
28.10.11,17:22
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť skúsených mzdárov neviete mi poradiť ako by mala vyzerať dohoda o konte pracovného času ak firma chce k takému kroku so zamestnancom pristúpiť? Veľmi by ste mi pomohli, rovnako ako aj v tom, ako to funguje v praxi. Dosť sa popísalo o tom teoreticky ohľadne vedenia "troch účtov" pri konte, ale ako to uplatňujete v praxi? U nás sú zamestnanci odmeňovaní mesačnou mzdou. Ak máte s kontom prac. času aj osobné skúsenosti a používate to v svojej práci veľmi by ste mi tým pomohli. Čo treba uviesť v zmluve o konte prac. času? Všade sa iba uvádza, že musí byť uzavretá písomne.Za skoré reakcie ďakujem všetkým poraďákom
Chrusťa
29.10.11,10:23
posúvam túto tému...
Chrusťa
02.11.11,11:55
Nikto nepracujete s kontom pracovného času?
drobeceva
02.11.11,12:19
konkrétne skúsenosti s tým nemám, ale čo som študovala, ako na to , tak KPČ môže zaviesť zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov, dohoda musí byť písomná a vyžaduje to aj dohodu s týmto zamestnancom /nestačí len rozhodnutie zamestnávateľa/.
V prípade, že nemáte odbory, resp. zástupcu z-cov, KPČ sa nemôže zaviesť.
Ak to všetko je poschvaľované a pristúpi sa ku KPČ, vedie sa evidencia -účet pracov.času, účet vyplatenej mzdy, rozdielový účet.
Z uvedeného mám obavy /plánujeme to vo firme zaviesť v zime/, teoreticky to ovládam, neviem si celkom , čo to všetko to v praxi bude obnášať a hlavne u tých, ktorí vystúpia a mzdu budú mať vyplatenú. /ZP hovorí o tom, že najneskôr v lehote dvoch mesiacocov, kedy PP skončí sa uplatní na súde právo na vrátenie vyplatenej mzdy/.
Snáď sa niekto ozve, kto s tým už začína, resp. plánuje KPČ.
Chrusťa
02.11.11,20:27
touto cestou vyzývam skúsených poraďákov, aby sa pridali k našej téme a "fungovaniu" konta pracovného času v praxi...
Ľubica2
17.05.12,09:16
Ahoj, u nás sme zaviedli Konto pracovného času v materských školách. Dohodu o zavedení som spracovala na základe dostupných informácii. Uvidím, čo ukáže prax. Ale už teraz viem, že bude okolo toho dosť papierovačky.
Inečka
10.02.13,20:22
posúvam .... má niekto vzor dohody o konte prac. času, resp. vie niekto poradiť ?
scame
23.04.13,09:03
Ako bude fungovat konto prac. času u zamestnancov ktorý su odmeňovaný úkolovou mzdou? naozaj tu nič nie z praxe o KPČ a snažím sa získať čo najviac, tak ak niekto už frčí na KPČ dajte vedieť, moooc mi pomôžete...
​Dík