Galka26
28.10.11,19:04
Dobrý deň.

Mám takýto problém.

Včera sa mi po dlhšom úsilí podarilo vyexportovať databázu kontaktov (čisto meno-mail) z Access do Outlook. Sama domovská stránka MS Office hovorí, že priamo urobiť to nejde, ale ide to prostredníctvom .txt súboru. To sa mi nepodarilo, ale nakoniec sa mi to podarilo, keď som dáta z Access vyexportovala do Excel a odtiaľ naimportovala do Outlooku.

Problém je v tom, že včera sa mi krásne tie kontakty naukladali do Outlooku, ale dnes mi pri tom istom postupe vypisuje stále chybové hlásenie (prikladám obrázok).

Vie mi s tým niekto poradiť?

Na stránke Officu píšu, že sa mi má pri exporte z Access objaviť nejaký Text Wizard, pri ktorom mám nastaviť, že 1. riadok v txt súbore nech predstavuje kolonku s názvom, ale mne sa tam nič také neobjaví. Viem to poslať do Excel, tam to vyzerá ok, ale keď to pošlem do txt súboru, je to úplný nezmysel, žiadne potrebné dáta.

Čiže mám problém aj s Accessom, aj ten Outlook nejako blbne, keď neprijíma dáta z Excelu. A vyslovene som to nastavila ako xls (nie xlsx, lebo Outlook 2007 vie importovať dáta len z Excel 2003 a nižšie- nepýtajte sa ma, prečo :) )

Ďakujem za všetky odpovede :)

Snáď ma niekam pohnú.

G.
Zoltan Miklos
28.10.11,20:36
toto chybove hlasenie oznacuje, ze musis pomenovat vyber na excelovskom harku. ked si otvoris ten excelovsky dokument, musis vybrat cely blok dat, ktore chces potom importovat. musis do vyberu zahrnut aj nazvy stlpcov. ak toto mas, tak ides na tzv Name Box (vid obrazok priloha) a napises nejake meno pre ten vyber. meno nesmie by zhodne s menami stlpcov a nesmie obsahovat medzery. daj meno napr. 'KontaktyNaImport'. ked si tam vlozila to meno, tak len kliknes Enter a vlozila si tzv. Named Selection.
Skontrolovat to mozes tak, ze kliknies na ten trojuholnicek (vyznaceny v prilohe) a ma sa ti zobrazit zadane meno v roletovom menu. ak si ho vyberies, oznacia s ti tvoje data.
ak ti tento named selection funguje, mozes ulozit excel dokument. Je vsak paradoxne, ze mozes len stary excel format, lebo named selection je vlastnost excel 2007... kazdopadne skus ulozit v 2007 a ked nepojde naimportovat tak v starom formate.
Galka26
29.10.11,05:12
toto chybove hlasenie oznacuje, ze musis pomenovat vyber na excelovskom harku. ked si otvoris ten excelovsky dokument, musis vybrat cely blok dat, ktore chces potom importovat. musis do vyberu zahrnut aj nazvy stlpcov. ak toto mas, tak ides na tzv Name Box (vid obrazok priloha) a napises nejake meno pre ten vyber. meno nesmie by zhodne s menami stlpcov a nesmie obsahovat medzery. daj meno napr. 'KontaktyNaImport'. ked si tam vlozila to meno, tak len kliknes Enter a vlozila si tzv. Named Selection.
Skontrolovat to mozes tak, ze kliknies na ten trojuholnicek (vyznaceny v prilohe) a ma sa ti zobrazit zadane meno v roletovom menu. ak si ho vyberies, oznacia s ti tvoje data.
ak ti tento named selection funguje, mozes ulozit excel dokument. Je vsak paradoxne, ze mozes len stary excel format, lebo named selection je vlastnost excel 2007... kazdopadne skus ulozit v 2007 a ked nepojde naimportovat tak v starom formate.

Velmi pekne dakujem!!! :)
Galka26
29.10.11,05:21
Boze, ja Vam tak dakujem!!! Funguje to! :) Krasne naimportovana databaza!! :)