arizona
29.10.11,15:44
Neviete mi poradit na co sluzi program Privoxy? Je mozneho odinstalovat?

Nedavno sa mi Privoxy objavilo v PC, netusim skadial.:eek::confused:
Prestali mi fungovat vyhladavace /ani na Porade nic nenajde,ani na inych forach/,zda sa mi, ze problem moze byt v tomto programe.
Poradite niekto prosim?
pepsikova
29.10.11,13:51
...ten program si si mohla stiahnuť ako doplnok k nejakému inému, ktorý si potrebovala..a kludne ho môžeš odinštalovať,pokiaľ ti škodí...

(z google:Privoxy je non-caching proxy s pokročilými možnosti filtrovania pre zvýšenie súkromia, úpravy dát webové stránky a HTTP hlavičky, kontrolu prístupu a odstránenie reklamy a ďalšie nepríjemný Internet haraburdu. Privoxy má flexibilné konfiguráciu a je možné prispôsobiť podľa individuálnych potrieb a vkusu. To má aplikácie pre samostatné systémy a viac užívateľov siete.

Privoxy je slobodný softvér pod licenciou GNU GPLv2.

Privoxy je spojená s projektom Software vo verejnom záujme (SPI).http://www.privoxy.org/

..vyhoď ho!..
arizona
29.10.11,16:03
dikes,pepsi

no,vyhodit ho nejde,zistila som, ze ma potom nepusti na net...

nevie niekto,ako to treba nastavit?
pepsikova
29.10.11,16:39
...mojík, odinštalovať prehliadač,všetky adobe čo máš,vyčistiť register ccleanerom, odstrániť všetky programy, čo nepoužívaš a nanovo dať prehliadač,aj adobe reader....hentaké šíty sa prihadzujú k väčším programom a potom robia galibu..

..neaktualizovala si si skype?..lebo aj tam sa prišmajchluje takýto hajzlík a máš problém..
arizona
29.10.11,16:54
Netusim, ci sa mi to k niecomu "prismajchlovalo",lebo si zvacsa davam pozor a rusim "fajky" na rozne prihodene zbytocnosti, hmm
Len mi je divne,ked som to dala odinstalovat, tak ma vobec PC nepustil na net. Tak som to vratila spat.

Precistujem,odoberam zbytocnosti a defragmentujem casto,takze asi v tom nebude problem.

-skype -nie
-adobe pred par dnami :eek:

Uz sa luskam tym pol dna,netusim ako dalej :rolleyes:
Vlado40
29.10.11,16:56
Nepusti na net-si pripojená káblom alebo wifi.
pepsikova
30.10.11,17:38
...mojík, čo si urobila s tým programom?..daj info..
buchač
30.10.11,17:47
dikes,pepsi

no,vyhodit ho nejde,zistila som, ze ma potom nepusti na net...

nevie niekto,ako to treba nastavit?
http://www.abclinuxu.cz/clanky/site/privoxy-1-blokovani-pristupu
arizona
30.10.11,18:14
Nepusti na net-si pripojená káblom alebo wifi.

cez wifi
arizona
30.10.11,18:16
http://www.abclinuxu.cz/clanky/site/privoxy-1-blokovani-pristupu
@ buchac
Dik Buchy,to je pre Linux


@ pepsi
neurobila som nic...vyskusala som vselico na co som si trufla,nic nepomohlo...takze nevyhladava stale
buchač
30.10.11,19:09
@ buchac
Dik Buchy,to je pre Linux
...aha ...

@ pepsi
neurobila som nic...vyskusala som vselico na co som si trufla,nic nepomohlo...takze nevyhladava stale

3.0.17 Privoxy úplný opis
Privoxy je non-caching proxy s pokročilými možnosti filtrovania pre zvýšenie súkromia, úpravy dát webové stránky a HTTP hlavičky, kontrolu prístupu a odstránenie reklamy a ďalšie nepríjemný Internet haraburdu. Privoxy má flexibilné konfiguráciu a je možné prispôsobiť podľa individuálnych potrieb a vkusu. To má aplikácie pre samostatné systémy a viac užívateľov siete.

Okrem základných funkcií pre blokovanie reklám a správu cookies, Privoxy ponúka mnoho doplnkových funkcií, ktoré poskytujú koncovým užívateľom väčšiu kontrolu, viac súkromia a väčšiu slobodu:

* Podporuje "Pripojenie: keep-alive". Odchádzajúce spojenie môže byť udržiavaná pri živote nezávisle na klienta.
* Podporuje IPv6, za predpokladu, že operačný systém sa tak príliš, a skript configure detekuje.
* Podpora tagovanie, ktorý umožňuje zmeniť správanie založené na klienta a servera hlavičky.
* Môže byť prevádzkovaný ako "záchytnú" proxy, ktorý sa nebude musieť nastaviť prehliadača individuálne.
* Sofistikovaná akcie a filtrov pre manipuláciu servera i klienta hlavičky.
* Môže byť pripútaný s ostatnými proxy servery.
* Integrovaný prehliadač konfiguračné utility a riadenie na domovskej stránke (skratka:. Domovskú stránku prehliadača založené na sledovaní pravidiel a rôzne efekty, diaľkové prepínanie.
* WWW stránok (text náhrady, odstraňuje bannery na základe veľkosti, neviditeľný "web-chyby" a HTML ťažkostí, atď)
* Modulárna konfigurácia, ktorá umožňuje štandardné nastavenia a užívateľských nastavení bývať v samostatných súboroch, takže inštalácia aktualizované súbory akcie neprepíše individuálne užívateľské nastavenie.
* Podpora pre Perl kompatibilný regulárne výrazy v konfiguračných súboroch, a sofistikovanejšie a flexibilné konfiguráciu syntax.
* GIF de-animácie.
* Bypass mnoho kliknite pre sledovanie skriptov (script bráni presmerovanie).
* Užívateľsky prispôsobiteľné HTML šablón pre väčšinu proxy-generovaných stránok (napr. "blokovaný" strane).
* Automatická detekcia a re-čítanie konfiguračného súboru zmien.
* Väčšina funkcií je ovládateľné pre jednotlivé stránky alebo na základe umiestnenia.
* Mnoho menších pridané nové funkcie, obmedzenia a chyby odstránené.
Privoxy 3.0.17 download tagy
Web Proxy cookie manager ochrane súkromia proxy, ochrany osobných údajov súbory cookie
3.0.17 Privoxy Windows 7 Poznámky k vydaniu
Nová verzia
· V prípade chýbajúcich údajov serveru, žiadna chybové hlásenie sa zašle klientovi v prípade, že žiadosť prišla na znovu pripojenie. Klient sa potom mal ticho opakovať žiadosť bez obťažovania užívateľa. To by malo výrazne znížiť frekvenciu quot; žiadny server alebo zasielateľ receivedquot dát, chybové hlásenie mnoho užívateľov hlásené.
· Viac spoľahlivú detekciu predčasne uzavreté klienta zásuvky s keep-alive povolená.
· FEATURE_CONNECTION_KEEP_ALIVE je oddelená od FEATURE_CONNECTION_SHARING a teraz k dispozícii na všetkých platformách.
Vylepšená manipulácia s POST požiadavky na znovu pripojenie.
· Keby sa mal opraviť problémy s pripojením zastavil po odoslaní formulára údaje u niektorých konfigurácií prehliadača.
• Opravená rôzne problémy latencie výpočtu.
Umožňuje klientovi odovzdať NTLM overovanie žiadostí o odovzdanie plnej moci. Bolo tomu tak už predpokladá, a naznačil, pracovať v 3.0.13 beta, ale v skutočnosti nie. Teraz je potvrdené, pracovať s IE, Firefox a Chrome.

http://www.windows7download.com/win7-privoxy/ichozpkk.html
misoft
30.10.11,19:10
arizona: Ak sa dá, skús po pripojení k routeru cez kábel LAN vstúpiť do nastavení routera, v sekcii WLAN (možno WLAN Setting) si zisti SSID siete (názov siete, tú potom budeš pri WiFi pripojení hľadať), v časti zabezpečenie pozri ako to máš zabezpečené (WPA2) - zároveň by tam malo byť heslo tej siete (to heslo potom budeš zadávať pri prihlásení WiFi).
Potom skontroluj, či máš zapojenú WiFi kartu, vstúp do nastavení pripojenia (PTM na ikonku WiFi pripojenia), v časti Všeobecné si daj vlastnosti, nájdi si Internet Protocol, vysvieť (označ), daj vlastnosti a zadaj Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky a všetko OK. Potom by WiFi karta mala nájsť všetky dostupné siete (ak si dáš Hľadať dostupné siete), označíš tú svoju, dáš pripojiť (aj automaticky), zadáš heslo (keď sa pripojí, bude vyžadovať heslo) a malo by to fungovať.

To Privoxy jednoducho zmenilo nastavenia WiFi karty (zmena IP,DNS)kvôli "anonymnému" pripojeniu a preto sa k svojej sieti nemôžeš pripojiť.
arizona
30.10.11,19:29
Diky za vase rady.

vyzera to dost komplikovane...:mee:

neviete, ci by nepomohlo nanovo nahodit Mozillu? To by bolo asi rychlejsie :confused:
misoft
30.10.11,19:44
Mozila nemá s nastavením sieťovej karty nič spoločné (jedine zadaním IP adresy sa cez kábel dostaneš do nastavení routera) - je to len program na prehliadanie obsahu stránok. Mozila sa nepripája k sieti, len zobrazuje to, čo dostane od sieťovej karty a potom do "dešifruje" do čitateľnej podoby. Ale pre pripojenie je potrebné nastaviť parametre karty, aby karta (a teda počítač) sa vedel pripojiť.
mecky
30.10.11,19:45
Mozila nemá s nastavením sieťovej karty nič spoločné - je to len program na prehliadanie obsahu stránok. Mozila sa nepripája k sieti, len zobrazuje to, čo dostane od sieťovej karty a potom do "dešifruje" do čitateľnej podoby. Ale pre pripojenie je potrebné nastaviť parametre karty, aby karta (a teda počítač) sa vedel pripojiť.

treba pozriet nastavenia browsera, mozno je tam stale nastavene presmerovanie na proxy
misoft
30.10.11,19:51
V nastaveniach browsera (prehliadača) môžeš nastaviť len domovskú stránku (teda tú, ktorá sa prvá zobrazí po otvorení prehliadača - ak zadám dom. stránku google.com - naskočí Google, ak zadám facebook.com naskočí ako prvý Facebook). Ale arizona sa nemôže pripojiť k WiFi sieti, teda browser v takom prípade zobrazí, že nemôže nájsť stránku, alebo že nie je pripojenie. Pre pripojenie k sieti sa MUSÍ nastaviť sieťová karta (parametre), aby sa našla sieť.
mecky
30.10.11,19:54
arizona
30.10.11,19:54
ste zlati, dakujem..len poprosim piste trochu jednoduchsie, som blondina :D


Pomozu tieto obrazky?
Vlado40
30.10.11,20:10
Máš možnosť sa pripojiť na router aj cez kábel ?
arizona
30.10.11,20:16
ano
Vlado40
30.10.11,20:17
Tak potom odinštaluj program a skús net cez kábel.Ak pôjde potom cez kábel ,tak nastavíme aj wifi.