derek191919
30.10.11,09:10
Dobrý deň,
idem robiť jeden projekt-internetové stránky pre určité úrady na celom Slovensku, je to z vlastnej iniciatívi, čiže neplatí ma štát, len mám veľa skúseností s týmto úradom a ich oficialne stranky neposkytujú toľko informácií koľko môžem ja poskytnúť a navyše su strašne chaoticke a neusporiadané, tak preto som sa na to dal. Kvôly know-how nepoviem o aké úrady sa jedná, ale povedzme ze to bude hygienicky úrad, aby ste si to mohli lepšie predstaviť o čo mi ide. No a prejdem k problemu. Cize budem robit cca 50 stránok (pre každý okres jednu) napr. www.hygienickyuradlevice.sk, www.hygienickyurdatrnava.sk, atď. Obsah všetkých stránok bude z cca 80% rovnaký, tie zvyšné % je prispôsobenie pre každé mesto zvlášť... Moja otázka znie, ako to ovplyvní pozíciu stránky vo vyhľadávači, ked tie stranky sú skoro duplicitné? Viem, že duplicitné stránky google posúva o niekoľko desiatok alebo aj stoviek dozadu, ako by ste to riešili? Dakujem za odpovede.
Zoltan Miklos
30.10.11,08:35
preco nespravis iba jednu stranku, kde budes mat nejaku hlavnu sekciu so spolocnymi informaciami a potom podsekcie rozdelene pre mesta? podla mna by to bolo financne, casovo aj logicky efektivnejsie a mal by si va:csiu celkovu navstevnost tej jednej stranky.
pokial by si chcel robit mnozstvo stranok, tak googlu vyhovuje, pokial nemas identicky slovosled. to znamena ze na kazdej stranke by si mohol zmenit slovosled, ci hodit nejake synonyma a mal by si to v suchu. ale je to samozrejme pracne. naozaj si neviem predstavit dovod preco by si chcel robit vela maly webiek namiesto jednej velkej.
derek191919
30.10.11,10:48
Chcem to dať takto z dôvodu, ze stranku budu navstevovat hlavne starší ludia, ktorí málo vedia pracovat s pc, tak chcem aby mali čo najjednoduchšiu cestu k obsahu čo potrebujú. Viem že to bude pracne, ale teda dakujem za radu, posnažim sa použivať synonyma a slovosledy iné.
TomasHC
30.10.11,18:12
Nelogické - či už poplatky za domény, hosting, alebo aktualizácia...
derek191919
30.10.11,18:57
Nelogické - či už poplatky za domény, hosting, alebo aktualizácia...

Poplatky za domeny a hosting sú nepodstatné, aktualizacia nieje problem, kedze na úradoch sa tak často neaktualizuje a 50 stranok zaktualizujem v priebehu par dni ak nie aj za den. Riešim tu teraz poziciu z hľadiska duplicity tych stranok, nie poplatky :P
TomasHC
31.10.11,07:13
Poplatky za domeny a hosting sú nepodstatné, aktualizacia nieje problem, kedze na úradoch sa tak často neaktualizuje a 50 stranok zaktualizujem v priebehu par dni ak nie aj za den. Riešim tu teraz poziciu z hľadiska duplicity tych stranok, nie poplatky :P

Áno, v tomto našom pri***anom banánistane sa takto robí a potom webka stojí 30000€...

Radšej by som urobil welcome stránku kde bude mapka SR a tam nech si vyberú odkiaľ sú (v cookies sa to uloží nech sa to druhý krát nepýta) a kto nevie kde býva, tak tomu pridať formulár na zbavenie svojprávnosti...