Mária27
28.10.11,17:48
Dostala som otázku, ktorú posúvam


Chcel by som Vas poprosit o radu vo veci dlhu v zdravotnej poistovni Dovera.
Dna 6.3.2005 som sa odstahoval za pracou do Velkej Britanie. Bol som presvedceny ze som sa z poistovne odhlasil no nemam o tom ziadne potvrdenie a na adresu mojho trvaleho pobytu na Slovensku bol prave doruceny list od exekutora, ktory odo mna vymaha 903.64 Eur, rovnaku sumu od mojej sestry a 76.36 Eur od mojej mamy. Vsetci sme v zahranici. Jedina nehnutelnost na Slovensku je byt nasej trvalej adresy v prenajme od obce na mamu, v ktorom ma nejake hnutelne veci otec no rodicia su rozvedeni.
Mam nejaku moznost odvolania sa voci danemu dlhu? Moze exekucia postihnut majetok mojho otca? Je nejaka moznost tejto platbe vyhnut, resp. pozastavit plynutie urokov? Plati na to nejaka premlcacia lehota?
Taktiez rozmyslam o zmene obcianstva, malo by to nejaky vplyv v danej situacii?
Za Vasu radu Vam uprimne dakujem.
Mila123
28.10.11,15:51
ak je zdravotne poistený mimo SR, nech nahlási zmenu v ZP....možno to zaberie a exekúciu zrušia....
Mária27
28.10.11,15:58
Najskôr sa chcem spýtať, či si pred exekúciou nedostal žiadne upomienky, výzvy, platobný rozkaz a pod. ohľadne dlhu.
Ďalej si porovnaj svoj prípad so zákonom, ktorý prikladám (je ale najnovší, niektoré ustanovenia sú zmenené). Pozri si najmä výnimky v § 3, tiež premlčacie doby a pod.
Prikladám ti aj judikát s podobným prípadom, keď sa odsťahovaný do cudziny úspešne dovolal zrušenie rozhodutia súdu o exekúcii v zdravotnom poistení.
BXLmiami
28.10.11,16:18
Vybavuj to IHNED.Proti Pente nemáš žiadnu šancu.